Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Depinde si ce i-a promis ala, mai

Daca i-a promis dixtractie, cluburi si veselie...si a ajuns la 23 de ani sa stea numa' in casa si sa faca 13-14 pana vine el de unde o veni...

 

Aia cu vaca...iti dau dreptate, ca la fel e si cu porcu' :angry:

 

 

I-a promis ca va fi regina, dar pentru asta el ar trebui sa fie rege... Ori, baiatul face tot ce poate, in momentul de fata, ca ei sa-i fie bine. A tinut-o un an fara ca ea sa faca nimic. Ea vrea distractie, vrea libertate. Toate acestea costa. Ca sa ti le permiti trebuie bani, bani care se fac mai greu sau mai usor, depinde cat te duce capul sau cat l-a dus pe 'taticu'. Baiatul munceste si din cate spune ea munceste mult, cu toate acestea s-a intamplat, dupa spusele ei, sa ramana fara bani... si mi s-a parut super misto faptul ca ea l-a inteles:

 

"te inteleg ca n-ai bani, dar eu vreau cluburi, vreau distractie, stam si la dracu-n praznic intr-o comuna... hai sa ne luam o chirie in oras pot si eu sa ies cat esti tu plecat la munca, mai e un mall, mai e o discoteca, o terasa, unde mai pui ca nu-mi dai atentie, ca esti 12 ore plecat la munca si inca 2 plecat la fotbal unde nu castigi bani(de ce nu-ti cauta o echipa care sa te plateasca... adica sa muncesti si acolo, pentru NOI...), si nici nu ma mai f*** ca inainte......, e clar, sunt nefericita... Da' nu vreau sa plec, ca am sifonierul cu haine la tine... si unde sa ma duc? o chirie e prea mare, dau juma' de salariu si mai trebuie sa si muncesc..."

 

Eu cam asta am inteles din ce a spus ea pe-aici, voi ati inteles altceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"te inteleg ca n-ai bani, dar eu vreau cluburi, vreau distractie, stam si la dracu-n praznic intr-o comuna... hai sa ne luam o chirie in oras pot si eu sa ies cat esti tu plecat la munca, mai e un mall, mai e o discoteca, o terasa, unde mai pui ca nu-mi dai atentie, ca esti 12 ore plecat la munca si inca 2 plecat la fotbal unde nu castigi bani(de ce nu-ti cauta o echipa care sa te plateasca... adica sa muncesti si acolo, pentru NOI...), si nici nu ma mai f*** ca inainte......, e clar, sunt nefericita... Da' nu vreau sa plec, ca am sifonierul cu haine la tine... si unde sa ma duc? o chirie e prea mare, dau juma' de salariu si mai trebuie sa si muncesc..."

 

if u put it this way... :angry:...cam ai dreptate. (desi la 23 de ani...:drag:

 

Asteptam sa vedem ce zice fata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
I-a promis ca va fi regina, dar pentru asta el ar trebui sa fie rege... Ori, baiatul face tot ce poate, in momentul de fata, ca ei sa-i fie bine. A tinut-o un an fara ca ea sa faca nimic. Ea vrea distractie, vrea libertate. Toate acestea costa. Ca sa ti le permiti trebuie bani, bani care se fac mai greu sau mai usor, depinde cat te duce capul sau cat l-a dus pe 'taticu'. Baiatul munceste si din cate spune ea munceste mult, cu toate acestea s-a intamplat, dupa spusele ei, sa ramana fara bani... si mi s-a parut super misto faptul ca ea l-a inteles:

 

"te inteleg ca n-ai bani, dar eu vreau cluburi, vreau distractie, stam si la dracu-n praznic intr-o comuna... hai sa ne luam o chirie in oras pot si eu sa ies cat esti tu plecat la munca, mai e un mall, mai e o discoteca, o terasa, unde mai pui ca nu-mi dai atentie, ca esti 12 ore plecat la munca si inca 2 plecat la fotbal unde nu castigi bani(de ce nu-ti cauta o echipa care sa te plateasca... adica sa muncesti si acolo, pentru NOI...), si nici nu ma mai f*** ca inainte......, e clar, sunt nefericita... Da' nu vreau sa plec, ca am sifonierul cu haine la tine... si unde sa ma duc? o chirie e prea mare, dau juma' de salariu si mai trebuie sa si muncesc..."

 

Eu cam asta am inteles din ce a spus ea pe-aici, voi ati inteles altceva?

Ok... Deci sincera sa fiu nici nu stiu de unde sa incep...

 

Atunci sa o iau pe rand...

Am ajuns aici numai si numai pentru el. De cand ne-am cunoscut am avut vise comune si am zis ca el e alesul. Am avut o viata de "regina" inainte de a veni aici. Ne-am facut planuri si am zis ca e timpul sa le punem in practica, Iar primul pas a fost ca eu sa renunt la viata mea si sa incep o viata alaturi de el... Apoi ne-am mutat impreuna si am inceput cautarile pentru un loc de munca, am zis ca dupa ce ma angajez ne vom cauta si apartament. Fara nici un rezultat, romanii sunt ultimii cu prioritate la locul de munca. Am depus actele pentru permis de munca si sedere timp in care iubitul meu s-a pus cu burta la soare si a asteptat ca statul sa se ocupe de mine. Dupa 1 luna a sunat sa vada care e situatia dosarului meu si ne-au spus sa mai asteptam ca au prea multe cereri si nu se stie cand vor ajunge la mine. L-am rugat de atatea ori sa mai sune si sa vada cum sunt lucrurile, dar mi-a dat acelasi raspuns: - Daca ei au zis sa asteptam, asteptam... Si uite asa am asteptat pana acum 2 saptamani cand mi-am gasit singura loc de munca si am fost si la primarie unde am avut marea surpriza sa aflu ca nu a fost trimis nici un dosar nicaieri si nici macar nu sunt inregistrata. In tot acest timp l-am rugat sa-mi caute servici pentru ca eu nu intelegeam germana si bineinteles aceasi scuza: n-am avut timp sau iti caut maine...

N-am stat niciodata acasa pentru ca am vrut eu sau pentru ca nu m-a lasat el sa muncesc, dinainte sa ajung aici i-am zis ca vreau sa lucrez si sa imi caute servici si el mi-a zis ca nu e problema in maxim 1 luna imi gaseste servici.

Deci am ajuns si fara servici, si ilegal si fara interesul lui fata de situatie.

 

In acest an am stat mai tot timpul in casa, exact, asteptandu-l pe el... De iesit am zis ok, nu avem bani deci nu disper... N-am indraznit sa-i cer bani nici macar de un parfum dar el a avut tot timpul banii in portofel si a putut sa-si cumpere ce si-a dorit, ca sa nu mai zic, incepuse sa imi reproseze sa nu mai cumpar nu stiu ce mancare ca este scumpa sau ca nu avem bani pe cand el putea cumpara orice vroia... Oricum problema asta s-a rezolvat, i-am zis ca nu ii cer sa-mi cumpere aur, e pur si simplu mancarea pe care am nevoie sa o mananc.

 

Bun.. fotbalul...in primul rand plateste clubul ca sa joace dar am acceptat sa mearga in continuare cu toate ca nu prea mi-a convenit sa piarda bani si sa stau singura atatea zile pe saptamana, mai ales in weekend, dar i-am zis ca daca tot face fotbal si joaca si bine poate merge la o echipa mai buna unde v-a castiga si bani si satisfactie si experienta.

 

ah... si ca sa nu uit... l-am lasat de cateva ori sa iasa sau sa mearga la prieteni si prinse-se prostul obicei sa ma lase singura in casa (deci asta n-am sa mai accept in veci pentru ca eu nu am pe nimeni aici si am venit aici ca sa fiu alaturi de el, nu singura in casa)

 

Si daca ar fii sa plec cu siguranta am unde sa ma duc si ma pot intoarce oricand la viata mea de "regina" :jester: unde am fost independenta si fara probleme...

 

Iar cu chiria de aici... avand in vedere ca m-am angajat in primul rand pentru acte iar in al doilea rand pentru ca m-am saturat sa stau numai in casa. Salariul meu este doar jumatate din ce castiga el si avem acelasi program.

Iar eu sunt aici pentru el, deci nu as vrea sa traiesc singura in tara asta. La ce folos sa fiu singura aici cand pot fii singura in alta parte unde imi pot permite orice...

 

Eu sper ca ati inteles in mare parte cum gandim amandoi si problemele anterioare legate de atentie, iubire si sex...

 

Si inca un lucru, va inteleg ca nu cunoasteti situatia 100% exacta dar nu mai fiti acizi si rautaciosi, am nevoie doar de ajutor si nu de judecata!

 

if u put it this way... :P...cam ai dreptate. (desi la 23 de ani...;)

 

Asteptam sa vedem ce zice fata.

LA 23 de ani cred ca fiecare om vrea distractie si fericire... daca nu le am acum... oare le v-oi avea pe la 40?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stai sa inteleg: baiatul are 23 de ani, munceste de la 6 dimineata la 6 seara - ca sa aveti VOI ce manca si cu ce iesi, din cand in cand, stai LA EL, cu parintii lui, pentru ca o chirie e destul de mare. Timp de aproape un an n-ai muncit, n-ai produs nimic si ai asteptat TOT de la el - sa munceasca, sa aduca bani acasa, sa te scoata din casa, sa te duca in plimbari, sa iesiti in club, sa-ti faca prieteni. Si tot tu esti cea nemultumita...

 

Deci intentia mea n-a fost sa vin si sa stau in carca lui iar el sa faca totul pentru mine. Am zis daca suntem un cuplu atunci trebuie sa facem lucrurile impreuna. Iar el mai mult si-a vazut de viata lui iar eu a trebuit sa renunt la tot ca apoi sa ma zbat singura sa fac ceva pentru noi... si nici macar nu-mi da atentia suficienta si iubirea pentru care am ajuns aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
LA 23 de ani cred ca fiecare om vrea distractie si fericire... daca nu le am acum... oare le v-oi avea pe la 40?

Daca le ai acum, le ai si la 40. Daca nu le ai acum, nu le ai nici la 40. Oamenii nu se schimba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci intentia mea n-a fost sa vin si sa stau in carca lui iar el sa faca totul pentru mine. Am zis daca suntem un cuplu atunci trebuie sa facem lucrurile impreuna. Iar el mai mult si-a vazut de viata lui iar eu a trebuit sa renunt la tot ca apoi sa ma zbat singura sa fac ceva pentru noi... si nici macar nu-mi da atentia suficienta si iubirea pentru care am ajuns aici.

 

by the way... ce meserie ai?

 

dansatoare in club?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti imaturi si egoisti amandoi. Nu stiu de ce dracu' v-ati mai apucat de treaba asta cu mutatul impreuna daca nu sunteti in stare, caposi amandoi si gata sa va bagati piciorul imediat. Viata de cuplu cand te muti cu omul in casa se schimba fata de ce stiai !Ce credeai, c-o sa fie numai lapte si miere ? Si el ce dracu' crede, ca si-a luat sex machine si atat ? Trebuie probabil sa mai cresteti ca sa puteti sta impreuna in aceeasi casa - puteti creste impreuna sau separat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ea se plange aici de o situatie care dureaza de 4 - 5 luni, din cate am inteles.

Deja nu mai rezisti, fata? Asa repede te-ai plictisit?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, eu intr-un fel inteleg fata asta. Ca, daca va mai amintiti, si eu am avut ceva teme asemanatoare si culmea, la mine nu s-a schimbat nimic. De exemplu, acum tocmai ce mi-am sters alte lacrimi de pe obraz ca am o obligatie la serviciu sa merg la o nunta si nu vrea sub nicio forma sa mearga cu mine, desi eu am fost la TOATE nuntile si botezurile din partea lui. Avem o relatie de 4 ani si 2 luni si nici acum nu ma respecta, nici el nu ma umple de cadouri (nici nu i-am cerut vreodata asa ceva)...sex din an in paste, ca n-avem unde...ma jigneste, nu vrea sa ma insoteasca nicaieri (la nicio zi de nastere a vreunei prietene sau orice alt eveniment de genul asta pe motiv ca n-are bani sau ca n-are cu ce sa se imbrace, desi nu e asa), pe unde am plecat am platit si eu jumatate sau poate chiar mai mult si TOT ASA...nu vreau sa mai continuu ca va fac iar capul calendar si in plus, nu e topicul meu, e al fetei asteia.

 

In ceea ce te priveste, draga mea, nici nu stiu daca sunt eu in masura sa-ti dau vreun sfat, pentru ca ma regasesc aproape in totalitate in povestea ta. Si eu stau in casa, ultima data cand am fost in club a fost cu un grup de prieteni de-ai mei, FARA EL (ca n-a vrut sa mearga), la mare am fost tot fara el, desi pe plaja m-a bufnit plansul ca mi-as fi dorit sa ma unga cu crema pe spate (iar mi-au dat lacrimile acum) si asa mai departe. Sunt multe de spus, tu daca ai curajul si puterea, pleaca...la mine au trecut 4 ani si cred ca am sa mor inainte de termen de la atatea probleme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fratilor, eu intr-un fel inteleg fata asta. Ca, daca va mai amintiti, si eu am avut ceva teme asemanatoare

Si eu stau in casa, ultima data cand am fost in club a fost cu un grup de prieteni de-ai mei, FARA EL (ca n-a vrut sa mearga), la mare am fost tot fara el, desi pe plaja m-a bufnit plansul ca mi-as fi dorit sa ma unga cu crema pe spate (iar mi-au dat lacrimile acum) si asa mai departe. Sunt multe de spus, tu daca ai curajul si puterea, pleaca...la mine au trecut 4 ani si cred ca am sa mor inainte de termen de la atatea probleme.

 

tu ti-ai inchis topicul? parca ti-ai lasat prietenul ca nu-l iubeai pt tipul asta mai saracut, nu-i asa?

daca era sotul tau mai mergeai in concediu la mare fara el?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×