Sari la conținut
Forum Roportal
Spyder

Vampirismul energetic

Postări Recomandate

Am sa-ti raspund cat se poate de sincer...Eu nu am folosit tehnici de concentrare, iar daca am facut-o, o fi fost in mod inconstient.Ca am reusit sa ies din joc,a fost greu, dar...Nu stiu ce sfaturi as putea sa iti dau...Pune-mi intrebari concrete si asa poate ca...Cine stie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Prin urmare evita orice contact vizual si chiar fizic (ma refer la incheieturi, mai ales coate)...

Pai nu prea pot sa fac asta pentru ca e vorba de o persoana la care tin foarte mult.:D Ne vedem foarte rar...odata la o saptamana...dar se intampla aproape mereu acelasi lucru

[/code]

 

Am inteles...te sleieste de puteri fata.... :tongue: :D Glumesc...Dar daca e relatie sexuala, e mult mai greu sa te protejezi...pentru ca se face transfer de energie vrei nu vrei...si daca tii la persoana...energia transferata e si fizica si emotionala. Incearca sa-ti creezi scutul inainte de a te intalni cu persoana respectiva. Pe mine ma ajuta tehnica asta anti-deochi, care e tot o forma de vampirism energetic pana la urma. E testata pe pielea mea, frecvent, chiar si acum cativa ani cand am avut un partener vampir de energie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spyder, va intalniti cumva in acelasi loc, de fiecare data?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Persoanele isi "descarca" vorba aia energia negativa, asupra celorlalti , va amintiti atunci cand un preten vine si va spune o problema , iti zice la un moment dat ca parca se simte mai descarcat...

Sau cum batranii se simt mai tineri in jurul copiilor , pentru ca le "iau" din energia lor frageda :tongue: de aceea nu e fff bine cand un copil sta in compania lor prea multa vreme :D

 

In momentul in care te simti "incarcat" de cineva cu acea energie negativa , nu trebuie decat sa inveti sa te "detasezi" de ea , sa ramai imun.. sa te simti liber si detasat de energia aceea , gandind optimist sau incercand sa iti imaginezi ceva ce iti da putere :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buuun...Deci nu stim daca va intalniti de fiecare data in acelasi loc(ar putea fi cladirea sau incaperea de vina din foarte multe motive).

Sa zicem ca tu sti cu siguranta cine este vampirul.Sa presupunem ca vampirul in cauza nu este constient de ceea ce face.Problema este urmatoarea:tu la un nivel inconstient ii lasi drum liber, adica ii dai consimtamantul.Daca nu ma insel si am dreptate atunci poate fi destul de simplu de a intrerupe totul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Spyder, va intalniti cumva in acelasi loc, de fiecare data?

Nu, nu ne intalnim in acelasi loc.Sunt mai multe locuri

 

 

Problema este urmatoarea:tu la un nivel inconstient ii lasi drum liber, adica ii dai consimtamantul.Daca nu ma insel si am dreptate atunci poate fi destul de simplu de a intrerupe totul.

 

 

La nivel inconstient e foarte probabil sa ii las drum liber exact cum zici...si daca stii cum se poate intrerupe totul spune-mi te rog. Chestia cu deochiul sa-a intamplat si i-am zis ca e de la ea si am inceput sa ma apar de aceasta chestie.Faza e alta: cand suntem impreuna totul este foarte bine adica ne completam unul pe altul...si eu ma simt bine si ea se simte bine.Dar dupa ce ne luam la revedere nu stiu daca si ea simte acelasi lucru ca si mine...adica aceeasi stare de singuratate si pierdere de energie. :friends: Sau poate ca nu am eu dreptate,poate fi de la altcineva si eu sa nu imi dau seama...ca asta nu se intampla instantaneu,cam la o zi dupa. Tot ce simt e un gol in zona plexului solar si nu am chef de nimic...poate doar de niste somn :kisses: si multa apa...mancare mai putin.Se poate sa fie altceva,daca stiti ce anume poate sa fie...spuneti-mi va rog!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E o persoana trista, cu vreo drama ascunsa?Are din cand in cand iesiri mai mult sau mai putin violente?Crezi ca e o persoana careia mult timp i-a lipsit dragostea, afectul?Daca raspunsul e afirmativ atunci e ca si rezolvat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E o persoana trista, cu vreo drama ascunsa?Are din cand in cand iesiri mai mult sau mai putin violente?Crezi ca e o persoana careia mult timp i-a lipsit dragostea, afectul?Daca raspunsul e afirmativ atunci e ca si rezolvat.

Nu...mai degraba eu sunt asa. Am suferit in trecut si poate ca acum sunt prea fericit ca o am alaturi.Dragostea mi-a lipsit mult timp si cred ca asta e raspunsul.Sa fiu cumva prea mult implicat sufleteste in relatia asta si cand vad ca nu mai e langa mine sa mi se para totul ciudat? Sa spunem ca asta ar fi o chestie dar cu golul in piept si cu moleseala cum ramane?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si daca TU esti vampirul????????

Cred ca nu.Poate ca ar trebui sa te linistesti si sa accepti faptul ca esti pur si simplu indragostit si atita tot. :friends:

 

Ti-am trimis e-mail de proba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×