Sari la conținut
Forum Roportal
Stefan-Alexandru

Posedari demonice

Postări Recomandate

Credeti ca cineva poate fii posedat...daca nu atunci rau faceti eu am fost posedat de cand aveam 4 ani pana la 18 ani cand mi-am batut o pentagrama pe mana ...... a fost singura solutie ...inainte de asta am fost la preoti la vrajitoare la descantatoare ....dar nimic nu ma ajutat ,din contra mai rau mi-a facut ....dar de cand mi-am batut tatuajul nu mai am probleme ...apropo acum am 19 ani ...astept raspunsuri si povestiri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Credeti ca cineva poate fii posedat...daca nu atunci rau faceti eu am fost posedat de cand aveam 4 ani pana la 18 ani cand mi-am batut o pentagrama pe mana ...... a fost singura solutie ...inainte de asta am fost la preoti la vrajitoare la descantatoare ....dar nimic nu ma ajutat ,din contra mai rau mi-a facut ....dar de cand mi-am batut tatuajul nu mai am probleme ...apropo acum am 19 ani ...astept raspunsuri si povestiri

si cum se manifesta posedarea?

Ca multi isi inchipuie doar ca sunt posedati, si nu sunt de fapt.

Poate fi si o tulburare psihical, de pilda o schizotipalitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hm...dar intrebarea mea este Stefaneliu ce fel de pentagrama ti-ai facut pe mana?Pt ca sunt multimple si multe cu anumite "trrimiteri" catre Divinitate sau divinatie.

Te intreb caci am auzit de nenumarate astfel de probleme si nu multe si-au gasit rezolvarea in preoti(asa cum ai spus tu)si in niciun caz la descantatoare.Eu personal nu am trait asa ceva insa imi dau seama cam cum sta treaba...unii sunt posedati si fara sa stie :spiteful: desi la aceasta afirmatie nu o sa ma creada nimeni,am sa explic.

Sunt 2 feluri de posesii,depinde de calitatea spiritului:

INVOLUNTARE

-un spirit superior poate "poseda" un trup daca are un plan cu acea persoana si ea nu intelege ce are de facut,insa pt asta,persoana fziica trebuie sa fi ajuns la un grad inalt in spiritualitate(pot fi mari spiritualisti,artisti,mediumi s.m.d.p. creatiile lor sunt pozitive:mari opere de arta etc).Nu spun acum ca toti artistii,oamenii de stiinta sau spiritualistii au fost posedati :spiteful:) ,insa acea maxima"D-zeu te-a luminat sa faci asta" cam asta inseamna.

-un spirit inferior care ori doreste sa creeze fapte negative,ori sa se "distreze" pt ca sunt anumite spirite care stau pe pamant pt ca din inferioritatea lor ori dupa liberul lor arbitru nu aleg lumina sau nu pot sa ajunga la ea,iar oamenii de pe pamant au uitat sa se mai roage ca sa se inalte.Atunci ele incearca sa se faca remarcate ori prin dislocarea unor obiecte sau alte fenomene (mici posesii involuntare,etc)Ele doar vor sa se distreze de pe urma naivitatii noastre .Celelalte,mai grosolane odata ce au vazut un oml carui spirit nu-si poate controla bine trupul,vine sa-l infrunte si reusind cu greu isi mai recapata locul in trup(acel spirit).

VOLUNTARE:

-mediumii(scriitori,vorbitori in general cei mecanici,cu exceptia celor intuitivi sau auditivi) si/sau samanii care ori apeleaza la un ritual pt a invoca un spirit ori prin propria sa natura divina pronunta numele decedatului si acesta vine si-l "posedeaza" dand raspunsurile la intrebarile cautate prin mijloacele(capacitaile) mediumului

-asa zisii satanisti care se roaga lui Satan sa-i posedeze pt a -i implini misiunea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pt ca sunt multimple si multe cu anumite "trrimiteri" catre Divinitate sau divinatie.

Pentagrama nu are legatura nici cu vreo divinitate si nici cu divinatia. Cine asociaza pentagrama cu acestea, nu-i cunoaste semnificatia reala, deci o foloseste in mod impropriu! Pentagrama semnifica cele cinci elemente guvernante precum si legatura dintre ele, iar pentaclul este simbolul vietii in Univers. Presupun ca acum incepe sa devina clar motivul pentru care a scapat de posedare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentagrama nu are legatura nici cu vreo divinitate si nici cu divinatia. Cine asociaza pentagrama cu acestea, nu-i cunoaste semnificatia reala, deci o foloseste in mod impropriu! Pentagrama semnifica cele cinci elemente guvernante precum si legatura dintre ele, iar pentaclul este simbolul vietii in Univers. Presupun ca acum incepe sa devina clar motivul pentru care a scapat de posedare.

Da,dar avand in vedere ca respectarea unui echilibru presupune respectarea deciziilor lasate de D-zeu omului,iar crearea unui dezechilibru inseamna haos atribut al sferelor inferioare,energia haotica sau zisa negativa atrage cu sine spirite inferioare care-i slujesc Sataneii sau divinatiei,iar pentagrama care pune in ordine toate principiile naturii atrage spiritele superioare ce-i slujesc lui D-zeu sau Divinitatea,deci tot au un rol...intreptat catre o sfera

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te intreb caci am auzit de nenumarate astfel de probleme si nu multe si-au gasit rezolvarea in preoti(asa cum ai spus tu)

Nu orice popa poate sa faca asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Credeti ca cineva poate fii posedat...daca nu atunci rau faceti eu am fost posedat de cand aveam 4 ani pana la 18 ani cand mi-am batut o pentagrama pe mana ...... a fost singura solutie ...inainte de asta am fost la preoti la vrajitoare la descantatoare ....dar nimic nu ma ajutat ,din contra mai rau mi-a facut ....dar de cand mi-am batut tatuajul nu mai am probleme ...apropo acum am 19 ani ...astept raspunsuri si povestiri

 

 

Salut, raspunsul meu in legatura cu intrebarea ta este ca: Da, intradevar cineva poate fii posedat doar daca cineva i-a facut vraji sau farmece deoarece se prind foarte usor de persoana in cauza, e posibil cineva din familia ta sa-ti fi facut acest lucru rau mai mult ca sigur probabil fara sa-si dea seama de fapta sa. Ce simteai in momentul in care erai posedat? Din cate stiu exista anumite momente ale zilei sau noptii cand aceste trairi sunt mai intense, nestiind de persoana ta. Mi se pare ca destul de mult a durat posedarea ta daca asa a fost cu adevarat, ce pot sa zic eu sincer am vazut zeci de posedari demonice dar problema este ca se manifesta in diferite feluri si nu imediat ci in timp te descarci de ele. Probabil ca acea pentagrama nu te va proteja prea mult timp si totusi va trebui sa participi la o slujba de dezlegari de farmece, vraji, blesteme care cu siguranta te va ajuta mult.

Iti recomand sa mergi la preotul Cristian Pomohaci care face asemenea slujbe la 1 noaptea si ai sa vezi ca va fii bine.

In anul 2006 am facut un tur al manastirilor din maramures si bucovina si am trecut si pe la biserica din satul mosuni al parintelui pomohaci si am ramas uimit de ceea ce am vazut in biserica la ora unu. In momentul in care parintele a inceput slujba si punand sfanta cruce pe capetele celor din fata, a cazut draperia din biserica fara sa o atinga cineva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu orice popa poate sa faca asa ceva.

 

 

Exact nightwish doar preotii-calugari pot face asemenea slujbe fiindca duc viata monahala si nu au familii. Ceilalti preoti sunt de mir si au familii, ei neputand sa-si puna in pericol cei apropiati deoarece moliftele sunt rugaciuni extrem de puternice si demonii lovesc in cei fara aparare fara acel scut duhovnicesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da,dar avand in vedere ca respectarea unui echilibru presupune respectarea deciziilor lasate de D-zeu omului

Aceasta este o interpretare religioasa a realitatii! Fiecare religie are interpretarile sale si daca amestecam religia cu ceea ce este in realitate, va iesi un ghiveci din care nu va mai intelege nimeni nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×