Sari la conținut
Forum Roportal
Fernandaa

Baietel care se joaca cu papusile

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Important e sa nu-i placa destul cat sa-si doreasca sa fie una din ele...

mai sa fie

si daca un baiatel are mai multe surori devine gay? :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma speriati.... :lol:

 

 

Nu stiu ce sa zic, ii plac fetitele...e foarte tandru cu ele.....

 

 

Nimic anormal pana aici. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca are tendinte din astea, singura solutie este sa-i deschizi capul cand mai creste astfel incat sa deosebeasca singur binele de rau, adevarul de minciuna si naturalul de nenatural cu ajutorul propriei constiinte. Este nevoie de o educatie cat mai corecta si luciditate maxima. Si cel mai important lucru este sa il inveti sa nu accepte niciodata minciuna din prejudecati.

 

Sa accepte intotdeauna adevarul si sa-l caute in detaliu acolo unde nu intelege destul de exact. Sa nu faca niciodata "alegeri" superficiale. Adica dupa cum bate vantul, "ca asa se zice", "ca asa e bine", fara sa inteleaga cat mai exact si in detaliu de ce asa si nu altfel. Sa nu-l expui la lucruri pe care tu le intelegi ca fiind viciate si nenaturale cat timp nu este destul de matur, nici macar ca idee (decat daca este necesar, si in nici un caz sub forma unei "normalitati", indiferent de opinia societatii, deoarece opinia majoritatii nu neaparat este corecta). Sistemul democratic devine o arma impotriva omului atunci cand majoritatea incepe sa se degradeze, cum este cazul in special in Romania, dar si pe tot globul.

 

Da, este si parerea mea. Pare a fi rezultatul unui anumit program subtil implementat si insusit, asa ca vigilenta maxima.

Doamne-ajuta sa se gaseasca resursele spirituale pentru inlaturarea (si) acestui program. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut acum cativa ani, un documentar pe discovery in care se arata, cum creierul unei femei are niste structuri diferite de cele ale unui barbat, nu numai in felul in care functioneaza, ci diferente concrete, fizice, observabile cu ochiul liber. S-au studiat creierele unor cadavre apartinand celor doua sexe dezvoltate normal, sau pe cadavre ale unor homosexuali, lesbiene, sau travestiti.

Acum, intrebarea e urmatoarea. De ce un barbat (biologic) are un creier de femeie sau de ce o femeie (biologic) are creier de barbat? Si explicau ei, ca in timpul dezvoltarii intrauterine, se petrece o dereglare hormonala si dezvoltarea se bifurca (desi fatul a ajuns sa aiba aparat reproducator masculin/feminin, creierul nu s-a dezvoltat si el in aceeasi directie).

Mai veneau si cu studiile pe gemeni, cu un caz special, in care, unui baiat geaman, medicii i-au taiat din greseala penisul si ca sa-i dea o sansa de a putea avea o familie in viata, i-au facut binecunoscuta operatie de schimbare de sex, l-au dat parintilor, parintii l-au imbracat in rochite si-i dadeau sa se joace cu papusi, dar el tot jucariile lui frate-su le dorea. Mai tarziu, la adolescenta lui i-a fost clar, ca gandeste si simte ca un baiat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cauta pe youtube "gender documentary" -si gasesti mai multe. http://www.youtube.com/results?search_quer...gender&aq=f

(nu am dat chiar eu unul anume,sa nu crezi ca vreau sa iti propun o versiune partizana favorabila punctului de vedere pe care l-am exprimat)

Cred ca raspunsul pe care il cauti poate fi gasit mai degraba in rezultatele unor cercetari decat in speculaltii de pe forum.

 

 

Da,asa este.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu, nu tre sa-ti faci griji, baiatul meu s-a jucat cu papusile pana la varsta de 11 ani iar fiica mea cu masinutele ce le cumparam pentru el.....fiul meu e un mascul ok din toate punctele de vedere acum iar fiica mea este o lady gingasa desi amandoi au ramas cu o slabiciune pentru jucariile lor preferate dar ridicate la o scara mai mare :lol:...

Editat de Salvie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am vazut acum cativa ani, un documentar pe discovery in care se arata, cum creierul unei femei are niste structuri diferite de cele ale unui barbat, nu numai in felul in care functioneaza, ci diferente concrete, fizice, observabile cu ochiul liber. S-au studiat creierele unor cadavre apartinand celor doua sexe dezvoltate normal, sau pe cadavre ale unor homosexuali, lesbiene, sau travestiti.

Acum, intrebarea e urmatoarea. De ce un barbat (biologic) are un creier de femeie sau de ce o femeie (biologic) are creier de barbat? Si explicau ei, ca in timpul dezvoltarii intrauterine, se petrece o dereglare hormonala si dezvoltarea se bifurca (desi fatul a ajuns sa aiba aparat reproducator masculin/feminin, creierul nu s-a dezvoltat si el in aceeasi directie).

Mai veneau si cu studiile pe gemeni, cu un caz special, in care, unui baiat geaman, medicii i-au taiat din greseala penisul si ca sa-i dea o sansa de a putea avea o familie in viata, i-au facut binecunoscuta operatie de schimbare de sex, l-au dat parintilor, parintii l-au imbracat in rochite si-i dadeau sa se joace cu papusi, dar el tot jucariile lui frate-su le dorea. Mai tarziu, la adolescenta lui i-a fost clar, ca gandeste si simte ca un baiat.

Materia este modelata de constiinta. Acolo undeva in interior fiecare e bine definit ca fiind femeie sau barbat, indiferent de deformatiile genetice care pot fi oricum depasite, controlate si remodelate de catre constiinta. Dar unde nu-i cap, vai de picioare si de genetica, si ne controleaza materia.

 

nu, nu tre sa-ti faci griji, baiatul meu s-a jucat cu papusile pana la varsta de 11 ani iar fiica mea cu masinutele ce le cumparam pentru el.....fiul meu e un mascul ok din toate punctele de vedere acum iar fiica mea este o lady gingasa desi amandoi au ramas cu o slabiciune pentru jucariile lor preferate dar ridicate la o scara mai mare :o:...

Dar baietii altora s-au jucat si s-au imbracat in rochite, le-a placut si au devenit "ok" homosexuali. Deci nu este cazul sa ia lucrurile prea lejer si sa nu fie atenta la tendinte daca devin tot mai puternice.

Editat de Pippo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Credeti ca parintii ar trebui sa isi faca griji pentru un baietel de 3 ani care se joaca cu papusile, ii plac rozul si cartile cu printese ?

Nu cred ca e deloc musai sa devina homosexual. Cand eram eu mica, ma jucam cu mai multe fetite cu papusile &chestii de fetite si era un baietel care se juca numai cu noi, niciodata cu baietii. Nu e deloc homosexual acum, din contra :o: .

Apoi, chiar daca ar fi sa fie homosexual, nu cred ca poti impiedica asta luandu-i jucariile sau stopand cumva tot ceea ce ai zis tu mai sus. N-are decat sa emigreze intr-o tara normala si civilizata, in care oamenii nu privesc homosexualitatea ca pe o boala sau pe un stigmat :P.

Editat de Sicily

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×