Sari la conținut
Forum Roportal
alina_ally23

Probleme in C++

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

EiNsTeIn'S~SoUl - pai degeaba vrei tu ferestre si minuni pana nu stapanesti limbajul. tu cum crezi ca programatorii au invatat? sarim direct la api/com/etc inainte sa stim ce e o structura de date, cicluri, si asa mai departe?

 

am scris si in topicurile alea 2 sticky. invatati gradual, nu in salturi, ca asa nu faceti nimic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de indrumare radu84, insa stapanesc perfect alea...le-am citit si vazut de atatea ori.........m-am gandit (evident) la partea asta...e completa!

 

O adaugare: "tz" "sh" blabla..etc.....si pe mine ma enerveaza groaznic chestia asta mai ales cand primesc un mesaj de nici nu-l inteleg! Romanu' nostru face asta in lipsa de diacritice,dar toturi s-a cam invatat la boabe fierte si foloseste si alte combinatii la nimereala inafara de substitutori :"tz"=ţ , "sh"=ş , restul sunt niste porcarii filfizoniene.......ai dreptate..buna semnatura.....buna! Totusi sa-si cumpere tastaturi romanesti(ca asta! ă

Editat de EiNsTeIn'S~SoUl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se considera functia:

 

int f(int n) {

printf("%d", n%10);

return n/10;

}

 

Ce va afisa apelul: printf("%d", f(f(f(1423))));

 

a) 142

b)3241

c)333

d)324

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Peste tot vezi aceleasi tutoriale!! Toate cu programare consola!!!!! Eu vreau sa fac programe adevarate in ferestre si vreau sa fac programe cu care poti sa manipulezi fisiere,nu doar sa citesti un text care iti apare! Unde pot gasi sa invata asa ceva pentru ca nu imi pot stapani ambitia!!!! 8) :spiteful:

Daca pentru tine o banala manipulare de fisier e "program adevarat" atunci ma intreb cam ce stii tu din programare.

Un GUI e si el un banal program ce intamplator foloseste librarii GUI.

 

Un program "adevarat" nu e un program cu interfatza grafica cu utilizatorul ci e un program care face ce trebuie facut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un program "adevarat" nu e un program cu interfatza grafica cu utilizatorul ci e un program care face ce trebuie facut.

Exact aceeasi parere am si eu!...dar.....

ok!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se da un sir de m=n*n numere reale.

a) Se cere o functie care ordoneaza un sir de numere reale folosind pointeri.

b) O functie care aranjeaza elementele unui sir sub forma unui

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa intelegi ca aici se pun intrebari de programare. Daca ai ceva de intrebat, intreaba, dar nu veni cu enunturi de probleme copiate de nu stiu unde. Data viitoare primesti suspend

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa e cand ai nevoie de slugi pentru programare.....macar mai adaugai si u nenea niste vajeli ca sa primesti raspunsuri......

[ce rau a devenit argv.....sau poate este rautate relativa..mai sti... :lol: :focus: ]

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se considera functia:

 

int f(int n) {

printf("%d", n%10);

return n/10;

}

 

Ce va afisa apelul: printf("%d", f(f(f(1423))));

 

a) 142

b)3241

c)333

d)324

:spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×