Sari la conținut
Forum Roportal
ddea

Locuri de vizitat in Romania

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Te-ai duce acum in Delata??? eu parca nu si unde duce acea sosea insecurizata??? la Delta sau la acea cascada minunata de care n-am auzit cat am trait acolo, poate-l tineau secret.

Absolut sigur m-as duce. Poate daca ar fi mai frig ar fi si mai frumos ca sa observi formatiunile de gheata ce se formeaza pe apa aia sarata si dulce in acelasi timp crazy.gif

 

 

http://www.transalpina.biz/

Este ingusta iar pe alocuri panta si curbura soselei sunt improprii pentru circulatia cu automobilul.

 

De cascada Răchiţele zici? blink.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Delta e de vazut in toate anotimpurile si cu orice ocazie.

 

Soseaua aia.... nu ma pronunt si acum ca ma repet.

Oricum daca vrei sa mergi, la vara musai, ca apoi o duce apa si se strica la cat de prost facuta e.

Peisaj alpin. :yes:

 

in Delta am fost - n-am ajuns la Gura Portitei ! :huh:

 

cat despre Transalpina cica e nou construita , asa ca de ce sa o ia apa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De cascada Răchiţele zici?

 

NU, de aia verde si romantica de pe care cade apa, parca-i un pom o salcie mi se pare

:cheer:

 

Pai acolo unde de 2000 de ani nici pasarea n-a umblat e cam aventuroasa treaba, fiului meu i-ar place enorm sa cutreiere in sus si jos, eu ma abtin de la locuri periculoase, cu masina e greu sa conduci pe serpentine, ziua ar mai trece cumva dar daca nu sint nici semne de circulatie, parca nu ma simt prea atrasa. In Delta ar fi ceva de vazut acel fenomen dar trebuie sa ma opresc in Maramu' ca n-am cojoc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vizitat Salina Turda acum 2 ani, s-a meritat drumul din Bucuresti pana la Turda, sincer chiar merita vazuta, eu stiu ca am aflat de ea dintr-un clip muzical raluka cu Connecter, de Vulcanii Noroiosi nu mai spun, i-am vazut acum 4-5 ani, dar sper ca anul acesta sa ajung iar! :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vulcanii Noroiosi nu mai spun, i-am vazut acum 4-5 ani, dar sper ca anul acesta sa ajung iar! :yahoo:

 

O data m-as duce si eu sa vad vulcanii noroiosi, dar a doua oara nu vad de ce-as mai calca pe-acolo.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Locurile astea turistice sint dotate cu sanitare minim necesare, apa din robinet si wc-uri?

ca ultima oara cand era sa vizitam ceva NU era nimic accesibil doar ceva intr-un grajd dar fara usi si de hartie sau apa n-are sens sa pomenesc, insa era greu de ajuns ca erau niste maidanezi care locuiau acolo si niste tauri mai pasteau aproape :stars: ... am abandonat obiectivul pentru alta ocazie de vizitat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate v-au prostit de bani aia de prin zona, cand au sesizat accentul american.

 

Eu nu vorbesc cu accent american si nu dau bani doar ca mi se cere, mai ales pentru asa ceva, numai in caz ca scrie pe usa cat am de plata pentru folosire. Nu arunc cu bani doar sa demonstrez ca am parale si cel mai important, NU ma prosteste nimeni!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×