Sari la conținut
Forum Roportal
Dorina

Am sau nu am?

Postări Recomandate

Buna ziua, in primul rand! Ma numesc Dorina, am 26 de ani si acum 1 saptamana am facut niste analize pt Hbs si Hvc care au iesit negativ (elisa III)! Problema este ca Tgp il am 46 (limita < 32) si tgo 28 (<32)! Gama globulina este 1.80 (limita 1.7 - sunt racita) bilirubina, urobilinogen, proteina c, gammagt sunt in limite normale! Deci toate analizele normale in afara primei transaminaze! Pun aceasta intrebare pt. ca am o durere frecventa sub rebordul costal dreapta, poate fi dischinezie?) E necesar sa repet testele pt hep C si hep B? N-am facut transfuzii, injectii in ultimul an sau alte contacte! Cam la cat timp se detecteaza anticorpi in sange? E posibil ca acestia sa apara si apoi sa dispara? Va rog sa-mi raspundeti pt ca sunt f stresata! Multumesc anticipat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anticorpii nu apar si dispar. Investigatiile trebuie sa le continui, e posibil o diskinezie biliara sau calculi biliari. Din putinele informatii care le-ai dat cred ca este putin probabil sa ai HB sau HC. Nu mai te stresa, linisteste-te si continua investigatiile.

Multa sanatate si un An Nou plin de bucurii si impliniri !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×