Sari la conținut
Forum Roportal
raduc

suflet pereche -- intre mit si adevar

Postări Recomandate

ma intereseaza parerea voastra despre mitul sufletului pereche si ceea ce reprezinta pentru voi acest vis si daca este realizabil si in ce conditii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parerea mea este doar un mit. E adevarat ca iti poti gasi pe cineva cu care sa fi compatibil si care sa te completeze dar niciodata nu ai cum sa ai o relatie perfecta.

Si daca ati avea o relatie perfecta nu v-ati plictisi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da un mit....asta mai lipsea(glumesc) ::oops:: ......."sufletul pereche"......e un vis care se indeplineste destul de greu...dar nu e imposibil......cand ti-e lumea mai draga si consideri...implinirea acestui vis....uneori te inseli si afli pe parcursul timpului....ca defapt te ateapta alte si alte cautari si ca la cea care sa-a dovedit a fi neadevarata...ai muncit in zadar pentru a-i construi un viitor implinit... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa parerea mea este doar un mit. E adevarat ca iti poti gasi pe cineva cu care sa fi compatibil si care sa te completeze dar niciodata nu ai cum sa ai o relatie perfecta.  

Si daca ati avea o relatie perfecta nu v-ati plictisi?

 

Depinde de ce intelegi printr-o relatie perfecta... eu inteleg ceva care sa imi mentina interesul pe toate planurile mereu activ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma intereseaza parerea voastra despre mitul sufletului pereche si ceea ce reprezinta pentru voi acest vis si daca este realizabil si in ce conditii.

 

sigur exista, dar nu ne dam seama. poate la batranete iti dai seama ca ai trait alaturi de sufletul pereche.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma intereseaza parerea voastra despre mitul sufletului pereche si ceea ce reprezinta pentru voi acest vis si daca este realizabil si in ce conditii.

 

sigur exista, dar nu ne dam seama. poate la batranete iti dai seama ca ai trait alaturi de sufletul pereche.

 

Ce te faci daca gasesti mai multe asemenea suflete pereche? Traiesti cu fiecare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mhmmm...suflet pereche....as aveau eu cateva de spus insa ma mai gandesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce te faci daca gasesti mai multe asemenea suflete pereche? Traiesti cu fiecare?

 

nu exista doua persoane identice ... si nici doua suflete identice ... iar daca tu ai gasit ... exceptia comfirma regula :) :oops: :oops:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce te faci daca gasesti mai multe asemenea suflete pereche? Traiesti cu fiecare?

 

nu exista doua persoane identice ... si nici doua suflete identice ... iar daca tu ai gasit ... exceptia comfirma regula :) :oops: :oops:

 

Eu prin "suflet pereche" inteleg acea persoana care te completeaza atit de mult (ca gindire si actiuni) incit ajungeti sa va intelegeti in cuplu chiar si fara cuvinte. Din gesturi, priviri. Si care sa te tina linga ea si sa ramina alaturi de tine indiferent de problemele ce apar de-a lungul timpului.

 

Nu am spus ca am gasit mai multe asemenea persoane, am intrebat doar ce te faci daca gasesti asa ceva. Nici nu stiu daca este posibil, dar oare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×