Sari la conținut
Forum Roportal
ddea

Locuri de vizitat in Romania

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cazare in Tulcea si plimbari cu barca prin Delta Dunarii (Sfantu Gheorghe, Padurea Letea, Lacul Trei Iezere, Rosca- Buhaiova) iar mai apoi vizitarea Muntilor Macin. :o:

 

Ai fost la Muntii Macinului? Cum sunt? Cum se poate ajunge acolo?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca nu stiu despre ce e vorba cu toate ca stau de atata timp in RO. Poti sa ma luminezi si pe mine? :doh:

 

 

Faceam doar referire la gerul din aceste zile al zonei respective cu cea mai scazuta temperatura. Comparam cu Cercul Polar, aceasta comparatie este cea mai potrivita ca nici vara nu e mai cald pe acolo ca in nordul salbatic al planetei.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok, te refereai la Miercurea Ciuc locul unde se inregistreaza in RO cele mai scazute temperaturi. :good:

 

 

Mai e un locsor acolo numit Joseni, o comuna in Harghita ... si 1-3 km am copilarit la Suseni, Harghita, acolo sa vezi ger si frig pe varful muntilor, langa ghetari, care si vara doar frig emanau :yahoo: Cu ceva vreme in urma acolo se masurau cele mai joase temperaturi din Romania. Nimeni nu viziteaza pe acolo doar cei care au familie si se simt obligati ... insa eu trec mereu in zona secuia sa beau un pic de apa rece care curge din stanca, sa zic hello la ursul maro si sa maninc ... macris.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu va propun Cascada Bigar. As vrea sa ajung sa vizitez acest loc cat mai repede pana nu se gaseste vreun baiat destept care sa distruga aceasta zona.

Eu am aflat nu de foarte mult timp de aceasta minune a naturii.

Cascada Bigar

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu va propun Cascada Bigar. ...

 

Foarte faina. Ce nu imi este clar e cum ajungi acolo. Adica care este cel mai apropiat oras si daca drumul pana la ea nu este dificil de parcurs, adica traseu montan.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit de amandoua- nu am vazut niciuna inca !! :unsure:

 

Grabeste-te ca nu mai sunteti multi.crazy.gif

 

Delta e de vazut in toate anotimpurile si cu orice ocazie.

 

Soseaua aia.... nu ma pronunt si acum ca ma repet.

Oricum daca vrei sa mergi, la vara musai, ca apoi o duce apa si se strica la cat de prost facuta e.

Peisaj alpin. :yes:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai duce acum in Delata??? eu parca nu si unde duce acea sosea insecurizata??? la Delta sau la acea cascada minunata de care n-am auzit cat am trait acolo, poate-l tineau secret.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×