Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Exact am 23 de ani iar el este de aceasi varsta. am incercat de nenumarate ori sa vorbesc cu el, am fost calma , am fost nervoasa dar tot nu primesc nici un raspuns concret de la el. cateodata tace, cateodata spune ceva dar nimic nu se leaga, e cam aerian, a avut probleme cu fumatul inainte de a ma cunoaste :roll: cred ca asta l-a afectat.

Si inca un lucru, este foarte incapatanat si niciodata nu imi va da dreptate.

Te inteleg o idee. Consider ca varsta de 23 de ani este putin nepotrivita pentru un barbat/baiat sa inceapa o astfel de relatie (locuit impreuna) pentru ca sunt foarte imaturi. Nici la 30 de ani nu sunt copti.

Daca zici ca mai este si capos, ori il accepti, ori pleci.

De schimbat, nu-l schimbi. Sau depinde ce rabdare ai tu. O femeie trebuie ocrotita si inconjurata de afectiune. Ai grija sa nu treaca anii degeaba pe langa tine, pentru ca nu-i mai aduci inapoi.

Nu-i mai gasi atatea scuze. Sunteti doi in relatia asta. Am fost la o nunta si preotul spunea ca in doi, grijile se injumatatesc, dar se pare ca se inmultesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E posibil, atata timp cat nu intrerupi legatura.

In mod sigur iti va resimti lipsa. Am trecut prin ceva similar insa trebuie sa fii pregatita pentru ce inseamna perioada de despartire fara nici o garantie ca lucrurile se vor relua, care iti spun de pe acum ca iadul pe pamant . Daca acum ti se pare ca situatia e neagra, sa vezi atunci. Normal ca daca totul se termina cu happy end se va dovedi a fi fost o miscare inteleapta, dar daca intr-adevar il iubesti, (si din cate inteleg da, pentru ca altfel plecai sau gaseai pe altcineva) nu te astepta sa fie usor.

Nu este singura relatie pe care am avuto. Am trecut prin alta foarte urata, dar tot l-am iubit si am suferit foarte mult atunci, am trecut prin clipe de cosmar cand am vrut sa inghit pastile,etc. Bineinteles ca la varsta aceea nu aveam destula minte, n-am sa mai recurg niciodata la astfel de lucruri, viata mea este mai importanta decat un barbat. De atunci am devenit mai indiferenta si am invatat sa trec mai usor peste momentele despartiri.

 

Te inteleg o idee. Consider ca varsta de 23 de ani este putin nepotrivita pentru un barbat/baiat sa inceapa o astfel de relatie (locuit impreuna) pentru ca sunt foarte imaturi. Nici la 30 de ani nu sunt copti.

Daca zici ca mai este si capos, ori il accepti, ori pleci.

De schimbat, nu-l schimbi. Sau depinde ce rabdare ai tu. O femeie trebuie ocrotita si inconjurata de afectiune. Ai grija sa nu treaca anii degeaba pe langa tine, pentru ca nu-i mai aduci inapoi.

Nu-i mai gasi atatea scuze. Sunteti doi in relatia asta. Am fost la o nunta si preotul spunea ca in doi, grijile se injumatatesc, dar se pare ca se inmultesc.

Sa sti ca ai mare dreptate, toate grijile sunt in capul meu :roll:(

Si da, este foarte imatur. Nu-ti spun cat tanjesc dupa afectiune si sa ma simt si eu femeie :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-ai pentru ce. Singurul lucru pe care te rog sa nu il uiti este ca sfaturile care par sa dea dreptate starii tale de moment nu sunt intotdeauna cele mai bune, mai ales daca acea stare nu e una buna. Chiar si cand te certi cu cineva apropiat, nu iti face bine sa bagi o gramada de oameni intre voi, chiar daca nu va cunosc si nu vei avea vreo treaba cu ei vreodata. Eu am regretat de multe ori chestia asta.

Multa bafta, capul sus si nu te lasa descurajata. Se poate mult mai rau. Ia in considerare urmatoarele situatii: cum ar fi daca ar fi mort, grav bolnav sau ar avea un accident. Pe langa asemenea variante, faptul ca nu petrece suficient timp cu tine pare o nimica toata. Numai moartea e iremediabila; restul nu. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
El are servici si pleaca de la 6 dimineata si se intoarce la 6 seara iar apoi are antrenamente. Va imaginati ca vine obosit si bineinteles ca adoarme. In weekend se joaca jocuri pana tarziu iar apoi se trezeste pe la pranz, mananca ceva si pleaca la meci. ;)

ce antrenamente face? castiga bani din sportul ala?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am cuvinte exacte si politicoase pentru situatia asta. Eu am fost candva in situatia cealalta, a baiatului din ecuatia data. Intr-adevar, cel mai usor este sa fugi. Nici nu stiu de ce dracu' te-ai mai mutat cu el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce antrenamente face? castiga bani din sportul ala?

NU castiga nimic,ba mai mult plateste, face fotbal din placere si chiar l-am rugat sa mearga la o echipa unde va castiga ceva. Si o sa fiu fericita ca nu isi mai pierde timpul de pomana...

 

Nu am cuvinte exacte si politicoase pentru situatia asta. Eu am fost candva in situatia cealalta, a baiatului din ecuatia data. Intr-adevar, cel mai usor este sa fugi. Nici nu stiu de ce dracu' te-ai mai mutat cu el.

Si cum o tratai tu pe fata aceea? Ce era in capul tau? De ce te purtai asa cu ea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astazi mi-am cautat apartament sa ma mut singura iar acum tocmai a venit acasa si m-a intrebat daca am gasit ceva frumos pentru noi ;)

 

Trebuie sa ai o discutie serioasa cu el. Altfel il ameninti ca il parasesti.

L-am amenintat de foarte multe ori cu bagajele facute. Asa cum am spus, s-a schimbat doar pentru cateva zile...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
L-am amenintat de foarte multe ori cu bagajele facute. Asa cum am spus, s-a schimbat doar pentru cateva zile...

 

Si tot atatea zile o sa tina pana nu te iei si pleci de tot. Altfel n-o sa te ia in serios si n-o sa i se deschida ochii in veci. Si daca atunci isi va da seama ca intr-adevar te iubeste, probabil se va schimba. Dar nici asta nu-i sigur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×