Sari la conținut
Forum Roportal
black_beauty

ce le-ai face celor care ti-au facut rau..daca ai putea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Experienta mea de viata, mi-a demonstrat nu numai o data, ca oamenii care fac rau din placere, sunt proprii lor dusmani, de fapt. De aceea, la un moment dat, actiunile proprii se intorc impotriva lor.

Pot sa iti dau exemplul unei cunostinte, care nu mi-a facut rau numai mie, ci si multora din jurul sau. Asa se simtea ea importanta si puternica. Numai ca goana asta dupa manipulare si subminare a dus-o la nebunie. La propriu. :crazy:

Eu refuz sa ma las incarcata de sentimente negative prea mult timp, tocmai ca ne macina din interior. Viata este mult prea frumoasa pt a ne pierde in asemenea sentimente distructive, mai ales cand te montezi singur ce i-ai face, daca ai putea si, vezi ca, de fapt, nu poti sa-i faci nimic.

Tips: Oamenii care fac rau din placere sunt numiti sadici.

 

Dar, de fapt, ai dreptate.

Asta este o foarte emotionanta si eficienta teorie despre energiile universale. Pana acum nici nu am realizat cat rau poate face asta.

Corect. Este bine sa refuzam energiile negative. Sa ne incarcam din Univers cu cele pozitive.

Sa nu ne lasam consumati ( in interior, precum cainele ardeleanului ) de lucrurile incarcate electrostatic.

Viata este frumoasa, usoara si plina numai de bine. Cei ticalosi se vor autodistruge ( din cauza gandurilor negative emananate, precum miasmele mlastinii de nepatruns).

 

Insallah !

La naiba cu brainwash-ul si sdr. Stockholm.

 

Si, last but not least, traiasca -altul si BOR !

Editat de 5 o'clock

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Experienta mea de viata, mi-a demonstrat nu numai o data, ca oamenii care fac rau din placere, sunt proprii lor dusmani, de fapt. De aceea, la un moment dat, actiunile proprii se intorc impotriva lor.

Pot sa iti dau exemplul unei cunostinte, care nu mi-a facut rau numai mie, ci si multora din jurul sau. Asa se simtea ea importanta si puternica. Numai ca goana asta dupa manipulare si subminare a dus-o la nebunie. La propriu. :crazy:

Eu refuz sa ma las incarcata de sentimente negative prea mult timp, tocmai ca ne macina din interior. Viata este mult prea frumoasa pt a ne pierde in asemenea sentimente distructive, mai ales cand te montezi singur ce i-ai face, daca ai putea si, vezi ca, de fapt, nu poti sa-i faci nimic.

Tu ai dreptate, cei care gasesc satisfactie in a face rau inseamna ca n-au parte de prea multe bucurii in viata, iar raul facut se va intoarce intr-o zi impotriva lor, nu pt. ca Universul conspira in sensul asta, ci pt. ca vor trage, mai devreme sau mai tarziu, consecintele faptelor lor. Cand ei vor fi la pamant si vor avea nevoie de ajutor si intelegere nu vor impresiona pe nimeni si nimeni nu le va intinde mana.

 

Nici macar n-am darul premonitiei, 5!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tips: Oamenii care fac rau din placere sunt numiti sadici.

 

Dar, de fapt, ai dreptate.

Asta este o foarte emotionanta si eficienta teorie despre energiile universale. Pana acum nici nu am realizat cat rau poate face asta.

Corect. Este bine sa refuzam energiile negative. Sa ne incarcam din Univers cu cele pozitive.

Sa nu ne lasam consumati ( in interior, precum cainele ardeleanului ) de lucrurile incarcate electrostatic.

Viata este frumoasa, usoara si plina numai de bine. Cei ticalosi se vor autodistruge ( din cauza gandurilor negative emananate, precum miasmele mlastinii de nepatruns).

 

Insallah !

La naiba cu brainwash-ul si sdr. Stockholm.

 

Si, last but not least, traiasca -altul si BOR !

 

Viata nu este numai frumoasa si plina numai de bine si de iubire; iar usoara, in niciun caz nu este. Mai ales, ca nu depinde numai de noi, ceea ce ni se intampla.

Stiu, ai vrut sa fii ironic / a. :o:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in momentul asta l-as calca cu masina.. inainte si-napoi, de mai multe ori.

 

Vei trage consecintele faptei tale...penale.

Consecintele.

Si cand vei fi la pamant si vei avea nevoie de ajutor si intelegere, nu vei impresiona pe nimeni si nimeni nu-ti va intinde mana.

 

 

P.S. Nu da cu pietre ...m-am inspirat si eu de la altii.

 

Viata nu este numai frumoasa si plina numai de bine si de iubire; iar usoara, in niciun caz nu este.

Ba este.

Stiu, ai vrut sa fii ironic / a. :o:

Nimic nu stii.

Editat de 5 o'clock

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si calcatul ala cu masina este tot efectul unei actiuni...ceva intors, bumerang..nimic nu stiti....blink.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nici tu. :beee:

 

Clar.

 

 

Stiam insa asta.

 

si calcatul ala cu masina este tot efectul unei actiuni...ceva intors, bumerang..nimic nu stiti....blink.gif

 

...nimic...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si calcatul ala cu masina este tot efectul unei actiuni...ceva intors, bumerang..nimic nu stiti....blink.gif

 

adica... :blink:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adica... :blink:

 

pai ti-am zis...efect, actiune....interactiune intre doua corpuri..nu intelegi?blink.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×