Sari la conținut
Forum Roportal
PourMoi

Probleme din viata de zi cu zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De ex daca, tu ca femeie ai orgasm asta inseamna ca barbatul stie cum sa iti satisfaca nevoile,

Nu neaparat. Asta inseamna ca a avut destule femei incat sa-si dezvolte aceste... priceperi. Cat despre nevoile pe care le-as avea eu... se prelungesc cu mult in afara patului.

 

dar mai inseamna si ca tu te simti in siguranta langa el, te simti iubita si apreciata.

Mai inseamna si ca te simti dorita, ceea ce nu prea ar incalzi o femeie cu nevoi sufletesti mai intense decat fizice... Sex misto se face foarte bine si fara iubire si apreciere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ii spui ca este mai pretioasa prietenia lui decat iubirea sincera care implica o relatie in doi si care poate duce la aterarea

Un om cu judecata poate intelege asta...

Astea-s baliverne.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Astea-s baliverne.

daca tu zici...!!!

am dat doar o sugestie..

 

 

@mica_curioasa

 

relatia care implica sex--poate altera o prietenie.

nu confundati o prietenie unde nu exista implicare sentimetala si sexuala cu una care implica asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Perfect de acord cu ceea ce ai spus tu, tocmai de asta am spus ce este important in iubire si nu in partea sexuala si atat. Dar daca partea sexuala te satisface intr-o relatie de iubire cu atat mai bine, nu? Multumirea este cu atat mai mare :soc:

 

Daca vrei doar sex este simplu... nu trebuie sa implice neaparat sentimente si poate foarte bine, asa cum ai spus, sa ai si orgasm daca el stie cum sau depinde... daca ea stie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite am eu o intrebare: cum faci sa explici unui om ca nu te intereseaza implicarea intr-o relatie? (fara sa-l ranesti)

De ce ar mai conta acest lucru: ranirea celuilalt? In nici un caz nu va dori sa-ti ramana amic. E problema lui ca sufera, nu a ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce ar mai conta acest lucru: ranirea celuilalt? In nici un caz nu va dori sa-ti ramana amic. E problema lui ca sufera, nu a ta.

 

Probabil ca are importanta daca iti este prieten sau daca iti place compania acelei persoana.

Este doar de pe o parte problema lui, pentru ca tu esti cel care naste in el unstfel de sentiment. Este egoist din partea noastra sa ne absolvim de orice vina, sa nu ne asumam responsabilitatea pentru ceea ce se intampla in jurul nostru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite am eu o intrebare: cum faci sa explici unui om ca nu te intereseaza implicarea intr-o relatie? (fara sa-l ranesti)

N-ai cum.

Oricum il ranesti.

Ideea e sa nu o lungesti. Ii explici : nu e acel CLIC intre mine si tine. Daca am inteles eu grsit, ma scuzi. Dar voiam sa o clarificam.

 

Si sa tii cont ca la cum tu ai tot dreptul la o astfel de alegere, si el are dreptul sa nu mai vrea sa te vada. Acolo deja e problema lui.

 

De ce a devenit sexul mai important decat iubirea?

Cand nu ai parte de un orgasm la o partida, nu doare la fel de tare ca si cand nu ai o impartasire spsdv sentimental.

E mai putin riscant sa dai mai multa atentie vietii sexuale. Nu destul de satisfacator..dar pentru asta exista telenovelele, care sa iti umple timpul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este egoist din partea noastra sa ne absolvim de orice vina, sa nu ne asumam responsabilitatea pentru ceea ce se intampla in jurul nostru.

Ceva de genul : 'Minte-am frumos?'

Bullshit.

Aici e taman invers egoismul : de ce sa il pierd eu ca prieten???..cand inca il pot pastra, dar intr-o forma pe care vreau EU, si pot EU. ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Perfect de acord cu ceea ce ai spus tu, tocmai de asta am spus ce este important in iubire si nu in partea sexuala si atat. Dar daca partea sexuala te satisface intr-o relatie de iubire cu atat mai bine, nu? Multumirea este cu atat mai mare :swoon:

Placerea n-o refuza nimeni, dar numai in cazul in care nu e pusa deasupra iubirii. :soc:

 

relatia care implica sex--poate altera o prietenie.

nu confundati o prietenie unde nu exista implicare sentimetala si sexuala cu una care implica asa ceva.

Nu confundam, tocmai. Prietenia e prietenie, sexul e sex...

 

Dar dupa directia pe care o iau discutiile pe aici, o relatie care implica sex, altereaza cam orice... exceptie cazurile in care merge... ca uns.

 

Cand nu ai parte de un orgasm la o partida, nu doare la fel de tare ca si cand nu ai o impartasire spsdv sentimental.

E mai putin riscant sa dai mai multa atentie vietii sexuale. Nu destul de satisfacator..dar pentru asta exista telenovelele, care sa iti umple timpul.

Pacat ca s-a ajuns aici... o fi vina telenovelelor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×