Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Obsesia casatoriei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Lasa, cica toate drumurile duc la... "Roma" .8)

Acolo or duce, uneori e placut sa visezi... :tease:

 

Se zice ca cele mai bune exemple sunt cele care origineaza din experienta personala.

Cand am decis sa ma casatoresc, nu a fost nimic planificat, nu am presat pe nimeni, nu visam de cand la asta de cand eram copil, pur si simplu, a venit de la sine. Am avut curajul de a-mi urma drumul, indiferent cati caini latrau pe langa mine.

Nu m-am casatorit pentru stabilitate, statut social sau ce parascovenii insirati voi pe aici, a fost dragoste.

Dar multe altele nu fac asa pentru ca... ?

 

Pai sunt maritata ....merge cu 2 ? :lol:

Ia incearca si vezi :spiteful:

 

Eu chiar daca ma voi casatori, vreau sa ma distrez. Nu imi plac casatoriile clasice, ei devin pasivi.

Necasatorita nu poti sa te distrezi ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar multe altele nu fac asa pentru ca... ?

Prejudecatile societatii in care traim. Da bine, par mai serioase, probabil.

In alte tari nu se pune prea mare pret.

Editat de Lucast

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt unele care s-au destrabalat in fel si chip,iar acum vor sa se aseze si ele la casa lor.Au vazut ca viata nu e asa roz cum credeau,nu sunt atit de fatale si de dorite pe cat isi imaginau,ba mai mult,destrabalandu-se in ultimu' hal,le-au scazut foarte mult cota pe piata.Drept urmare,cum vad ca le baga in seama un tip "asezat la casa lui",cum le rasare in minte ideea de maritis.Din cotofenele ce erau,vor sa devina "doamne respectabile",cu ajutorul mariajului,bineinteles.

Editat de CRISTI82

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din cotofenele ce erau,vor sa devina "doamne respectabile",cu ajutorul mariajului,bineinteles.

pai si unde este problema? bravo lor

cel care o ia nu se uita la trecutul ei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hormonii nu te fac sa te casatoresti - de asta este raspunzatoare societatea si, pana la urma nevoia de siguranta cat de poate de justificata a femeilor care fac copii . :spiteful: Hormonii doar iti creeaza pofte sa te joci de-a mama si de-a tata(ba chiar si sub nobilul pretext ca esti indragostit) , cu sau fara rezultat. :tease:

Editat de Sicily

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt unele care s-au destrabalat in fel si chip,iar acum vor sa se aseze si ele la casa lor.Au vazut ca viata nu e asa roz cum credeau,nu sunt atit de fatale si de dorite pe cat isi imaginau,ba mai mult,destrabalandu-se in ultimu' hal,le-au scazut foarte mult cota pe piata.Drept urmare,cum vad ca le baga in seama un tip "asezat la casa lui",cum le rasare in minte ideea de maritis.Din cotofenele ce erau,vor sa devina "doamne respectabile",cu ajutorul mariajului,bineinteles.

Foarte multe. Dar sa nu fim jegosi si sa spunem ca barbatii sunt usi de biserica. Doar ca barbatii sunt un pic mai pe fata. Mai e si faza ca prin educatie o mare parte din barbati sunt prostanaci, deci le cam lipseste capacitatea de a se destrabala. Si gandeste-te si altfel - ce-ti place mai mult, una care stie despre ce e vorba sau una speriata de bombe si plina de frustrari si prejudecati ?

 

Nu sunt substante sa ucida hormonii? Ar fixa urgent mania casatoriilor.

:spiteful:

In seara asta imi place ce spui, mai zi :tease:

Editat de Scorpionul_Rosu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×