Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

mereu te citesc cu drag - ce m-aş face eu fără asemenea delicii? Mulţam. :pardon:

 

 

Lynx: aici se poate fuma?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am vrut sa-i dau sa manance cartofi, mamaliga, pufuleti, dar nu a vrut, asa ca i-am dat drumul sa plece.

 

cu mentosane ai incercat? sau poate aste le plac doar corbilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna seara, lynxule.

 

Buna, Rosucer. Bun venit, chiar daca aici suntem departe de societatea perfecta :lol:

 

mereu te citesc cu drag - ce m-aş face eu fără asemenea delicii? Mulţam. :soc:

 

Lynx: aici se poate fuma?

 

liber. poate imi iau si eu o narghilea :pardon:

 

Daca se fumeaza iau si eu un loc 5 minute.

 

Bun venit. Canapeaua este inca tepoasa :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti cam vorbaret. Am prins un liliac cu o caramida. Cand eram mai mic si poluarea era si ea mai mica, seara se adunau liliecii (animalele, nu plantele) tocmai pe strada mea si fugeau dupa muste sau dupa tantari, fiecare dupa posibilitati. Eu aruncam in sus cu pietre, bete, chiloti, injuraturi, iar liliecii (animalele, nu plantele) se repezeau sa le prinda. Probabil isi foloseau urechile in forma de sonar cu care pescarii cauta bancurile de pesti aflate dincolo de recifurile de corali, ba chiar dincolo rau de tot, fiindca ei nu au voie sa prinda peste in recif pentru ca reciful este o bucata de creta care sta pe sub apa si care are multe gauri prin care ies pesti si buruieni de culoare rosie, galben si lila, ca liliecii (plantele, nu animalele) si se inteapa sau se curenteaza sau se strang in ventuze sau este un rac mic care are un ciocan si ciocaneste cu el mormoloci si dupa aia mormolocii stau acolo ametiti si se misca haotic, ca liliecii (animalele, nu plantele). Si intr-o seara am aruncat in sus cu o caramida iar un liliac (animalul, nu planta) s-a agatat de caramida si buf! a cazut la pamant, cu caramida peste el. Apoi liliacul (animalul, nu planta) a zburat razant cu solul, iar eu l-am urmarit incercand sa-l prind cu ajutorul unei galeti sparte din tabla cositorita. Pana la urma ori am obosit eu, ori a obosit el, pentru ca am reusit sa pun galeata peste el si pe mine peste galeata. am vrut sa-i dau sa manance cartofi, mamaliga, pufuleti, dar nu a vrut, asa ca i-am dat drumul sa plece.

 

Pufuletii i-am mancat eu.

 

:pardon:

Delicios!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bun venit. Canapeaua este inca tepoasa :pardon:

 

Si decorul meu mov unde e?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×