Sari la conținut
Forum Roportal
Jugulator

Unde te vezi peste 5 ani?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sincer sa fiu, urasc intrebarea asta. Pe de alta parte, sint sigur ca unii stiti deja ca cel mai bun lucru pe care il poti face cu un scop este sa ii aloci o perioada de timp bine definita. Daca spui "vreau sa am casa, masina si copii" suna cu mult mai evaziv decit "pina la 28 de ani, voi avea 1 copil, o casa in Piatra Neamt, si voi lucra ca freelancer in domeniul coafarii de borduri". De aici rezulta si un mod posibil in care poti fenta intrebarea respectiva, sau - complet diferit si un pic impertinent chiar, se poate raspunde celui ce ia interviul, mai ales cind e cineva din higher management, "In locul dumneavoastra".

 

Revenind la intrebare... unde te vezi peste 5 ani? Eu unul ma vad fie mort, fie pe alte meleaguri. Aici chiar nu vreau sa ma vad deloc. Nu, nu am tendinte suicidale, doar ca avind in vedere contextul politico-economic actual, e cam nasoala treaba... deci orice realist ar trebui sa ia si asta in calcul. Ce voi face pe acele alte meleaguri? Voi supravietui, probabil mai bine decit supravietuiesc aici. Cam atit despre mine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Peste 5 ani, cred ca o sa ma apropii de finalizarea studiilor .Nu o spun din rautate dar topicul s-ar potrivi mai degraba la teoria chibritului, nu la filosofie . :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Peste 5 ani, cred ca o sa ma apropii de finalizarea studiilor .Nu o spun din rautate dar topicul s-ar potrivi mai degraba la teoria chibritului, nu la filosofie . :roll:

No offense taken. Daca se simte si vreun moderator, poate muta topicul. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu peste 5 ani ma vad ... cu facultatea terminata , cu un serviciu banos , cu multi prieteni in jurul meu , intr-o tara straina :o: :geek:

Editat de Alinushk

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu peste 5 ani ma vad ... cu facultatea terminata , cu un serviciu banos , cu multi prieteni in jurul meu , intr-o tara straina :luck: :)

Doooh, incepusem sa citesc si credeam ca ai astfel de vise utopice legate de Romania. In strainatate, da, suna ca un plan valabil. Banuiesc ca nu ai de gind sa fugi in Somalia... :luck:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Jugulator, sunt putin offtopic, da am si eu o intrebare.

De ce nu pleci dincolo sa iti incerci norocul daca esti atat de 'vai de capul politicienilor' aici?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de intrebare, ieri a rulat un documentar despre,viata si moartea, Lady Diana. Ce credeti ca a raspuns o printesa a Casei Regale, la aceasta intrebare? -HABAR N-AM!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×