Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Am auzit si eu de asa ceva..e unul NASTYPRIMUL,cica ia levitat creierul atat de mult inca a iesit de pe orbita... :)

Daca vrei sa levitezi cu adevarat,baga niste etnobotanice+2,3 beri si crd-ma ca o sa levitezi pana la cer :P

Ai face bine sa vorbesti civilizat.

Eu nu vorbeam de mine, cu toate ca as vrea sa cunosc tehnica. Ci de fenomenul in sine.

Daca nu poti duce o astfel de discutie pe tema asta, stii consecintele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai mentionez ca este un experiment de micsorare a greutatii umane receptate, pe care si eu l-am facut, de citeva ori.

Era o faza pe care o faceam cu prietenii peafara cand eram mai mic dar nu mai tin minte cum.

Unul dintre noi se aseza pe o banca/leagan si alti doi incercau sa-l ridice in aer. Cand incercai din prima nu mergea ca era grea persoana dar dupa un ritual (ceva cu mainile celor doi invartite de cateva ori dupa cel care statea jos) acesta putea fi ridicat cu doar cate doua degete. Deci cel din stanga il lua cu doua degete de sub coapse si cel din dreapta la fel... si atat... iar cel care statea jos era la fel de usor ca si un fulg.

 

Acuma am uitat care era procedeul exact dar purtam o discutie cu cineva recent si a venit vorba de chestia asta pe care o facea si el cand era mic. Mi-a zis ca cele doua persoane, inainte sa-l ridice pe subiect :P , pun cele doua degete folosite pe vartecusul din centrul capului acestuia si le tin acolo cateva clipe pana simt o senzatie de amortire si intepatura energetica. Apoi, levitatia.

 

 

Daca mai stie cineva tehnici din astea din copilarie, poate le posteaza. Despre asta vorbesti si tu Nasty ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau neaparat sa particip la aceste cursuri, prin care sa invat sa levitez!

Cind si unde se tin?

 

Esti sigur ca doresti acest lucru?

Acest lucru implica multa munca, vointa, rabdare si credinta! Si trebuiesc multe lucruri realizate inainte!

 

 

Eu nu vorbeam de mine, cu toate ca as vrea sa cunosc tehnica. Ci de fenomenul in sine.

Ca sa ai o idee bine conturata despre aceasta este cel mai bine sa o experimentezi!

 

Era o faza pe care o faceam cu prietenii peafara cand eram mai mic dar nu mai tin minte cum.

Unul dintre noi se aseza pe o banca/leagan si alti doi incercau sa-l ridice in aer. Cand incercai din prima nu mergea ca era grea persoana dar dupa un ritual (ceva cu mainile celor doi invartite de cateva ori dupa cel care statea jos) acesta putea fi ridicat cu doar cate doua degete. Deci cel din stanga il lua cu doua degete de sub coapse si cel din dreapta la fel... si atat... iar cel care statea jos era la fel de usor ca si un fulg.

 

Acuma am uitat care era procedeul exact dar purtam o discutie cu cineva recent si a venit vorba de chestia asta pe care o facea si el cand era mic. Mi-a zis ca cele doua persoane, inainte sa-l ridice pe subiect :unsure: , pun cele doua degete folosite pe vartecusul din centrul capului acestuia si le tin acolo cateva clipe pana simt o senzatie de amortire si intepatura energetica. Apoi, levitatia.

 

 

Daca mai stie cineva tehnici din astea din copilarie, poate le posteaza. Despre asta vorbesti si tu Nasty ?

 

Am intalnit astfel de chestii! Dar sa stii ca deobicei merge la copii! Pentru ca is mai deschisi la minte si ei au parte de o concentrare mai buna asupra lucrurilor pe care ei le considera importante pentru ei!

 

Am putea discuta mai multe, dar pe forum prefer sa ma limitez doar la partea teoretica despre aceasta putere paranormala decat tehnicile propriu-zise!

Acestea trebuiesc practicate impreuna cu alte tehnici pentru controlul mai multor energii + respiratie, etc...

Acum este cam tarziu, dar am sa revin cu mai multe detalii zilele urmatoare!

Editat de Elias Artistul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti sigur ca doresti acest lucru?

Acest lucru implica multa munca, vointa, rabdare si credinta! Si trebuiesc multe lucruri realizate inainte!

Sint sigur. Ce lucruri?

 

Ca sa ai o idee bine conturata despre aceasta este cel mai bine sa o experimentezi!

Pai s-o experimentam!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca stiti tehnica spuneti pe forum sau pe email. Eu vreau sa stiu.

Dupa mai multe postari, voi pune si linkuri. Dupa ce trece socul unui astfel de topic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de a practica tehnica pentru levitatie (care nu este o tehnica prea ciudata, este extrem de simpla) trebuie disciplinat mentalul(si controlata energia mentala), controlata respiratia, controlata energia sexuala(cel mai bine printr-o abstinenta de 1 luna macar - merge si doar prin continenta dar nu are acelasi randament)

De asemenea sunt necesare exercitii pentru energia kundalini, pranayama, si tehnici de purificare! Eliminaea carnii din alimentatie pentru o ridicare a vibratiei mai rapida, mancat putin in general!

Sunt multe lucruri de facut!

Si asta este valabil pentru toate puterile paranormale, mai mult sau mai putin!

Doar tehnica in sine este egala cu 0!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inainte de a practica tehnica pentru levitatie (care nu este o tehnica prea ciudata, este extrem de simpla) trebuie disciplinat mentalul(si controlata energia mentala), controlata respiratia, controlata energia sexuala(cel mai bine printr-o abstinenta de 1 luna macar - merge si doar prin continenta dar nu are acelasi randament)

De asemenea sunt necesare exercitii pentru energia kundalini, pranayama, si tehnici de purificare! Eliminaea carnii din alimentatie pentru o ridicare a vibratiei mai rapida, mancat putin in general!

Sunt multe lucruri de facut!

Si asta este valabil pentru toate puterile paranormale, mai mult sau mai putin!

Doar tehnica in sine este egala cu 0!

 

Nu stiu ce sa fac, sa rad sau sa plang. Regimul asta parca e facut sa poti trai pe luna... Exista si ceva adevar la mijloc, dar nu e util... E ca si cand iti cumperi un bolid si in loc sa mergi cu el il impingi. Nu conteaza ce mananci si cat faci sex etc. Conteaza sa intelegi. Modularea frecventiala se poate face in plan constient. Frecventa se poate modula si prin regim si exercitiu dar putin, asa ca o degustare de vin. Am patit sa ma staraduiesc sa raman la sol pentru ca modulam frecventa potrivita pentru levitatie, dar imi era frica sa o eliberez. Si nu tin regimuri... Totul e sa intelegi ce a vrut sa spuna Isus prin "sa ai Credinta". e de fapt un exercitiu de inducere modulara de frecvente interioare care poate genera instant ridicarea capacitatii energetice cerebrale si conectarea la generatorul frecvential superior, nematerial.

Dar, pana la urma, frecand neincetat doua bete unul de altul, o sa apara si focul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu ce sa fac, sa rad sau sa plang. Regimul asta parca e facut sa poti trai pe luna... Exista si ceva adevar la mijloc, dar nu e util... E ca si cand iti cumperi un bolid si in loc sa mergi cu el il impingi. Nu conteaza ce mananci si cat faci sex etc. Conteaza sa intelegi. Modularea frecventiala se poate face in plan constient. Frecventa se poate modula si prin regim si exercitiu dar putin, asa ca o degustare de vin. Am patit sa ma staraduiesc sa raman la sol pentru ca modulam frecventa potrivita pentru levitatie, dar imi era frica sa o eliberez. Si nu tin regimuri... Totul e sa intelegi ce a vrut sa spuna Isus prin "sa ai Credinta". e de fapt un exercitiu de inducere modulara de frecvente interioare care poate genera instant ridicarea capacitatii energetice cerebrale si conectarea la generatorul frecvential superior, nematerial.

Dar, pana la urma, frecand neincetat doua bete unul de altul, o sa apara si focul...

Ma ! Ai levitat sau nu ? Asta-i intrebarea. Restul e batut campii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Amice nu orice fiinta isi poate controla vibratia corpului! Sunt oameni cu puteri paranormale care manaca carne, dar au ani de zile de practica si sunt oameni care nu mananca de loc carne pentru asi controla vibratia mai usor si mai rapid!

Daca toata viata cineva nu a avut nici o treaba cu spiritualitate iti spun sigur ca are nevoie de macar un post pentru a se purifica! Iar sexul intra la placeri si poate tulbura mentalul! Mental tulburat = puteri din parti! Calmul mental le rezolva pe toate!

Asa ca lasa tu teoria ca te-ai legat exact de una din partile secundare de controlare a unei puteri paranormale!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Amice nu orice fiinta isi poate controla vibratia corpului! Sunt oameni cu puteri paranormale care manaca carne, dar au ani de zile de practica si sunt oameni care nu mananca de loc carne pentru asi controla vibratia mai usor si mai rapid!

Daca toata viata cineva nu a avut nici o treaba cu spiritualitate iti spun sigur ca are nevoie de macar un post pentru a se purifica! Iar sexul intra la placeri si poate tulbura mentalul! Mental tulburat = puteri din parti! Calmul mental le rezolva pe toate!

Asa ca lasa tu teoria ca te-ai legat exact de una din partile secundare de controlare a unei puteri paranormale!

 

Mai ai de invatat mult pana sa ajungi la nivelul de intelegere al lui thunami.

Am vazut vegetarieni care nu au nimic in comun cu spiritualitatea...asa ca ,degeaba un organism purificat( daca prin a fi vegetarian consideri asta-eu una ma indoiesc) daca mentalul este intr-o dezordine totala.

Ti-as recomanda o partida serioasa de sex controlat(care sa nu includa perversiuni)...sa vezi cata claritate in gandire capeti dupa si buna dispozitie necesara desfasurarii oricarei activitati( chiar si spirituala).

 

 

 

http://www.armonianaturii.ro/Cele-sapte-ro...eID_824-articol

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×