Sari la conținut
Forum Roportal
laursan3

De ce va iubiti partenerul?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mie imi place pentru ca e la fel de nebuna ca mine si-i merge mintea brici .

 

Nu as putea sa iubesc o proasta pentru ca eu ma excit in primul rand intelectual .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie imi place pentru ca e la fel de nebuna ca mine si-i merge mintea brici .

 

Nu as putea sa iubesc o proasta pentru ca eu ma excit in primul rand intelectual .

 

Si uite cum se sfarseste mitul ca **** nu are minte :airkiss:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iubesc dedicarea lui fata de mine si in tot ceea ce face, felul cum iubeste, sufletul lui, felul cum mangaie, cum saruta, cum priveste, cum gandeste, cum abordeaza situatiile. Alaturi de el ma simt femeie, ma simt protejata, ma simt iubita, dorita. Ador felul cum primeste ceea ce-i daruiesc, felul cum asculta, cum comunica, sensibilitatea lui.

TOTUL! :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt homosexual. Si sunt indragostit de un tip. Dar a mea dragoste e imposibil de implinit (cred) pentru ca eu nu stiu ce orientari sexuale are el. Si din cauza societatii in care traim mi-e frica sa propun acest subiect de discutie in fata lui. Deci voi cei carora nu va e interzis de societate sa fiti fericiti si sa fiti iubiti, pur si simplu iubiti si nu mai puneti intrebari de genul. Ca si mie, daca as stii ce ma face sa-l iubesc asa de mult, poate mi-ar fi mai usor sa mi-l scot din minte. Si sper sa nu inceapa iar discutiile pe tema orientarii sexuale si sa ma criticati. Nu eu am ales sa fiu asa si doamne NU STITI cat as vrea sa fiu normal.

Asa ca iubiti! Fiti fericiti pentru ca puteti si aveti voie! Eu si cei ca mine vom ramane pur si simplu cu iubirea inchisa in mintile noastre caci noi nu avem voie sa fim fericiti!

 

Numai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt homosexual. Si sunt indragostit de un tip. Dar a mea dragoste e imposibil de implinit (cred) pentru ca eu nu stiu ce orientari sexuale are el. Si din cauza societatii in care traim mi-e frica sa propun acest subiect de discutie in fata lui. Deci voi cei carora nu va e interzis de societate sa fiti fericiti si sa fiti iubiti, pur si simplu iubiti si nu mai puneti intrebari de genul. Ca si mie, daca as stii ce ma face sa-l iubesc asa de mult, poate mi-ar fi mai usor sa mi-l scot din minte. Si sper sa nu inceapa iar discutiile pe tema orientarii sexuale si sa ma criticati. Nu eu am ales sa fiu asa si doamne NU STITI cat as vrea sa fiu normal.

Asa ca iubiti! Fiti fericiti pentru ca puteti si aveti voie! Eu si cei ca mine vom ramane pur si simplu cu iubirea inchisa in mintile noastre caci noi nu avem voie sa fim fericiti!

 

Numai bine

 

 

In primul rand,NU trebuie sa incerci sa fii altfel de cum esti pt. ca in nici un caz NU esti"anormal" .Anormali sunt cei care te pun cu spatele la zid si arunca cu pietre si cu ura in tine.Anormala e o societate bazata in esenta doar pe ignoranta,in rest e vorbarie si paravan.Nimeni nu are dreptul sa-ti interzica sa iubesti! Indiferent de orientare sexuala,esti liber sa fii ceea ce esti ,adica un om ca toti oamenii, capabil de a darui dragoste si iubire si de ce sa nu poti primi inapoi ceea ce daruiesti??

Nu stii precis cum va reactiona cel pe care tu il iubesti atata vreme cat nu incerci sa afli,evident societatea romaneasca inca mai are de avansat in multe directii sa se incadreze cu sec. XXI in care traim,dar trebuie sa-ti iei inima in dinti si sa intrebi, insa consider ca ar trebui sa stii ce te face sa-l iubesti asa de mult.Trebuie sa fie un motiv.Orice lucru are la baza un motiv anume.

 

Nu stiu cum este in RO din acest pdv.,nu sunt gay,si nu am avut tendinte homosexuale in mine,mi-au placut prea mult femeile si inca imi plac,dar acum de foarte putin timp este una singura si ca si tine o iubesc la nebunie si mi-as da si viata pt. ea.Iubirea este un sentiment nobil,poate cel mai nobil din univers caci poate misca suflete si poate cuceri inimi.A iubi este sinonim cu divinul.E dincolo de orice expresii in cuvinte.Si nu cunoaste culoarea pielii ori a orientarii sexuale.Toti avem in noi aceiasi culoare de sange.

Oare crezi ca Jesus ar fi condamnat pe homosexuali.Desigur ca NU!!!Daca ai zice ca Dumnezeu condamna pe cei ca tine,inseamna ca l-ai limitat la o conditie de extreme.De fapt si este asa pt. ca omul gandeste la Dumnezeu doar prin propria-i imagine si cum fiecare este sclavul dualismului in existenta,desigur ca vede ori in alb ori in negru si nu poate concepe ca Dumnezeu este mai presus de dualism si este numai pura dragoste.

 

Insa..nu poti pretinde omului,care este imperfect sa creeze altceva decat imperfectiune in jurul sau si ca expresie a egoului sau sa creeze si religii si dogme in numele ..lui Dumnezeu.

Nu ai teama nici de divinitate caci nu vei fi pedepsit ca esti normal!!Am avut prieteni gay si la fel si prietene gay.Nu ma deranjeaza asta,dar poate pt. ca am trait f. mult in NYC si Los Angeles,metropole unde lumea este mult deschisa si fara atitudini de ura sau"neintelegere"fata de gays,m-am obisnuit sa vad in oricine mai intai un om si un frate sau sora si daca ii vezi asa,nu-i poti condamna deloc,caci in final nu suntem cu toti la un loc frati si surori??

 

Iubeste my friend caci a iubi este un dar divin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×