Sari la conținut
Forum Roportal
Ea.

Oameni valorosi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

"Inventatorii romani au reconfirmat ca sunt capabili de rezultate spectaculoase. Mi se pare exceptional ca am reusit cu doar 20 de inventii sa castigam 27 de medalii si premii speciale. Romania demonstreaza inca o data, la un salon international de prestigiu, asa cum este cel de la Moscova, ca este o tara a premiantilor." declara prof. univ. dr. ing Adrian Curaj, presedintele ANCS.

 

 

sursa

 

despre asta am aflat si eu, din aceeasi sursa... nu am inteles totusi, si aici o bila neagra jurnalistului, cine sunt laureatii, ce au inventat ei, si evenlual la ce folosesc inventiile respective...

 

(asta pentru ca vorbim de oameni, nu de cantitati...)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mediafax.ro

 

Cele opt medalii de aur au fost c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, am dat si eu mai departe...

 

hai totusi sa DISCUTAM despre oameni, despre realizarile lor, nu sa le enumeram doar...

 

opinii, sensuri ale realizarilor, conexiunea si ancorarea cu realitatea cotidiana, cum se poate , cum s-ar putea si nu se poate, etc...

Editat de Leonking

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bine . legat de roboti si modelarea 3D cred ca are scopul dezvoltarii tehnologiei . Actualizand functiile unui sistem ai oportunitatea sa usurezi munca manuala . nu le am cu fizica

 

 

 

In materie de dezvoltare personala o persoana valoroasa este Mihail Musat . Esti fondatorul proiectului Lume buna si autorul cartii Cine sunt eu ?

 

Aici se doreste responsabilizarea fiecaruia dintre noi , sa facem o lume mai buna . Cartea contine doar intrebari cu scopul de a iti raspunde tie singur la intrebari .

 

Ceea ce fac acesti oameni este strict legat de viziune . Si de implicarea in comunitate . Aducand evolutie in domeniile cu care se ocupa .

 

opinii, sensuri ale realizarilor, conexiunea si ancorarea cu realitatea cotidiana, cum se poate , cum s-ar putea si nu se poate, etc...

 

Ia zi si tu . Ca tu stii mai multe decat mine :P

 

Si enumerarea are ea si scopul ei . A enumera niste realizari inseamna a le face publice . Aprofundarea unei realizari necesita cunostinte foarte vaste din domeniu .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ia zi si tu . Ca tu stii mai multe decat mine :P

 

uite: eu nu vreau sa fiu exemplu, dar in comunitatea mea, sunt considerat un om valoros...

 

uita-te la mine pe topic, si ai sa vezi ca si aici am vizitatori putini, dar constanti... si cand zic ca fac ceva, chiar fac... spre exemplu, acum gatesc, am pus o oala pe masa...

 

aveam un prieten, a murit, (din pacate - din prea multe pacate) care zicea: eu cand zic ca dau - zic... eu cand zic ca iau - iau...

aici il parafrazez: eu cand zic ca fac ceva, eu fac...

 

 

 

asa ca :P :luck: ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oameni valorosi avem,dar sunt putini in comparatie cu bisnitarii,manelsitii,securistii samd!
Si asta nu e valabil doar in Rromania!
N-au rromanii nici un merit pentru premiul lui Ciocarlie Matei

Nu mai departe de ieri ti-am spus ca daca mai vad genul acesta de posturi te sanctionez.

De data asta primesti 10%, data viitoare va fi preview pe perioada nedeterminata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda . Bine . Credeam ca ma vei ajuta . Bine . O sa revin cand mai descopar oameni interesanti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda . Bine . Credeam ca ma vei ajuta . Bine . O sa revin cand mai descopar oameni interesanti

 

eu te ajut, numai ca o sa constati in curand ca nu intereseaza pe nimeni (postare flame, pentru sensibilizarea celor ambitiosi sa-mi demostreze contrarul) ca ion x a descoperit nucleul de bourboniu...

poate doar daca se bea...

asa ca, e nevoie si de divertisment, cum la tocana e nevoie si de condimente...

si topicul a fost facut pentru a descoperi si a-i expune pe semenii nostri, nu pe castigatorii de nobel... pe aia ii stie lumea...

nu te supara, mi se pare mult mai sincer (ca tot vorbeam pe undeva) sa spunem adevarul, decat sa ne batem joc... una e sa ii pupi mana lui becali si sa candidezi pentru el, si alta e sa-l injuri pe topicuri... (simultan, deodata si in acelasi timp)...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda . Daca nu intereseaza pe nimeni puteti inchide topicul .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda . Daca nu intereseaza pe nimeni puteti inchide topicul .

 

sa revenim... mi se pare foarte valoros, in sens negativ, desigur, antrenorul echipei nationale de fotbal...

din 6 puncte aproape gratis, n-a luat decat 2 (d o0o0o) si asta din cauza valorii personale... sau a ingamfarii...

oricum, comparativ cu national treasure (nicolae colivie), al nostru fiu de tata e mult mai valoros...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×