Sari la conținut
Forum Roportal
'Scumpika

Probleme cu sufletzelu'???

Postări Recomandate

fiecare din noi are dreptul sa-si expuna o parere;un sfat binevoitor

e oricand de bun augur,chiar daca nu-la urmam intotdeauna...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum dreaca sa nu fiu mai daca aici ORICINE pana si cineva de 17 ani sustine "sunt un bun psiholog".. :good:  :doh:  :doh:

[snapbacca]57222[/snapbacca]

Ai grija la limbaj oca?Pe forumul acesta suntem pentru a discuta,a face schimb de opinii si nu pentru a`i judeca pe altii sau a`i lua in nume de ras oca?Al 2-lea avertisment

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...cu problemele pe care le am cred ca nici 100 de psihologi nu ma pot ajuta sa le rezolv :"> :dwarf: ...respectele mele celor ca AnMar care cu toate ca au fost coplesiti de probleme au reusit sa iasa din impas :cat2: ...sper sa pot face si eu asta cindva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...cu problemele pe care le am cred ca nici 100 de psihologi nu ma pot ajuta sa le rezolv :">  :dwarf: ...respectele mele celor ca AnMar care cu toate ca au fost coplesiti de probleme au reusit sa iasa din impas :cat2: ...sper sa pot face si eu asta cindva

 

ai sa reusesti,fiindca raspunsul e doar in tine!

psihologul te poate asculta,dar rezolvarea problemei o faci doar tu si cu

Dumnezeul din tine!

BAFTA!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce lumea pleaca de la prejudecati de genul: "ORICINE pana si cineva de 17 ani sustine "sunt un bun psiholog"? Sunt persoane de 17ani muuult mai mature decat persoane de 25ani, sunt persoane care au avut de suferit si viata le-a invatat multe, astfel incat in cativa ani au acumulat mai multa experienta decat altii si-si permit sa-si ofere ajutorul (mai mult sau mai putin specializat)...mai ales acum cand lumea e atat de rea, atat de egoista. Ma rog, cam asta e problema mea, toti cei din jurul meu (sau majoritatea) sunt asa si daca incerc sa gasesc sprijin, intelegere (de ajutor nici nu se pune problema) nu am la cine sa apelez...si tocmai cand apare cineva, unii sunt ironici... :dwarf:

IRM, stii, partea cea mai grea si mai dureroasa e ca numai in tine gasesti raspunsul. Nici psihologul, nici Dumnezeu nu pot face altceva decat sa fie langa tine, sa-ti arate drumul si sa te ajute sa poti face primul pas pe el, dar nu te vor duce niciodata in brate pe el...tocmai asta e partea cea mai grea. Eu incerc de 3luni sa gasesc asta in mine si simt ca ma afund mai rau si asta pt ca, pt a trece peste, e nevoie sa-mi raspund la niste intrebari care dor, sa-mi pun ordine in niste ganduri care imi fac rau, sa analizez niste lucruri care ma fac sa sufar. Si pana acum nu am reusit. E foarte greu si e nevoie sa simti ca ai pe cineva langa tine. De exemplu eu acum am probleme si nu am pe aproape nimeni langa mine, decat pe prietenul meu si o prietena. imi lipseste sprijinul parintilor si e foarte greu. Am reusit sa-mi raspund la unele intrebari, sa iau niste hotarari, dar e greu sa le pun in aplicare, simt ca nu am putere si nu stiu ce sa fac. Cred ca trebuie sa-mi recastig increderea in mine si sa am o vointa de fier, pentru ca am ce e mai important: motivatia. Scuzati-ma pentru cat m-am intins...! :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca ai motivatie vei reusi sa treci peste aceasta perioada...stii cum se zice:

"where there is a will,there is a way"!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ai si pentru mine un raspuns la framintarile mele.

 

Ma stresez din orice.

Pun la suflet rautatile care mi se fac si de multe ori ma invinovatesc tot eu preferind sa evit persoana respectiva.

Nu vreau sa apelez la calmante cum imi spun unii.

Bag o injuratura, trintesc ceva de pereti si merg mai departe.

Nu cred ca e normal.

 

Ce parere ai?

:dwarf:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

destul de controversat pana acum topicul deschis de Scumpika..deh..si cum era de asteptat parerile sunt impartite..

eu cred ca fata asta care a deschis subiectul nu vrea decat sa fie de folos,e drept,in masura in care poate dar cine suntem noi sa o criticam,o cunoastem indeajuns de bine?!cred ca nu..

si cine nu vrea sa fie sfatuit de o fata de 17 ani doar pentru ca are prejudecati ar trebui pur si simplu sa nu mai intre pe topicul asta.nimeni nu obliga pe nimeni la nimic.

nu cred ca foloseste la nimic sa ne atacam in felul asta.

respect pentru Scumpika,un om care vrea! :dwarf:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt si eu de acord in privinta faptului ca nu se ataca persoana,sau varsta ei,ci doar ideile dezbatute,cu care putem fi sau nu de acord

cat priveste sfaturi personale,pentru asta s-a inventat PM-ul, :dwarf: nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×