Sari la conținut
Forum Roportal
LăutarulDinBeci

Metode de barbierit pentru ten acneic

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Trateaza-ti cosurile , altfel vei avea mereu probleme la barbierit. Exista creme speciale, unele sunt preparate in farmacie in functie de nevoile fiecarui ten. Du-te la un dermatolog.

Metodele de barbierit oricat de "speciale" ar fi ele presupun o usoara iritatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu te barbieresti uscat? adica cu aparatul de ras electric?

Asta una.

Pentru tenul acneic exista o chestie excelenta de la Viva Natura - o crema speciala cu propolis si argila activa.

Poti utiliza si sapunul cu borax (se gaseste in farmacii sau magazine naturiste) pentru curatarea fetei.

Succes!

A, dupa barbierit, foloseste balsam after shave.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la dermatolog, mi-a dat o crema pentru uz extern si doxicilina (tablete) si tot degeaba .. am folosit n creme si antibiotice si nu s-a schimbat nimic .. m-am hotarat sa le las pur si simplu sa treaca de la sine, cu timpul ..

 

@Cassandra n-am aparat de ras electric, probabil voi incerca cu ceara (o sa trec intr-o zi pe la kaufland) .

 

LE: Stiti vreo modalitate de a scapa de urmele lasate de cosurile anterioare (acele pete de culoare rosie) ? De preferat ceva natural, testat si de voi .

Editat de Lăutaru'DinBeci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu ceară doare ca naiba

dacă n-ai rezistenţă la durere, e de rău

 

oricum, pe termen lung mai bine investeşti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
LE: Stiti vreo modalitate de a scapa de urmele lasate de cosurile anterioare (acele pete de culoare rosie) ? De preferat ceva natural, testat si de voi .

zeama de lamaie

 

tai o felie de lamaie si o freci de fata de 2-3 ori pe seara. isi va face efectul pe timpul noptii.

te speli pe fata a doua zi si esti ca nou. intr-o saptamana se vad rezultatele

 

WARNING: nu te dai cu lamaie cand esti proaspat barbierit, te ustura in draci :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ten acneic, ca si curatare a fetei, incearca gama GEROCOSSEN PURE SKIN sau Gerovital Plant pentru ten acneic.

Si apoi tratamentul de la medic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am luat doxicilina (antibiotic) timp de 30 de zile iar cu brevoxyl n-am rezistat mai mult de 2 saptamani deoarece mi-a distrus fata (mancarimi, iritatii cutanate, inflamatii locale) .

Am mai folosit zineryt, mibazon, baton corector, dieta "acne free in 3 days", argila si multe alte prostii si nu s-a schimbat nimic (mai mult s-a inrautatit) . Tind sa cred ca acneea mea este ereditara deoarece si mama mea a avut iar ca urmare si eu si sora mea avem (la sor'mea aproape ca a disparut, are 21 ani) ; de remarcat faptul ca maica-mea n-a folosit nimic si i-a trecut de la sine .

In momentul de fata nu ma mai dau cu nimic pe fata (si nici nu ma gandesc sa ma dau), consum in jur de 2 cani pe zi de infuzie de trei frati patati deoarece am auzit ca e foarte bun pentru detoxifiere .

 

@你的朋友 pe toata fata sau numai in zona cu probleme ?

Editat de Lăutaru'DinBeci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×