Sari la conținut
Forum Roportal
Davi_

Abandon in numele iubirii?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

e vina tatalui ca o femeie isi abandoneaza ceea ce e rupt din ea? E cu mult mai dureros, nici nu stiu ce cuvant sa folosesc, cand isi lasa copilul cand el e la o anumita varsta, decat cand il paraseste la nastere.

E o crima.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e vina tatalui ca o femeie isi abandoneaza ceea ce e rupt din ea? E cu mult mai dureros, nici nu stiu ce cuvant sa folosesc, cand isi lasa copilul cand el e la o anumita varsta, decat cand il paraseste la nastere.

E o crima.

orice om are momente de ratacire-trebuie ajutat;cineva sa-i fie alaturi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

orice copil are si un tata!ai are datoria de a veghea la cresterea acestuia!

eu nu inteleg primul abandon,avortul,darminte sa pricep cum poate abandona o femeie copilul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu inteleg primul abandon,avortul,darminte sa pricep cum poate abandona o femeie copilul!

Si cu toate astea ii gasesti scuze... :) Foarte interesant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cu toate astea ii gasesti scuze... :) Foarte interesant.

cred ca orice actiune gresita are la baza o decizie proasta luata in urma nasterii ideii de abandon.

de asemenea,cred ca se poate interveni aici in momentul dintre nasterea ideii si luarea deciziei de abandon-si aceasta o poate face numai cel mai indreptatit sa o faca,tatal copilului-iar in lipsa acestuia persoanele cele mai apropiate de mama!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am inteles niciodata de ce o mama isi paraseste copilul/copii.

 

Nu este usor sa cresti un copil, dar e mai usor sa te descotorosesti de el.

Dar e vina mamei. Daca nu ai conditii sau nu-ti doresti cu adevarat un copil, fa avort.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
esti perfecta?

 

 

Intelegi cum vrei tu, ca de obicei.

Nu am nici o intelegere pt mamele care-si parasesc copiii. Mi-e greu sa le numesc mame. Nu sunt nici pe departe perfecta, sunt oricum vrei tu, dar nu mi-as parasi copiii niciodata, pentru nici un motiv.

N-am de unde sa stiu de ce situatii ma voi lovi in viata, dar nu stiu ce s-ar putea intampla, care sa ma determine sa ma rup INTENTIONAT, CU BUNA STIINTA, de fiintele care sunt parte din mine, carne din carnea mea, care-s rupte din mine, spune cum vrei.

 

Ai zis ca nu pricepi cum o femeie isi poate abandona copilul, pe urma dai de inteles ca "cred ca orice actiune gresita are la baza o decizie proasta luata in urma nasterii ideii de abandon"

Intelegi sau nu intelegi, ca nu inteleg.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×