Sari la conținut
Forum Roportal
black-mamba

O intrebare pentru Dumnezeu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am ramas socata sa vad cateva din intrebarile adresate Lui D-zeu,cei care II vorbeau urat as vrea sa se intrebe inainte de toate ce ofera ei vietii pentru a pretinde sa primeasca?Urmeaza vreunul invataturile din Biblie si are o viata model pentru ceilalti pentru a indrazni sa fie atat de razvratit?Eu nu pot sa-i adresez vreo intrebare fiindca am deja totul avandu-L pe EL in viata si in fiinta mea,poate I-a placut la mine faptul ca nu I-am cerut niciodata nimic si am oferit prea mult.D-zeu sa va lumineze sufletele dragii mei ca tare intunecate le-ati avut cand ati postat aici

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am ramas socata sa vad cateva din intrebarile adresate Lui D-zeu

 

 

Doamne, de ce ai lasat-o pe Monica80 sa citeasca acest topic si sa ramana socata? Nu ti-e mila de ea si de noi?

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare...de ce oamenilor buni li se intampla lucruri naspa....iar cei rai malefici nu patesc mai nimic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare...de ce oamenilor buni li se intampla lucruri naspa....iar cei rai malefici nu patesc mai nimic?

Cei cumnti sunt ajutati sa se ridice spiritual fiindca la un moment dat nimic nu ii va mai putea atinge,pe cand cei"malefici"nu are de ce sa ii puna la incercare patimile din sufletul lor fiind suficiente si arzandu-i in"focurile iadului".Acele patimi ei le permit neintelegand ca:invidia,orgoliul,ambitiile care stau la baza producerii relelor din lumea asta ii vor duce pe calea pierzaniei in sensul ca ii vor macina fara incetare.Daca nu ai cunoscut invidia esti un om bun si nu risti sa-ti arda sufletul sa faci rau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu-e mai egoista... asa ca te intreb ceva mult mai simplu. de ce imi pui unele situatii pe repeat?

 

multumesc Doamne-Doamne ( pentru treaba ailalta :huggles: ) dar trebuia sa te intreb si asta..

Editat de Ea.
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cei cumnti sunt ajutati sa se ridice spiritual fiindca la un moment dat nimic nu ii va mai putea atinge,pe cand cei"malefici"nu are de ce sa ii puna la incercare patimile din sufletul lor fiind suficiente si arzandu-i in"focurile iadului".Acele patimi ei le permit neintelegand ca:invidia,orgoliul,ambitiile care stau la baza producerii relelor din lumea asta ii vor duce pe calea pierzaniei in sensul ca ii vor macina fara incetare.Daca nu ai cunoscut invidia esti un om bun si nu risti sa-ti arda sufletul sa faci rau

de exemplu in accidentele de masina mor sau raman invalizi pe viata oamenii nevinovati....cum ii ajuta lucrul asta sa evolueze spiritual? Si mai sunt multe exemple...viata asta nu e facuta sa fie un chin permanent,o tortura etc....desi cunosc oameni...pentru care viata e un iad....si sunt scarbiti de realitatea asta numita viata....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mare e gradina ta si multi au sarit gardul .

Doamne Dumnezeule de ce nu ai facut gardul sa nu mai poata fi sarit ? Nu ai mai avut material ? .:o:

Editat de Prostanacul
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bun on topic e...să începem să punem întrebări lui Dumnezeu, aşa cum spune topicul. Pare amuzant, dar, adresaţi întrebări ! :)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doamne Doamne, cand ai de gand sa imi dai un iubit cu gropite? :roll:

Editat de Ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×