Sari la conținut
Forum Roportal
Davi_

Abandon in numele iubirii?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1. nu trebuie tu sa justifici nimic, faptul ca tu accepti sau nu greselile altora nu are nici o relevanta pe lumea asta... ar avea, daca am intelege ca nu avem nici un drept sa aratam cu degetul, si pur si simplu nu am face asta...dar pana atunci mai e...

2. asta intr adevar nu este ok, cel mai corect ar fi sa incerce sa l recupereze si pe cel lasat in urma...dar viata e viata, Amarena, si barbatii sunt cum sunt, si putini accepta ideea ca ai avut un copil cu altcineva innainte, si mult mai putini ti ar ingadui sa l frecventezi, si, cu atat mai putin, sa il aduca acasa...

3.=)) stii bine ca putine se gandesc la asta =))

 

stiu ca va pare ciudata pozitia mea, dar nu stiu... e grea viata de femee... si se fac multe greseli...si cei din jur prea putin te ajuta, sunt prea ocupati sa se asigure interior ca ei nu pot face asta, desi stiu intr un fel ca orice e posibil, si ca sa consoleze pe ei ii condamna pe cei care gresesc...si tot asa...

 

1. nu e vorba ca are sau nu relevanta parerea mea, asa cum nu are importanta nici faptul ca tu le intelegi. :huglove:

2. Sa imi las copiii, pentru ca nu m-ar vrea barbatu'?? :cry: Gizas. Nici nu am ce zice la asta.

3. -

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Accepti ca justificare ca o femeie isi paraseste copilul pentru ca nu va avea sansa sa fie cu un alt barbat ?

 

 

o ho, dar cate nu fac asta????? vai, ata de multe.... femeile sunt chiar extraordinar de egoiste, si cand vad ele ceva ce li se pare a fi fericire innainte, nu se mai uita innapoi.... eu nu zic ca accept nimic, cine sunt eu sa accept sau nu, dar asta e viata, asa e ea, cu de toate... chestii de genul vaiii!!!!!!! dar cum se poate.... parca sunteti copii cand faceti asa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... chestii de genul vaiii!!!!!!! dar cum se poate.... parca sunteti copii cand faceti asa...

 

Eu spun ce nu as face eu, nu altcineva si in general, vorbesc din experienta personala.

 

Nu contest ca exista femei pt care copilul e un apendice de care tre' sa scape orice ar fi, dar pot sa imi dau cu parerea... asta e ceva de ne-acceptat pentru mine.

 

Pot exista cazuri extreme...gen mama-pustoaica, sta pe strazi, isi da copilul spre adoptie etc...pe alea le pot cuprinde cu mintea si chiar aproba.

 

Dar sa incerc sa inteleg o mama care-si lasa copilul ca sa fie cu un barbat, care altfel n-o accepta, pur si simplu nu pot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
chestii de genul vaiii!!!!!!! dar cum se poate.... parca sunteti copii cand faceti asa...

 

fleosc.

 

cand o sa fii mama... sau stai, ca am mai zis asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu spun ce nu as face eu, nu altcineva si in general, vorbesc din experienta personala.

 

Nu contest ca exista femei pt care copilul e un apendice de care tre' sa scape orice ar fi, dar pot sa imi dau cu parerea... asta e ceva de ne-acceptat pentru mine.

 

Pot exista cazuri extreme...gen mama-pustoaica, sta pe strazi, isi da copilul spre adoptie etc...pe alea le pot cuprinde cu mintea si chiar aproba.

 

Dar sa incerc sa inteleg o mama care-si lasa copilul ca sa fie cu un barbat, care altfel n-o accepta, pur si simplu nu pot.

 

 

never say never...and i mean it.... cand spui never, parca provoci destinul.... nu stim cu adevarat din ce suntem facuti, chiar nu stim... incercam si noi sa fim buni, facem ce putem.... dar.... uite, cate mame, super mame, iubitoare, senzationale, isi lasa copilul in casa in cazul unui incendiu??? stii cate? 90% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ia aminte. Instinctul de a supravietui, de a ti da alta sansa la fericire, e mai puternic decat cel matern...

 

 

 

fleosc.

 

cand o sa fii mama... sau stai, ca am mai zis asta.

 

 

Cand o sa fiu mama... sper din tot sufletul sa fiu o mama buna...dar sunt realista...si ma tem...daca n am sa fiu o mama buna??? Nu ma amgesc, si nu ma mint, ci sunt aweare si ma tem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma enervezi ca zici inaintea mea tot ce vreau io sa zic :good:

 

:good: dupa ce ca vin rar si stau putin...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
never say never...and i mean it.... cand spui never, parca provoci destinul.... nu stim cu adevarat din ce suntem facuti, chiar nu stim... incercam si noi sa fim buni, facem ce putem.... dar.... uite, cate mame, super mame, iubitoare, senzationale, isi lasa copilul in casa in cazul unui incendiu??? stii cate? 90% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ia aminte. Instinctul de a supravietui, de a ti da alta sansa la fericire, e mai puternic decat cel matern...

 

Sa stii ca m-am gandit mult la never say never...asa in general...si iti dau dreptate :good:...mai ales ca aproape la orice am zis vreodata never s-a intamplat over :good:

 

Nici macar la gandul sinuciderii n-as spune never, ca exista depresii, nevroze si nu poti sti dar noi aici nu vorbim de situatii extreme, de viata si de moarte...ci de mame care isi parasesc copiii din motive pur egoiste.

 

Nu cred ca o putza/suflet de barbat iti poate lua mintile in asa hal incat sa nu-ti iei copilul cu tine, cand vrei sa pleci.

Si nu cred ca faptul ca esti stramtorat material te indreptateste sa-ti lasi copilul si sa pleci in lume.

 

Dar asta sunt eu...si altele, nu tre' sa gandim toti la fel.

 

 

 

Cand o sa fiu mama... sper din tot sufletul sa fiu o mama buna...dar sunt realista...si ma tem...daca n am sa fiu o mama buna??? Nu ma amgesc, si nu ma mint, ci sunt aweare si ma tem.

 

Asta e unul din semnele care arata ca nu o sa-ti parasesti copilul ca sa pleci in lume.:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
noi aici nu vorbim de situatii extreme, de viata si de moarte...ci de mame care isi parasesc copiii din motive pur egoiste.

 

ma enervezi ca zici inaintea mea tot ce vreau io sa zic :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici macar la gandul sinuciderii n-as spune never, ca exista depresii, nevroze si nu poti sti dar noi aici nu vorbim de situatii extreme, de viata si de moarte...ci de mame care isi parasesc copiii din motive pur egoiste.

 

Nu cred ca o putza/suflet de barbat iti poate lua mintile in asa hal incat sa nu-ti iei copilul cu tine, cand vrei sa pleci.

Si nu cred ca faptul ca esti stramtorat material te indreptateste sa-ti lasi copilul si sa pleci in lume.

 

Dar asta sunt eu...si altele, nu tre' sa gandim toti la fel.

 

 

 

 

 

Asta e unul din semnele care arata ca nu o sa-ti parasesti copilul ca sa pleci in lume.:good:

 

1. ba sa crezi... femeile cand iubesc isi pierd luciditatea... sunt si barbati care fac asta, dar mai rar totusi.... si nu se pune problema de cum esti sau cum nu esti... nu ai de unde sa stii cum esti... si e mai bine sa nici nu aflii :good:

 

nu mai fiti trufase.

is wrong.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×