Sari la conținut
Forum Roportal
Dido333

Septoplastie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna. Citiva ani in urma, am avut o lovitura la nas, :soc: in urma careia am ramas cu o deviatie de sept si o cocoasa, pe care nu o aveam mai inainte. (se vede doar din partea dreapta, unde e deviatia)

Ar putea oare un medic ORL-ist sa-mi indrepte cocoasa din partea dreapta, in timp ce imi ,,repara" deviatia de sept, sau trebuie neaparat sa ma adresez unui medic estetician?

P.S. Mentionez ca principala cauza pentru care vreau sa-mi fac aceasta operatie e faptul ca nu pot respira pe nara dreapta, mai ales cind se raceste afara, dar am citit pe net cazuri cind medicul ORL-ist a indreptat si nasul, odata cu deviatia. Am facut consultatie la un medic, dar nu mi-a spus nimic concret, parca evita sa-mi raspunda la intrebari, :pardon: a zis ca: ,,da, da, il indreptam...vom face ceva..." dar acest raspuns nu m-a multumit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna. Citiva ani in urma, am avut o lovitura la nas, :lol2: in urma careia am ramas cu o deviatie de sept si o cocoasa, pe care nu o aveam mai inainte. (se vede doar din partea dreapta, unde e deviatia)

Ar putea oare un medic ORL-ist sa-mi indrepte cocoasa din partea dreapta, in timp ce imi ,,repara" deviatia de sept, sau trebuie neaparat sa ma adresez unui medic estetician?

P.S. Mentionez ca principala cauza pentru care vreau sa-mi fac aceasta operatie e faptul ca nu pot respira pe nara dreapta, mai ales cind se raceste afara, dar am citit pe net cazuri cind medicul ORL-ist a indreptat si nasul, odata cu deviatia. Am facut consultatie la un medic, dar nu mi-a spus nimic concret, parca evita sa-mi raspunda la intrebari, 8) a zis ca: ,,da, da, il indreptam...vom face ceva..." dar acest raspuns nu m-a multumit.

 

Eu am le-am facut pe amandoua ....rinoplastie plus septoplastie la un sital de stat. sunt foarte multumiata de rezultat si-n plus nu m-a costat mult.Daca vrei mai multe detalii vb e mess.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Teo 1001, Imi poti sa si mie cateva detalii despre operatie, te rog? :o3

Pretul, ce analize ai facut inaintea operatiei, cum a fost dupa...cam ce este important...

Vreau sa ma fac rinoplastie+septoplastie si sunt cam speriata:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×