Sari la conținut
Forum Roportal
_Undying_

Fascinaţia pentru moaşte. De ce

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nenea Ion, nu am cum sa fiu suparata pe ceva ce in opinia mea nu exista. Ca sa fiu suparata pe EL ar presupune mai intai sa cred in existenta LUI. Logic nu ? Cum stati cu logica ? Bine ? Atunci ceea ce spun eu aici are sens nu ?

 

Ok, uita la noapte o sa fiu atenta daca primesc vreo vizita. Presupun ca de vis e vorba nu ? Sau va referiti la vreo vizita in realitate literalmemte ? :flowers:

Azi nu voi mai fuma marihuana, ca sa nu confund halucinatiile cu vreo eventuala vizita divina. Promit.

Cu mine comuniunea LUI e mai mult ziua c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mno nea Ioane, trecu noapcea si venii sa ma destanui despre vizita promisa de matale ieri. Arza'ma focu am avut numa cosmaruri depre cimitire, sicrie si morti. Io am oroare la aste lucruri. Daca asta ii vizita cereasca mosule, apai sa-mi fie cu iertare da WTF ???? :flowers:

Eu mă g

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mos Ioane rogute vorbeste mai explicit ca e mare chin sa-ti descifrez filozofiile. Lasa proza artistica si zi domle pe sleau ce ai de zis.

Si ce legatura are familia mea cu ce discuti matale aici ?

Am

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce nu inteleg eu este de ce aduci matale discutia despre famile ? Hai sa va luminez putin ca deja bateti campii. Nu mai sunt credincioasa si nici nu cred ca am fost vreodata cu adevarat in ciuda faptului ca am crescut intr-o atmosfera de religioasa. Nu crestina, dar nu conteaza. Tot religie se cheama.

In ceea ce priveste familia apropiata, ei sunt inca credinciosi. Nu crestini, dar nu conteaza, tot religiosi se cheama.

M-am debarasat de religie pentru ca este o fabulatie umana, dar daca ar fi sa cred in vreuna tot in aia in care am crescut as crede. Daca ar fi, dar nu va mai fi. Am cunoscut pe cat se poate si din fosta mea religie si din a matale si ce am cunoscut nu are absolut nici un sens.

:o:

 

PS: Ati confundat sarcasmul meu cu entuziasm. Chiar daca as fi fost entuziasmata, in nici un caz de crestinism. Banui ca asta sunteti, ca budist in nici un caz. Daca fosta mea religie mi sa parut absurda, dapoi una care ma amuza si mai mult prin idiotenia ei.

Credinţa mea nu-i creştină, ci

Editat de Ionciobanu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
totuşi ce căutaţi pe un forum de credinţă ?

Forum de credinta ? De cand e Roportalul asa ceva ? :o:

 

Ai relatat visul printre morţii familiei, ce te-au
Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×