Sari la conținut
Forum Roportal
Upsa

Sex cu altul in perioada despartirii temporare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Parca ar fi o masina de spalat.

Daca s-ar bucura impreuna cu ea ce-ar fi?

Ia uite, ce frumos vorbesc despre noi, obisnuintele fine ale inconstientului...

A ta bucura de un om include si sa te bucuri alaturi de el :flowers:

 

Esti un tip foarte open si saritor; multumesc. Iti repet, are un efect foarte bun sa iti spuna cineva ceva ce gindesti si tu deja. Iti da o anumita detasare. Partea proasta e ca am un serviciu unde nu am practic nimic de facut, ma plicitsesc ingrozitor toata ziua, si atunci ramine prea mult timp de gindit...

Multam pentru apreciere :lol:

Uneori nici job-ul meu nu e solicitant, asa ca: fac curat la locul muncii, am laptop-ul la mine si stick-ul si stau pe net, citesc chestii, intru pe forum si iti raspund tie sau altora care au probleme pe care poate le-am avut si eu, ma uit la un film (eventual cu colegii, daca se nimereste sa avem toti un timp mort in care nu e nimic de facut), invat ceva daca ma intereseaza sau daca am vreun examen, mai schimb o vorba la telefon cu cate cineva, ma joc ceva... Deci ii dau dovleacului meu ceva de facut, ceva ce sa imi placa, altfel dovleacul o ia razna si incepe sa caute el probleme mai mult sau mai putin inchipuite pe care sa le rezolve ;)

Doar ti-am dat cateva exemple de ocupatii simple si placute care sa te impiedice sa te mai gandesti la ce nu trebuie.

Editat de Scorpionul_Rosu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A ta bucura de un om include si sa te bucuri alaturi de el :flowers:

 

 

Multam pentru apreciere :lol:

Uneori nici job-ul meu nu e solicitant, asa ca: fac curat la locul muncii, am laptop-ul la mine si stick-ul si stau pe net, citesc chestii, intru pe forum si iti raspund tie sau altora care au probleme pe care poate le-am avut si eu, ma uit la un film (eventual cu colegii, daca se nimereste sa avem toti un timp mort in care nu e nimic de facut), invat ceva daca ma intereseaza sau daca am vreun examen, mai schimb o vorba la telefon cu cate cineva, ma joc ceva... Deci ii dau dovleacului meu ceva de facut, ceva ce sa imi placa, altfel dovleacul o ia razna si incepe sa caute el probleme mai mult sau mai putin inchipuite pe care sa le rezolve ;)

Doar ti-am dat cateva exemple de ocupatii simple si placute care sa te impiedice sa te mai gandesti la ce nu trebuie.

 

 

Ei, iti dai seama ca si eu stau 9 ore pe zi cu ochii in laptop asa ca sint plin de ocupatii din astea recreative, gen citit pe net, vorbit cu lumea etc. Parte proasta e ca fac numai asta, si e frustrant, te face sa te simti foarte inutil. Dar asta e, e criza, nu avem cu totii serviciul pe care ni l-am dori...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bravo ei, sincer.

In 6 luni si-a gasit altul, si-a facut de cap....tu ai stat?

Sincer 6 luni e o perioada destul de indelungata....mai stia ea ca voi 2 o sa fiti iar impreuna?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ei, iti dai seama ca si eu stau 9 ore pe zi cu ochii in laptop asa ca sint plin de ocupatii din astea recreative, gen citit pe net, vorbit cu lumea etc. Parte proasta e ca fac numai asta, si e frustrant, te face sa te simti foarte inutil. Dar asta e, e criza, nu avem cu totii serviciul pe care ni l-am dori...

Pai nu stiu... Mie nu mi se pare inutil sa invat ceva ce ma pasioneaza. Nici sa fac totul sa fie nice and shiny, inclusiv laptop-ul. Mi se pare ca imi sunt util mie facand asta. Niciun serviciu nu e perfect, dar e un compromis pe care il suporti si cauti sa il faci cat mai placut, cat mai aproape de ce vrei tu. D-aia zic ca e important cum arata lucrurile din jurul tau. Tre sa ai grija de tine, sa te bucuri tu pe tine si pe cei din jur. Sa stii ca oamenii de multe ori nu vor nimic altceva de la tine decat sa le zambesti :lol: Nu vor sa comiti acte de vitejie pentru ei, nu vor sa le dai ceva. Doar un zambet real (zambetul care vine din starea de bine pe care ti-o creezi tu singur, mah, nu care provine din sexul anal :flowers:).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai nu stiu... Mie nu mi se pare inutil sa invat ceva ce ma pasioneaza. Nici sa fac totul sa fie nice and shiny, inclusiv laptop-ul. Mi se pare ca imi sunt util mie facand asta. Niciun serviciu nu e perfect, dar e un compromis pe care il suporti si cauti sa il faci cat mai placut, cat mai aproape de ce vrei tu. D-aia zic ca e important cum arata lucrurile din jurul tau. Tre sa ai grija de tine, sa te bucuri tu pe tine si pe cei din jur. Sa stii ca oamenii de multe ori nu vor nimic altceva de la tine decat sa le zambesti ;) Nu vor sa comiti acte de vitejie pentru ei, nu vor sa le dai ceva. Doar un zambet real (zambetul care vine din starea de bine pe care ti-o creezi tu singur, mah, nu care provine din sexul anal :flowers:).

 

 

da da, bine ca ma iei la misto :lol: starea de bine normal ca ti-o creezi tu, dar daca din pacate ai alunecat intr-o capcana din asta in care si-a bagat impielitatul coada si te simti dezamagit si furios, iti vine mai greu sa zimbesti, oricit de constient ai fi de ridicolul starilor care te incearca

 

Bravo ei, sincer.

In 6 luni si-a gasit altul, si-a facut de cap....tu ai stat?

Sincer 6 luni e o perioada destul de indelungata....mai stia ea ca voi 2 o sa fiti iar impreuna?

 

ei, oricum, nu ca ar avea importanta aici toate detaliile, dar povestea e ceva mai compli ...

aventura s-a produs aproape imediat dupa despartire, de unde si sentimentele mele orgolioase timpite ca nu stat sa plinga dupa mine, s-a dat in barci imediat.

dupa aia a mai fost cu cineva si abia mai tirziu ne-am impacat

Editat de Upsa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar "bucura-te de ea".... inteleg ce vrei sa spui, dar daca citesti tot ce a scris autorul respectiv, cred ca esti de acord cu mine ca e de foarte mult bun simt

Il citesc de mult pe autor. Imi e simpatic, dar in relatiile amoroase e un selfcentered, desi nu e constient :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da da, bine ca ma iei la misto :flowers: starea de bine normal ca ti-o creezi tu, dar daca din pacate ai alunecat intr-o capcana din asta in care si-a bagat impielitatul coada si te simti dezamagit si furios, iti vine mai greu sa zimbesti, oricit de constient ai fi de ridicolul starilor care te incearca

Hai sa ti-o zic p-aia nasoala.

Deci cu o femeie are de tras intai ala care o dezvirgineaza, ca fata e tematoare si inhibata etc. Urmatorul dupa nu mai are de tras, ca fata e de-a gata destupata.

Apoi, mai are de tras ala de o convinge prima data sa ii faca sex oral. Urmatorul de dupa nu mai are problema asta ca stie fata despre ce e vorba cu sexul oral.

Mai tarziu, are de tras cel care o convinge prima data sa faca sex anal, ca e teama, durerea etc. Urmatorul de dupa nu mai are aceasta problema deoarece fata stie deja cam la ce sa se astepte si nu se mai teme.

Deci vezi ? E perfect normal ca fata ta sa si-o traga in fund atunci cand nu e cu tine intr-o relatie :lol:

Nu te mai oftica, bucura-te ca ai fost tu primul care a facut asta cu ea, vor mai fi si altii probabil. Ia-o ca atare. De ce te superi ? Daca sunt cu o tipa sa facem o treaba si am banuiala ca a mai facut ea recent o treaba cu altul, apoi atunci i-o trag mai cu foc, de-al dracu'.

Nu fi hapsan cu tine insuti. Felicita-te ca ai invatat-o pe fata sa se bucure de corpul ei si las-o sa se bucure, nu fi nenorocit sa te oftici. N-ai pierdut nimic ;)

 

aventura s-a produs aproape imediat dupa despartire, de unde si sentimentele mele orgolioase timpite ca nu stat sa plinga dupa mine, s-a dat in barci imediat.

Man... vezi ca de obicei femeile vor sa plangi si sa mori in chinuri de dorul lor, nu barbatii...

 

Il citesc de mult pe autor. Imi e simpatic, dar in relatiile amoroase e un selfcentered, desi nu e constient :P

Era :blink: (ia mai gandeste-te tu un pic daca e constient sau nu acum :P)

Editat de Scorpionul_Rosu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×