Sari la conținut
Forum Roportal
catherinedeneuve

Ce se va alege dintr-un copil ciudat?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Catherinedeneuve,ai avut o idee foarte buna cu topicul asta!

Eu vorbesc despre asta, pt ca am fost un copil ciudat, iar copiii radeau de mine. Iar ca adult a trebuit sa scap de handicapul copilariei, nu vreau sa sufere copiii mei din cauza ca nu am actionat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu vorbesc despre asta, pt ca am fost un copil ciudat, iar copiii radeau de mine. Iar ca adult a trebuit sa scap de handicapul copilariei, nu vreau sa sufere copiii mei din cauza ca nu am actionat.

Ce bine ca ne-am gasit! :D Si eu am fost un copil si o adolescenta ciudata.Si de mine radeau copiii uneori,parca si acum mi se strange inima cand imi amintesc! :D Insa din moment ce constientizam lucrurile astea,raul e deja pe jumatate dus.Si la cealalta jumatate trebuie sa lucram.Dar nu ne dam batute,nu? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce bine ca ne-am gasit! :D Si eu am fost un copil si o adolescenta ciudata.Si de mine radeau copiii uneori,parca si acum mi se strange inima cand imi amintesc! :D Insa din moment ce constientizam lucrurile astea,raul e deja pe jumatate dus.Si la cealalta jumatate trebuie sa lucram.Dar nu ne dam batute,nu? :D

Da, trebuie sa ne schimbam. Nu sunt de acord cu faptul de a lasa copiii de capul lor, pt ca vor suferi mai mult. E mai bine sa ii indreptam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ca ii indreptam. Cum ? Torturandu-le in maniere sadice parintii care le-au dat nastere. Intr-un fel, sunt de acord cu Arcangelo. Apropo, oamenii nu se schimba, nu incerca sa schimbi un om, sub niciun pretext. Cat despre "buna educatie" - baga-ti-ai p...-n ea ! D-aia apar tot felul de frustrati (printre care si eu), de la atata buna educatie - de la "e frumos sa faci aia, nu e bine sa faci aia... bla-bla-bla". Sigur, nu lasa copilul sa gandeasca sau sa vrea ceva sau sa simta ceva, spune-i tu ce e bine si ce e rau, ca el saracu' e cretin, ca si tine, ca si parintii tai, ca si parintii parintilor tai - si daca de mic il iei de cretin, atunci cand va fi mare, va fi cu adevarat un mare cretin. Va face si el niste plozi "ca asa trebuie" le da "buna educatie" si asa roata va continua sa se invarta la infinit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt de acord nici cu tine, nici cu Arcangelo. Nu trebuie sa dam vina pe parinti in toate, unii copii sunt ciudati ca sunt. Parintii vor binele copiilor in general.

Ai mei sunt niste parinti extraordinari, dar nu au fost empatici intotdeauna.

 

Din cauza unor parinti care gandeau ca tine. :D

Nu stii cum gandesc eu, eu nu stau sa ma plang ca tine, ca sunt homosexual si ca sunt normal, iar lumea e de vina ca nu vede normalitatea din mine. Lasa-ma cu frustrarile, ca mai trebuie sa trece peste ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sigur ca ii indreptam. Cum ? Torturandu-le in maniere sadice parintii care le-au dat nastere. Intr-un fel, sunt de acord cu Arcangelo. Apropo, oamenii nu se schimba, nu incerca sa schimbi un om, sub niciun pretext. Cat despre "buna educatie" - baga-ti-ai p...-n ea ! D-aia apar tot felul de frustrati (printre care si eu), de la atata buna educatie - de la "e frumos sa faci aia, nu e bine sa faci aia... bla-bla-bla". Sigur, nu lasa copilul sa gandeasca sau sa vrea ceva sau sa simta ceva, spune-i tu ce e bine si ce e rau, ca el saracu' e cretin, ca si tine, ca si parintii tai, ca si parintii parintilor tai - si daca de mic il iei de cretin, atunci cand va fi mare, va fi cu adevarat un mare cretin. Va face si el niste plozi "ca asa trebuie" le da "buna educatie" si asa roata va continua sa se invarta la infinit.

:D

Am si ras la postarea ta,si chiar ai zis ce simt si eu,doar ca mai amuzant decat as fi spus-o eu. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu sunt de acord nici cu tine, nici cu Arcangelo. Nu trebuie sa dam vina pe parinti in toate, unii copii sunt ciudati ca sunt. Parintii vor binele copiilor in general.

Ai mei sunt niste parinti extraordinari, dar nu au fost empatici intotdeauna.

 

 

Nu stii cum gandesc eu, eu nu stau sa ma plang ca tine, ca sunt homosexual si ca sunt normal, iar lumea e de vina ca nu vede normalitatea din mine. Lasa-ma cu frustrarile, ca mai trebuie sa trece peste ele.

Exista predispozitii genetice, DAR asta nu inseamna ca ii dai omului in cap, ii bagi sula in coaste and so on, ca sa iasa cum vrei tu. Sigur ca da, parintii vor - VOR CE STIU EI CA E BINELE, rareori le pasa ce vrea copilul, vezi a dracu' lipsa de empatie, posesivitate si complexe si frustrari facute gramada si puse in carca copilului unde pot duce ? Copilul nu se poate apara de chestiile astea, iar parintele e prea ignorant ca sa isi dea seama ce ii face. Dup-aia, creste copilul mare si parintele e ingrozit - aoleu, de ce a ajuns asa... cred ca de la golanii si curvele cu care a umblat...

 

:D

Editat de Scorpionul_Rosu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu sunt asa parintii, nu stiu totul, dar sa generalizezi ca ei vor doar ce stiu ei ce e bine, mi se pare o prostie, in general parintii cresc cu propriii copii.

Sa creasca dracu' inainte, dup-aia sa faca copii. E cumva logic ca daca esti nevrozat sa cresti tot un nevrozat. Un copil e ca un hard-disk gol. Parintii baga primele date pe el - stii tu, alea de nu pot fi sterse sau modificate. Daca datele alea dau nastere la erori, atunci sa te tii cate programe ajutatoare tre sa gasesti si sa instalezi ca sa corecteze erorile.

 

:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×