Sari la conținut
Forum Roportal
Ghijoi

Gest disperat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De 50 de oameni inteligenţi, motivaţi şi poate... care nu mai au nimic de pierdut, am nevoie pentru a nu mai comenta de la căldură şi din faţa unui display, cum faceţi voi. At
Editat de Obselete

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
BAAAAAAAAAAAAAAA

Iesi de pe forum si dute la Xylia in plm. :roll:

Chestiile astea nu cred că te privesc pe tine. Nu te supăra pe mine, te rog.

Hai să revenim ontopic.

 

Faptul că n-am nimic de pierdut,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un om a fost platit sa riste sinuciderea....?

Mare Ti-e gradina...

Da, poate nu e mare lucru ca un om risca sa moara, nu in ziua de azi, cand societatea e mai cinica decat o jungla. Dar sa fie avansata o ipoteza cum ca a fost platit ....

Imi vine sa zic multe dar ma limitez. Lumea viselor e mult prea dulce pentru unii. Nu ma refer neaparat la cei care au postat aici. Ma asteptam la o asemenea ipoteza venita rapid tocmai din partea vitelor care suspinau in fata camerelor de filmat si care sunt de fapt responsabile de ceea ce se intampla cu unii oameni.

Pana la urma pot sa isi dea foc 1000 de oameni intr-o piata, ca tot ar fi un ''show regizat de moguli si de opozitie'', omul de rand nu mai are nici un pic de credibilitate, orice drama individuala este etichetata drept teatru. Nu stiu cum unii nu vad ca sunt prostiti in felul asta, ca sunt invrajbiti unii impotriva altora, in vreme ce niste boi traiesc in lux pe banii lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adrian Sobaru, omul care s-a aruncat de la balconul parlamentului, il considerati un erou sau un dezechilibrat mintal?

 

Unii zic ca a fost platit sa faca cascadoria aia, ca de la 6-7 metri oricum nu murea. Voi ce credeti?

Un tembel!

Cand ii mai vezi la tv si pe altii de il scot erou, iti vine sa ii faci si pe ei eroi.

 

Un om a fost platit sa riste sinuciderea....?

Ce ti se pare asa de imposibil ?

Ce e cert, ca nu e intreg la minte. Dar asta nu exclude si o alta forma de convingere din exterior.

Sunt si sinucideri in masa, pe aia cine ii impinge la gestul asta ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adrian Sobaru, omul care s-a aruncat de la balconul parlamentului, il considerati un erou sau un dezechilibrat mintal?

 

Unii zic ca a fost platit sa faca cascadoria aia, ca de la 6-7 metri oricum nu murea. Voi ce credeti?

1.Numai d-zeu stie ce-o fi fost in mintea lui. Stai linistit ca poti muri lejer de la 7 metri,,n-ai vazut cum ateriza ca planorul?:huggles:

2.Cam greu sa-i zici erou...vorba cuiva de pe un news portal "cum isi mai putea ajuta familia daca dadea ortu?"

3. gestul lui deja incepea sa fie speculat de opozitie "uite domle guvernarea asta in ce hal aduce oamenii"O:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
gestul lui deja incepea sa fie speculat de opozitie "uite domle guvernarea asta in ce hal aduce oamenii"O:)

Pai si opozitia ce sa zica ?

Erau prosti sa spuna ca e vina lor ? :huggles:

Ca doar ei sunt singurii in masura sa opreasca ceva, daca nu merge bine.

Nu cetateanul de pe strada, care ajunge la disperare.

 

Eu, cand voi fi nemultumit de ceva, voi picheta sediile opozitiei, si ii voi trage la raspundere, ca si pe ei i-au votat lumea, nu m-as duce in fata guvernului ca prostul, impins de la spate de altii care stau din banii mei, acolo in parlament.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu cum unii nu vad ca sunt prostiti in felul asta, ca sunt invrajbiti unii impotriva altora, in vreme ce niste boi traiesc in lux pe banii lor.

 

Stai linistit ca nu mai e nimeni prostit de rahaturile lor. Toti postacii ferventi sustinatori ai puterii se alimenteaza intr-un fel sau altul la ugerul portocaliu. Ii poti recunoaste usor dupa cinism , lipsa de empatie si textele tip. Seara li se face instructajul si imediat a doua zi incep sa-si manifeste obedienta si loialitatea prin postari asemanatoare pina la identic.

Aruncatul cu laturi e sportul lor favorit. Nimic nu le-ar placea mai mult decit o societate segregata si indobitocita.

Ei bine, nu le iese ! Poporul asta inca mai are suflet si simtire in el .

Prin comentariile veninoase reusesc un singur lucru : sa infurie din ce in ce mai tare. Sa-i lasam sa-si faca treaba. Butoiul cu pulbere se umple.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×