Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu zic sa nu te grabesti sa tragi concluzii.

Vezi si tu acuma, ea ti-a inselat increderea. O fi capabila, sau dornica indeajuns, sa ti-o recastige?

 

Si in plus..chiar daca o iubesti..si ea te iubeste..nu inseamna ca ai dat de dragostea 'aia buna'..ehee..multe mai tre' sa treceti pana atunci ca sa vedetio daca e asa o ba.

E drept, omul poate gresi..dar ce e impardonabil, dupa a mea parere - e ca ti-a ascuns. Vezi, poate pt ea un sarut nu e mare lucru..mai ales ca si se exprima cu 'm-am lins cu ala'..nu stiu.

Cu tine 'se linge'?

 

Poate ai descoperit o parte din ea care..iti ridica semnul intrebarii. Is she stiil the one you love?

 

Nu stiu cat de rau ii pare pentru ca nu am vorbit inca fata in fata dar din cum imi vorbea la telefon tind sa cred ca nu prea ii pare rau. Cert e ca s-a schimbat total de cand e plecata in strainatate imi vorbeste altfel, se comporta altfel. Si asta ma face sa cred ca daca ar mai fi sa plece dincolo probabil m-ar mai insela daca i s-ar pune pata pe unu. Nu stiu inca ce sa cred astept sa se intoarca si sa vorbim fata in fata. Ms pt raspuns.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna,

 

Sunt cu actuala prietena de 1 an jumate dar de 6 luni e plecata in austria la studii si se intoarce curand. Recent am aflat ca s-a sarutat de cateva ori cu un coleg de camin la niste chefuri. A spus ca a baut mult si ca ii pare rau ca a facuto. As dori un sfat in legatura cu ce sa fac daca sa o iert sau nu. O iubesc foarte mult si mi-e foarte greu sa ma despart de ea. Dar pe de alta parte ma gandesc ca ar faceo din nou. Chiar tin foarte mult la ea si dc as avea convingerea ca si ea ma iubeste si ca nu s-ar mai repeta asta as fi gata sa mai dau o sansa relatiei noastre. As dori va rog niste opinii ce ati face voi in situatia mea poate exista persoane care au mai trecut prin astfel de experiente si imi pot da un sfat. Multumesc anticipat!

 

 

hai sa-ti explic: este absolut in afara realitatii sa pretinzi ca partenera sa-ti ramina credincioasa. nu mai e la moda, obisnuiestete cu idea daca vrei sa nu o iei razna. pe de alta parte nu cred ca tu nu ai fi fericit daca ai "pune mina" pe vreo alta fata care corespunde asteptarilor tale....

 

ce trebuie sa faci? pai sa te obisnuiesti cu idea ca este inuman ca sa te abti pentru a te pastra pentru "femeia visurilor tale". daca ea va gasi vreo relatie mai buna o sa-i dea curs oricit te-ar iubi.... dragostea nu este suficienta intr-o casatorie, mai trebuie bani, casa, masina, eventual un serviciu in strainatate....e complexa viata...nu-ti mai face iluzii..... dar vestea cea buna este ca asta este valabil si pentru tine......

 

si inca odata iti repet, poate iti intra in cap: compatibilitatea in viata sexuala nu este nici pe departe suficienta pentru o relatie de lunga durata....nu-ti face iluzii.....

 

nu-ti imagina ca ea este asa cum ai vrea sa fie. la fel ca si tine, drumul urmat de fiecare nu sta decit in mica masura in puterea noastra. viata te poate urca in paradis dar poate si sa-ti dea si un picior in fund de nu te vezi...trebuie sa fi gata sa faci fata la orice situatie..... nu uita: fara iluzii......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hai sa-ti explic: este absolut in afara realitatii sa pretinzi ca partenera sa-ti ramina credincioasa. nu mai e la moda, obisnuiestete cu idea daca vrei sa nu o iei razna. pe de alta parte nu cred ca tu nu ai fi fericit daca ai "pune mina" pe vreo alta fata care corespunde asteptarilor tale....

Am mai aflat ceva nou.

Infidelitatea rullz.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×