Sari la conținut
Forum Roportal
PanoramaHotel

Aparthote - Hotel 3 stele Cluj

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Aparthotel - este un cuvant pentru mutli care nu spune prea multe insa ele reprezinta pentru cei care sunt familarizati cu noile tendinte hoteliere el repezinta un ansamblu de apartamente individuale care functioneaza in regim hotelier.

 

Ca si exemplu de aprtament din cadrul unui aprthotel este Hotel Panorama din Cluj, care desi ruleaza ca hotel de 3 stele care are in management hotelier apartamente pe 4 planui/pachete.

 

Cele 4 pachete .. pe care le are de exemplu Hotel Panorama imparte tipurile de apartamente in 4 categorii. Apartamente care se diferentiaza dupa spatiul util disponibil, numarul de persoane care se pot caza in cadrul lor precum si utitlatile disponibile diferentiate.

 

Adica mai pe romaneste .. nu inchiriezi camera ci inchiriezi apartamentul ceea ce este perfect pentru un cuplu cu 2 copii care vor sa ii supravegheze aproape tot timpul dar in acelsi timp sa aiba parte si de intimitate, totodata eu cred ca este ok si pentru tinerii care vin in gasca si de ce nu ... pentru oamenii de afaceri care sunt in cautarea unui luxului de acasa preci si de simplii turisti care vor doar sa se simta bine

 

Mic-dejun-Hotel-Panorama-Cluj-Napoca.jpg

 

[qoute]

Intrebare: Cand megi cu prietenii in gasca undeva ... este o optiune un apartament in deterimentul a 2-3 camere ? [/qoute]

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut un pliant de la acest hotel si mi-a placut mult. Se vede ca administratia incearca sa promoveze hotelul cat mai bine, lucru bineinteles de admirat. In ceea ce priveste hotelurile din Cluj, pana acum pot sa garantez pentru Tulip Inn Sunny Hill si Best Western Plus Fusion Hotel. Ambele au 4 stele si merita vazute chiar si daca doar in vizita. Hotelul Best Western are un design unic in Romania, din cate stiu eu si se afla langa Polus Mall - ideal pentru cei care merg la cumparaturi :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Culmea imobiliară! Mai nou, în Cluj-Napoca se închiriază.. holuri! Câți euro cere proprietarul chirie pe acest hol cu paravan

Si eu faceam la fel daca traiam acolo, doar mai organizat.  Si in vacante prefer sa stau intr-o casa decat intr-un hotel amarit daca deviez de la rezervatiile facute inainte ca se mai intampla.

Mai nou in Europa locuim in casa cuiva, se poate si in casa goala sau cu proprietarii impreuna.   Ador aceasta forma de acomodare.   

https://www.gandul.ro/financiar/macroeconomie/imobiliare/culmea-imobiliara-mai-nou-in-cluj-napoca-se-inchiriaza-holuri-cati-euro-cere-proprietarul-chirie-pe-acest-hol-cu-paravan-19833576

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×