Sari la conținut
Forum Roportal
Stefan-Alexandru

Posedari demonice

Postări Recomandate

Aceasta este o interpretare religioasa a realitatii! Fiecare religie are interpretarile sale si daca amestecam religia cu ceea ce este in realitate, va iesi un ghiveci din care nu va mai intelege nimeni nimic.

Dar scuza-ma,caci aici este o credinta,exista o religie "a pentagramelor"pt ca un om care nu crede in ea ,nu va avea un efect binecunoscut si nu va crea nimic favorabil sau dezastruos(depinde de dorinta).Noi dam viata acelei pentagrame prin simplul fapt ca-i dam din suflul nostru(o conceptie vie in ratiunea noastra).Si nu religiile sunt cele care le-au dat o anumita semnificatie?O anumita baza de principii?Pitagora ca sa-si creeze propria pentagrama a trebuit sa studieze alchimia ,principiile hermetice (etc.) pana sa obtina un simbol echilibrat care sa nu poata fi combatut la acel moment si nici in viitor.

 

Nu orice popa poate sa faca asa ceva.

asa este,insa acei (putini) exorcisti stiu care e diferenta dintre efectul apei sfintite si un spirit negativ.O rugaciune nu o face pt ca sa inlature "demonul" ci pt a aduce anumite spirite superioare ca sa lucreze in lupta ce o are de dus sufletul ce si-a pierdut trupul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exact nightwish doar preotii-calugari pot face asemenea slujbe fiindca duc viata monahala si nu au familii. Ceilalti preoti sunt de mir si au familii, ei neputand sa-si puna in pericol cei apropiati deoarece moliftele sunt rugaciuni extrem de puternice si demonii lovesc in cei fara aparare fara acel scut duhovnicesc.

Nu are musai legatura cu acest aspect. Zic eu. Ci cu un anumit grad/nivel de curatenie sufleteasca a celui ce face acel ritual.

Erau si prin Bucuresti preoti cu mult har.

Cred ca inca mai sunt. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentagrama este un simbol foarte vechi, era folosit si de greci si de babilonieni etc. In prezent sunt doua tipuri de pentagrama mai des folosite: cea cu varful in sus, simbolizand cele patru elemente - apa, foc, aer, pamant si spiritul ; si cea cu varful in jos care ar simboliza cei patru "printi ai Infernului" - Satan, Lucifer, Belial, Leviatan si materia. Oricum, nu cred ca doar o pentagrama te poate "vindeca" de posedare, cel mai indicat ar fi un psihiatru.

 

Pt ca sunt multimple si multe cu anumite "trrimiteri" catre Divinitate sau divinatie.

Nu confunda divinatia cu divinitatea.. Divinatia este capacitatea de a prezice viitorul prin diferite metode si pentagrama nu intra aici :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Erau si prin Bucuresti preoti cu mult har.

Cred ca inca mai sunt. :spiteful:

 

 

E... aici e problema cu harul ca cei care reusesc sa duca la bun sfarsit acele rugaciuni de exorcizari trebuie sa posteasca mult si sa duca o altfel de viata diferita de ceea ce vedem noi de zi cu zi. Oricum in Romania acei preoti cu usurinta pot fi numarati pe degete. Eu personal am intalnit doar 2 dintre care unul cred ca mai are putin si va fi sanctificat undeva prin nordul moldovei.

Ce vreau sa spun in legatura cu topicul, este ca din practica personala am realizat ca acei oameni care sufera din pricina pacatelor lor si a celor care i-au blestemat sa duca o asemenea viata este crunta. Aproape o luna de zile am avut ce sa invat din acest episod trist pe care nimeni nu si l-ar dori in viata lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Interesant. Sper ca acum te simti mai bine.

 

Nu-ti face griji pentru el, baiatul se joaca cu focul :

 

salut sunt din constanta si sunt dispus sa incerc o sumonare a oricarui entitate va decide multimea(in cazul in care ne vom strange mai multi) pentru detalii va rog sa ma contactati la numarul de telefon ****** daca aveti chef de mistouri va rog sa va abtineti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista posedari.

 

Posesia demonica nu este recunoscut ca un diagnostic psihiatric sau medical, in schimb asa-zisele "posedari" , sunt afectiuni psihologice intelease gresit ca posesie demonica, tulburari de identitate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar sa stiti ca pot exista si posedari reale, in cazul persoanelor care intra intr-un loc sacru sau intr-un cimitir nelinistit ca sa zic asa, nu poti sa zici ca nu exista. Dar exista fel de fel de teorii care pot demonstra acest lucru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut, raspunsul meu in legatura cu intrebarea ta este ca: Da, intradevar cineva poate fii posedat doar daca cineva i-a facut vraji sau farmece

 

Ma intreb daca userii de aici cred in astea (3 cuvinte cheie)

 

ce pot sa zic eu sincer am vazut zeci de posedari demonice dar problema este ca se manifesta in diferite feluri si nu imediat ci in timp te descarci de ele

 

Nu doar cei care n-au mers in vreo vizita la un spital de psihiatrie n-au vazut

E posibil sa nu fi vazut? Ca sunt peste tot in jurul nostru.

Majoritari :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×