Sari la conținut
Forum Roportal
L.M.

LUNI,ziua sinucigasilor

Postări Recomandate

Nici ce faci tu aici nu e departe de expresia de mai sus. Dupa ce te produci in toate topicurile posibile si imposibile de la "Religie si spiritualitate", ba mai si initiezi unele din ele, dupa ce militezi pentru prietenie si intelegere, apari aici ca o floare, in toata splendoarea nepasarii tale crase, in care si o rugaciune ti se pare parca prea mult... Nu te-ai prins (nu ar fi prima data), comentariul meu de mai sus se referea la efectul devastator al acelui gen de stiri, care ne fac, pe multi dintre noi, sa privim astfel de evenimente ca pe ceva la ordinea zilei, sa ne scape drama, din motive de suprasaturatie, sa ajungem la nepasare pentru ca am aflat si ieri de asa ceva, si alaltaieri, si o sa mai aflam si maine. Nu era nimic personal, dar tu ai ales sa o iei asa. Bad idea...

1. Eu am initiat un singur topic la religie si spiritualitate. Si asta a fost demult.

2. Daca ai catadicsit sa citesti macar un post de al meu, cred ca ai observat ca intotdeauna aduc contraargumente si/sau replici usturatoare.

3. Cine ti-a spus tie ca ma uit eu la stirile de la ora 5?!

4. Militez pentru dragoste, dar nu o accept. E o diferenta. Daca eu nu o vreau, asta nu inseamna ca nu o vrea nimeni. Si nu sunt singura pe lume.

5. Chiar ai crezut ca am luat-o personal?! Nu te flata singura!

6.Suntem offtopic. Subiect incheiat.

Editat de heidy_2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lasa-i sa se sinucida, este treaba lor ce fac. Desi este trist. :crazy:

 

 

...daca as sti ca pot impiedica macar un om sa nu se sinucida, atunci viata mea pana acum nu a fost in zadar...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...daca as sti ca pot impiedica macar un om sa nu se sinucida, atunci viata mea pana acum nu a fost in zadar...

Exista o expresie: cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista o expresie: cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti.

 

 

Nu ma bazez eu pe asta .E o replica pe care i-as putea-o atribui unei gratioase experimentate roportaliene. :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ma bazez eu pe asta .E o replica pe care i-as putea-o atribui unei gratioase experimentate roportaliene. :spiteful:

Care anume? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica pisica s-a sinucis intr-o zi de luni? :P

Adica daca esti prea curios, s-ar putea sa ai soarta pisicii.. :spiteful: :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica daca esti prea curios, s-ar putea sa ai soarta pisicii.. :spiteful: :yes:

"s-ar putea"-ul (care e de fapt cuvintul cheie in ce ai spus) asta are legatura cu subiectul? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×