Sari la conținut
Forum Roportal
verdan

Cancerul poate fi invins

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In Romania, din pacate, grupuri si organizatii care, in mod normal fac acte de caritate si desfasoara actiuni de suport social, au sabotat campania de vaccinare! Ma refer la bisericile si ong-uri crestine care considerau ca, daca fetele isi fac vaccinul, li se ofera un fel de licenta pentru inceperea vietii sexuale (acesta era motivul real, restul motivelor invocate erau simple pretexte nefondate) de parca cancerul de col uterin ar trebui sa fie pedeapsa divina pentru acest, sa-i zecem, pacat capital!

 

Acei habotinici au dat cu crucea in cap campaniei de vaccinare care ne-ar fi scutit de cateva mii de cazuri de cancer!

 

Aici este un link (imi cer scuze fiindca nu am verificat sursele):

http://www.hotnews.ro/stiri-doctorh_actualitate-11331136-romania-topul-clasamentului-cancerul-col-uterin-isi-face-cap.htm

 

Foarte probabil ca ce ai scris este adevarul adevarat.Pacat ca acei habotnici nu inteleg ca fara vaccin si cu vaccin fetele de azi ,(din toata lumea) totusi vor avea experiente sexuale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:doh:

 

Pentru cei care vor SA SE VINDECE aici aveti informatii.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Be1ihuZNg84-- O cale de vindecare

 

http://www.youtube.com/watch?v=V9hsZiabwzU

- alta cale

 

 

si doua carti de baza in vindecare, DACA se fac . cei care au bani pot sa mearga in institutele gerson din mexic sau unde are Dr burzinski cabinetul . Cei care nu au bani pot citi cartile si SA FACA exact . Succes si vindecare grabnica .

 

vremea vindecarii - beata bishop

 

Terapia gerson pentru vindecarea cancerului si a altor afectiuni cronice .. Charlotte gerson si beata bishop

 

 

 

ps Acum aveti baza de vindecare , exista informatii multe si vindeca DACA SE INTELEGE SI SE FACE , daca nu asta e .

 

 

Tratamentele ca chimioterapie , vaccinuri etc sunt daunatoare .

 

Cine are ochi de vazut va vedea , cei care nu gindesc sa se abtina sa vorbeasca .

Editat de Prostanacul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Industria farmaceutica este una din cele mai rentabile afaceri. Fiecare medicament care este acceptat de FDA sa se vanda provoaca venituri de miliarde de dolari la societatea care la desvoltat. De fapt toata desvoltarea incepe de la un om de stinta care are o ideie care ii face impresia ca asta va fii medicamentul ultimativ care va face omenirea sa uite de boala care acesta il va scuti.

Problema incepe cu FDA care este o institutie americana care este extrem de meticuloasa deoarece se ocupa cu sanatatea si viata oamenilor. Majoritatea tarilor se bizuie pe ce accepta sau refuza FDA. Cantitatea desvoltarilor este enorma si fiecare din cei care cer stampila FDA-ul cred ca medicamentul lui este ceva fantastic asa ca nu-i de mirare ca acei care au fost desamagiti,incep sa publice cazul lor si bineinteles ca publicarea nu este obiectiva.

 

Este vorba de oameni bolnavi de cancer ,poate cea mai grea boala . Starea lor mintala nu este stralucitoare. Vad numai un singur sfarsit si numai D-zeu cat le ramane inca de trait. Oamenii istia incearca sa se tina si de un pai ca sa nu se inece in boala lor. Le sare un desamagit ca sa-i recruteze nu pentruca le vrea binele ci sa faca presiune ca sa le fie permisa doctoria.

 

Eu sunt in legatura cu cele mai moderne tratamente. Eu am o deplina incredere in FDA. A se pretinde ca tratamentele nu sunt eficacii ,asta este ceva foarte grav in special daca asta pretinde cineva care se pricepe in acest subiect. Din noroc, ista nu este cazul aci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unii nu gindesc deloc si lasa gindirea in seama altora . Nu mai tin astfel de manipulari ieftine . Aia destepti se vindeca , restul se complac in a asculta niste neaveniti cu iz de ´´ stiutori ´´care au banii si au impresia ca si pot vindeca cu minciunile lor . Nu e bai ,ca lumea e prea desteapta sa mai inghita astfel de timpenii .

Editat de Prostanacul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E clar ca nu vindeca chimioterapia, si ca poate slabi corpul si mai tare decat insusi cancerul. E o chestiune de roata norocului aici, fiecare dupa constructie. Nu e o stiinta exacta. Ni se promit totusi leacuri reale impotriva cancerului, terapiile genice prezentand un mare potential pentru viitor. Noi azi cautam sa suprimam artificial celulele canceroase atacandu-le, dar cum atacul nu e specific, se face si mai mult rau organismului, fiind atacate si celulele normale. Prin terapia genica, genele de supresie tumorala si-ar redobandi activitatea, iar corpul ar lupta singur cu metodele lui impotriva cancerului. Apelul la homeopati si altele iarasi e o mare prostie. Insa daca pacientul chiar crede aceste lucruri, iar homeopatul nu-i interzice tratamentul normal, de ce nu ... sunt banii lui si efectul placebo poate ajuta in unele cazuri. Cel putin daca nu vindeca nimic, macar amelioreaza calitatea vietii bolnavului. Totusi, nu sunt un sustinator al medicinii alternative din moment ce intentia lor nu e de a vindeca, ci de a face escrocherii pe pielea bolnavilor disperati.

 

Acum mai exista o tentatie, aceea de a apela la tot felul de personalitati luminoase, cunoscute pentru tot felul de leacuri "stiintifice" care nu au niciun sens, si despre care s-a demonstrat ca nu au efect, desi ei continua cu nesimtire sa faca sperante false oamenilor. Simpla administrare de peptide nu poate rezolva nimic, ba chiar oferi cancerului resurse pentru dezvoltare. Nu degeaba sunt interzise proteinele la pacientii cu cancer. Multi cercetatori independenti, oncologi, etc au incercat sa reproduca rezultatele lu' nenea Burzynski si niciunul nu a reusit. Conspiratie ? Sa fim seriosi, daca era vorba doar de FDA mai ziceam, dar e vorba de medici independenti care au cautat cu adevarat leacuri reale.

Editat de Renaissance'91
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Acum mai exista o tentatie, aceea de a apela la tot felul de personalitati luminoase, cunoscute pentru tot felul de leacuri "stiintifice" care nu au niciun sens, si despre care s-a demonstrat ca nu au efect, desi ei continua cu nesimtire sa faca sperante false oamenilor. Simpla administrare de peptide nu poate rezolva nimic, ba chiar oferi cancerului resurse pentru dezvoltare. Nu degeaba sunt interzise proteinele la pacientii cu cancer. Multi cercetatori independenti, oncologi, etc au incercat sa reproduca rezultatele lu' nenea Burzynski si niciunul nu a reusit. Conspiratie ? Sa fim seriosi, daca era vorba doar de FDA mai ziceam, dar e vorba de medici independenti care au cautat cu adevarat leacuri reale.

 

:doh:

Medici independenti ? CARE SUNT AIA ? SI CU CE AU FINANTAT CERCETARILE LOR ? Din buzunarul propriu . nu? Mai trebuie sa cresti .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:doh:

Medici independenti ? CARE SUNT AIA ? SI CU CE AU FINANTAT CERCETARILE LOR ? Din buzunarul propriu . nu? Mai trebuie sa cresti .

 

Frusti, hai sa gandim. De cate finante ai nevoie sa dai unui bolnav o adunatura de peptide asa zis "antineoplastoni" ? :roll: Iti dai seama ca sunt costuri practic nule, nu ? Sunt aminoacizi la farmacie pe preturi minuscule. Sa vezi ca tare greu e sa faci rost de niste oligopeptide, sau ce da ala pe-acolo. Tu mai trebuie sa inveti, ca degeaba citesti daca citesti prostii.

Editat de Renaissance'91

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Frusti, hai sa gandim. De cate finante ai nevoie sa dai unui bolnav o adunatura de peptide asa zis "antineoplastoni" ? :roll: Iti dai seama ca sunt costuri practic nule, nu ? Sunt aminoacizi la farmacie pe preturi minuscule. Sa vezi ca tare greu e sa faci rost de niste oligopeptide, sau ce da ala pe-acolo. Tu mai trebuie sa inveti, ca degeaba citesti daca citesti prostii.

 

Pustiule , nu mai dezinforma ca nu arati decit ca nu stii nimic . La farmacii sunt numai timpenii . Tu sa inghiti alea pina te va opri cineva .Nu intru cu tine in discutii ca iti stiu nivelul . Ramine cum am stabilit ´´ fa sa imi fie dor de tine ´´

Editat de Prostanacul
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pustiule , nu mai dezinforma ca nu arati decit ca nu stii nimic . La farmacii sunt numai timpenii . Tu sa inghiti alea pina te va opri cineva .Nu intru cu tine in discutii ca iti stiu nivelul . Ramine cum am stabilit ´´ fa sa imi fie dor de tine ´´

 

Mai prostanacule, ce tampenii am zis eu ? Ce crezi ca sunt peptidele ? Banuiesc ca nu stii de spui asa ceva. Sunt produsi de condensare ai aminoacizilor. Daca aminoacizii se gasesc acolo pe bani putini, de ce ar fi scump sa procuri niste peptide ? Chiar si cand bagi proteine in tine, corpul le scindeaza in peptide mici si aminoacizi ca sa poata fi absorbiti in sange. Nu mai spune tu prostii, ca nu sunt doar tampenii. E drept ca se abuzeaza de pastile, dar nu poti spune ca pana si vitaminele sau aminoacizii sunt tampenii :roll:

Singurul care face dezinformare esti tu, pentru ca denigrezi ce nu cunosti. Ce sa faca peptidele alea ? Cel mult poti sa-i dai glutation, ala poate ajuta, da. Dar nu il va vindeca, departe de asa ceva.

Editat de Renaissance'91

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar asa...dezinformati lumea.

Discutati despre chestii SF, gen peptide, aminoacizi, proteine si alte chestii de-astea complicate, cand oamenii asteapta aici sa le spuneti DOAR denumirea medicamentului care vindeca orice tip de cancer.

 

Hmm... !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×