Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Secretul levitatiei

Vrei sa spui ca este secretul levitatiei externe, ca in cazul celei interne... e greu de presupus ca au reusit sa inghita scaunelul :soc: probabil ca ce-i in interior leviteaza precum kundalini, adica inobservabil, nestiut de nimeni, doar inchipuit :soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-a placut sa citesc posturile de pe topicul acesta.M-am bine dispus.Fara prea multe teorii, iata Secretul levitatiei. Functioneaza 100%.

Eu am evitat sa intru in astfel de postari penibile, deja cunoscute, ca fiind falsuri. Tu nu ai evitat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu tot nu am aflat. Daca cineva a levitat. Ca eu numai vise cu levitatul am avut la viata mea. Si nu citeva. Noapte de noapte. De cind sint noaptea pe forum, mai deloc.

 

Si eu la fel. De fapt levitatie si dupa aceea zbor, in vis.

 

Ce pot sa spun e evolutia viselor mele cu zborul - cand eram copil mi-era teama, tot timpul cadeam, si ma trezeam ingrozita.

 

- la un moment dat cred ca in jurul a 20 de ani am avut un vis cu zbor deasupra unei gradini, din nou a aparut teama aia ca ma prabusesc, numai ca am devenit constienta in vis, si am inceput pentru prima data sa controlez zborul.

 

- De atunci visele cu zbor is mai constiente decat celelalte vise, in sensul ca controlez zborul, fac si tumbe, salturi, zbor foarte inalt cum ar fi deasupra norilor, munti

 

- dimineata la trezire, uneori ma trezesc cu feeelingul puternic de levitatie/zbor ca si cand as putea sa o fac si in realitate.

Ce pot sa spun e ca controlul zborului, levitatiei, in vis, eu il simt ca venind din centrul creierului - simt puternic activare in zona aia. Si la trezire simt uneori zona activata.

 

Nu am incercat totusi sa vad cum e in realitate si nu doar in vis.

(presupunand ca s-ar intampla ), mi-e frica sa nu se intample ca in vis, cand eram mica. Adica sa cad, si sa imi rup oasele. Da is cam fricoasa la chestia asta, asa erau visele din copilarie cadeam si imi trozneau oasele, si ma durea... :haha:

 

 

Cat despre importanta dietei - nu stiu in legatura cu levitatia, dar am postit doar cu apa 1-2 saptamani.

Pot sa spun ca e extraordinar. M-am simtit mai pura, mai usoara, iar in corp energiile zburda. Inclusiv faimoasa kundalini care se ridica pe spinare, si mai sunt doua canale paralele cu ea, unul pe stanga unul pe dreapta. Si prin maini si prin picioare se simte.

Da simt energiile astea si cand mananc normal, dar la post negru doar cu apa, se simte amplificat tare. Daca adaugi meditatia, esti pe alta lume cu totul. Adica fiecare chestie amplifica. Toate impreuna si esti super nova. Inteligenta creste.

 

Numai ca nu mai prea reusesti sa te concentrezi pe scopurile umane. De aia daca vreti sa le combinati pe toate, ( post, concentrare mentala, meditatie, rugaciune, abstinenta ) aveti grija va recomand in concediu... :crazy:

Editat de Tipareth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu la fel. De fapt levitatie si dupa aceea zbor, in vis.

 

Ce pot sa spun e evolutia viselor mele cu zborul - cand eram copil mi-era teama, tot timpul cadeam, si ma trezeam ingrozita.

 

La mine au incetat, dupa ce mi-am facut mobila pina in tavan. Am lucrat saptamini intregi, practic pe tavan. Dar cred ca a fost o autosugestie, sau o coincidenta.

Fiindca stiu ca visele cu levitatie semnifica o evolutie spirituala. Asa se spune. Iar acea evolutie este specifica mai ales in prima parte a vietii.

Editat de lupini
Am redus citatul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cunosc pe cineva care a reusit sa leviteze in timpul unei meditatii colective, cu martori. Se si dedubleaza foarte usor dupa vointa, dar nu paraseste casa pentru ca se teme. :) Doamna respectiva este economist si are vreo 60 de ani acum. Nu stie sa explice cum reuseste aceste lucruri, doar ca pentru ea sunt absolut normale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ah... n-ar fi trebuit sa spun asta. :doh: Nu athmy... sunt un... student de 23 de ani. :lol:

Editat de Abc2009ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma refer la levitatia umana. Se mai numeste si levitatie interna.

 

Levitatia interna , asa cum poate ai vrea sa o expui , este modul natural al corpului de a converti energia din baza corpului fizic in creier 'spiritual'. In filosofia alchimica chineza se numeste Circulatia Luminii.

 

"Cand Lumina este facuta sa se miste intr-un cerc , intreaga Energie a Cerului si Pamantului , a Luminii si Intunericului se cristalizeaza". Secretul Florii de Aur

 

Intuneric = yin

 

Lumina = yang

 

"Circulatia Luminii reprezinta 'perioada de foc' [...] Flacarile Focului imping in sus."

 

"Samanta trupului uman trebuie adunata sus , in vidul Cavitatii Originare sau Ancestrale." (intre ochi ; regiunea dintre triada emisferelor cerebrale si creierului reptilian)

 

La chinezi , levitatia interna pare a vorbi despre ceea ce ei numesc "circulatia inversa".

 

"Adevarata intuitie este atinsa prin metoda de curgere inapoi [a energiei seminale]. "

 

Implica retinerea fortelor vitale si directionarea lor in circuitul corpului fizic , de jos in sus. Reprezinta levitarea fluidelor endocrinale. In aceasi masura in care un copac leviteaza , toata seva lui urcand. Cresterea si Viata este o forta de levitatie. Decaderea si Moartea este o forta de gravitatie.

 

Cu timpul , prin levitatie interna se ajunge si la levitatie externa. Cine se dedica stergerii eonilor din yin-ul sau , obtine mult mai multe.

Editat de Zurvan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×