Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu ma lasa sa citez ca era in topic arhivat

 

Doamnelor, domnisoarelor si domnilor, dragi colegi, simati invitati,

 

Va multumesc pentru acest discurs minunat pe care nu-l mai tin.

Desi bucuria de a sta printre, sub si peste voi este inegalabila, va trebui sa ma deghizez in amintire spontana.

 

Caramba. :boss:

Editat Mai 16, 2011 de gargbird

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buleala: ce mai zici, ce mai faci?

gargbird: nu stiu, ma simt de parca s-a spus tot ce era de spus.

b: pai si-atunci? de ce nu taci?

g: mai tac, mai zic si eu un cuvant-doua...

b: ce cuvant?

g: stii cum e? nu poti sa taci la infinit, iti mai tre' o... zi-i... o...

b: refulare?

g: corec. o refulare.

b: viata e asa cum e.

g: corec.

K0ntr0VerSy: te porti ca o baba. plangaciosule.

g: merge shadow?

K: am si Wranglers originali. invidiosule.

g: gizas...

b: hai noroc!

g: si-i toamna iar, desi credeam ca-i moarta / pierduta-n scotish ierburi aspre, verzi / si ingropata-n vant nebun de stepa / uitata-n grav si tragic somn de urs / dar e aici din nou... mereu se-ntoarce / mi-arunca frunze negre, fosnitoare / sa le ucid cu pasii grei, cu umbra / cu umbra taratoare si tacuta / ce-i tot mai clara, iar eu tot mai palid / culorile murindu-mi-le-n toamna / ce plange gol si gri pe banci uitate / ascunse in regretele tarzii / de ganduri prinse-n vara ce-a murit / ca aburii ce mor in drum spre luna.

K: patetic, ca de obicei.

g: cevr

b: haidi pa.

saharian: :hi:

g: se aproba :boss:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sarcasmul tau care nu poate fi citat tot din cauza arhivei

 

Bun, vad ca esti intramart, desi initial nu as fi banuit. Felicitari.

Intrebarea mea de azi e simpla, pentru ca sunt obosit, treaba mea din ce cauza, invidiosule:

Presupunand ca posezi in yinul sau in yangul tau un camp vectorial energetic in care x=aspiratiile tale subliminale, y=timpul dedicat aspiratiilor vizibile (nu subliminale, deci secundare pe axa timp-experienta) si p=factorul determinant pentru ipotetica intersectare (fractalica, desigur) a introspectiei determinate de ambiguitatea conventionalului generator de rutina si explozia (inevitabila la momentul initial) de ambitie constructiva, ce relevanta ar avea o deloc accidentala dizjunctie a impulsurilor emisferice, neperturbate de aleator (cam ca reflexia a doua oglinzi una in cealalta, fara interferente luminoase) asupra aurei tale energetice, dat fiind faptul ca reactiile la nivel neuronal intra in contrdictie naturala cu ideea de negare a existentei iluzorii a non-atomilor ectoplasmatici, revelati, paradoxal, de antiteza exponentiala a blocajului transcedental autoimpus de insasi negarea existentei sursei negatiei(repet - strict din perspectiva introspectiva), daca acest fenomen ar avea loc intr-o perioada (foarte periculoasa, de altfel) de repaos intamplator al freneziei altruistice virale (e un termen la moda, desi suna oribil, daca e sa ma intrebi pe mine) pe care o exacerbezi ca un olar plamadind dintr-o nesimtitoare bucata de namol de consistenta plastilinei, o - sa zicem (ca un exemplu oarecare, fara legatura cu persoanele aici de fata) urna funerara, si daca afluxul negativ inevitabil, produs in momentul imediat urmator, ti-ar perturba undele chi-ului in asemenea masura incat ele sa infatiseze ulterior insasi notiunea negatiei non-acceptabile prin insasi definitia ei, prezenta totusi (axiomal, desigur), in intersectia vectorilor p si y, neinfluentati de factorul x, desi, paradoxal, modelat din adaugarea acestuia la formula fractalica (demonstrata deja) a celorlalte doua elemente scoase din ecuatie prin simpla negare?

 
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Măcar mi-a răspuns cineva? 

Nu de alta, dar în perioada aia aveam acces limitat la internet, eram internat la Spitalul de Dilimani, secția Agitați.

Da' cineva are o mică obsesie pentru postările lu' altcineva, sau altcuiva i se pare? Hm?...

Nu că altcuiva i-ar displace, dimpotrivă, ca să fie clar.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 minute, gargbird a spus:

Măcar mi-a răspuns cineva? 

Nu de alta, dar în perioada aia aveam acces limitat la internet, eram internat la Spitalul de Dilimani, secția Agitați.

Da' cineva are o mică obsesie pentru postările lu' altcineva, sau altcuiva i se pare? Hm?...

Nu că altcuiva i-ar displace, dimpotrivă, ca să fie clar.

Cred ca de fapt faceai misto de cineva cu gluma asta :o: era agitatie mare in trecut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 18.04.2014 la 21:38, gargbird a spus:

Nu mi-a placut, dar m-am dixtrat, mai ales ca am anticipat (sunt foarte perspicac, recunosc) greselile gramaticoase care pun clipuletul intr-o lumina penibila.

La 2:45 e una tare:

"Adevarat este ca timpul e scurt, dar stiinta intrebuitarii lui il va face lung."

Gizas.

:o:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×