Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Depresia si viata sexuala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Depresivii fac mai mult sex si isi investesc in viata sexuala ca sa compenseze lipsa bucuriei.Confunda fericirea cu placerea.

 

Din fetele pe care le-am cunoscut si din auzite , cele depresive erau de multe ori si nimfomane , vanatoare de senzatii tari , vroiau orgasme la minut. :tease: O partida fara orgasm e una compromisa in ochii lor.

 

 

perfect, perfect adevarat.

 

de obicei persoanele multumite de sine si de propria viata, macar in proportie de 50%, cauta si chiar gasesc multe alte pasiuni si placeri decat cele sexuale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deprimarea la femei aduce o viata sexuala mai buna?!

Aduce, pentru ca atunci cand o femeie este deprimata si intalneste un partener pt sex nu-si mai face n sperante si iluzii in legatura cu sentimente & shit, doar traieste momentul... si-l traieste mai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Afirmatia apartine cercetatorilor britanici care, in urma unui studiu au descoperit ca deprimatele au mai multi parteneri si cu 30% mai multe contacte sexuale"

 

Am sa comentez si eu un pic , daca imi permiteti..

 

 

Afirmatia aceea , daca este sa fie analizata mai bine , arata si o alta parte . Idealurile unei societati . Ce se arata prin America , China si alte.. Si prin reclamele publicitare(de acolo<'90 dar cam si de aici), aduceti-va aminte: un tata, o mama si un copil , familie bucuroasa ce se bucura de un produs , chit ca este un suc de portocale sau o zi la pescuit .Mai poate fi vorba in acest caz de "mai multi parteneri " pentru "o viata sexuala mai buna" ? Eu nu cred . Dar daca este sa vedem ce se afiseaza in ziua de astazi prin televizor :Shakira , Lady Gaga , videoclipuri cu dive libertine pana la moarte , ce-si arata nebunia dragostei ce arde in ele, emisiuni , programe si spoturi publicitare cu ce? Cu forme feminine! Nu sunt dezbracate acele femei dar isi arata contururile ce innebunesc barbatii.

Nu ma credeti?Deschideti TV-ul si vedeti daca nu sunteti momiti inconstient pe un anume canal unde poti baga o expresie: "moama ce cur are aia" sau "ce laptarii areee..!". (mai bine faceau ei 'cercetari si spuneau ca in ultima suta de ani acele procente au crescut cu >5000%)

Ce legatura are?Simplu! Orice femeie(aproape :rot: ) cand isi da seama de ce 'zace in ea , devine arma letala .Dar pana atunci depinde de i-a fost indesat in cap si cat de repede isi deschide ochii catre lumea ce o inconjoara(catre felul cum decurg cu adevarat treburile).Asta e clar.

Cand o fata isi ia in brate viata si renunta la ce spun altii in detrimentul convingerilor ei , atunci devine acea femeie ce se poate alatura , ca asemanari ale discutiei noastre , acelor "deprimate" .Da , trebuie sa renunte intr-un fel la ce vor altii a o invata (in special parintii) pentru a-si descoperi 'talentele . Cand se va indeparta de traditiile crestine ale familiei , de 'ce i-a spus mama sau de dezgustul expresiei 'f. curva'? Cand si-a capatat in ea un aer de statornicie , siguranta , incredere sau ceva procent de depresie.

 

Am vrut sa spun ca nu numai caracteristicile depresiei 'ajuta la o viata sexuala mai bogata, ci din contra este doar o mica descoperire , din cele atatea care exista.

Editat de Darondny

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deprimarea la femei aduce o viata sexuala mai buna?!

Eu cred ca tocmai lipsa le deprima .

 

Altfel multe ar fi nimfomane, ceea ce nu'i cazul . :rot:

 

Aduce, pentru ca atunci cand o femeie este deprimata si intalneste un partener pt sex nu-si mai face n sperante si iluzii in legatura cu sentimente & shit, doar traieste momentul... si-l traieste mai bine.

 

Serios ?

 

Cu cate deprimate ai facut sex ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt femeie si-am fost si deprimata, spiritualule.

Si ai gasit multi barbati care sa te accepte in starea aia de deprimare, sau ai disimulat normalitatea ? :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Ravl

Stii ca m-am gandit si eu la asta?Cum adica depresie=better sex , cand la simptomele dep. avem si:"neliniste, iritabilitate, anxietate, pierderea interesului sau a placerii in lucrurile in care in mod obisnuit produc placere, simtatiminte de nonvaloare si de stima sau respect de sine scazut."

 

Dar cred eu ca se refereau la sensurile: "uita-te la aia cum face,zici ca e nebuna" , "stai f* ,ce ai?" , "sa vezi ca se duce la ala acum" tupeu exagerat si tot tacamul ce nu tine de "decat cele a caror stare psihica se incadreaza in limite normale" dupa cum spun ei ce poate fi catalogat ca si caracter depressiv , chiar daca e doar usor trecut de limitele normalului .

 

Editat de Darondny

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si ai gasit multi barbati care sa te accepte in starea aia de deprimare, sau ai disimulat normalitatea ? :rot:

Bebe, femeia este cea care accepta barbatul, pe ce planeta traiesti tu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
@Ravl

Stii ca m-am gandit si eu la asta?Cum adica depresie=better sex , cand la simptomele dep. avem si:"neliniste, iritabilitate, anxietate, pierderea interesului sau a placerii in lucrurile in care in mod obisnuit produc placere, simtatiminte de nonvaloare si de stima sau respect de sine scazut."

 

Ca sa nu pomenesc de lipsa libidoului .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu replica asta isi hranesc femeile orgoliul de ani de zile.. :rot:

 

De-aia vad atatea doamne si domnisoare umilindu-se peste masura pentru a ajunge in patul unor barbati.. pentru ca intr-adevar, ele sunt cele care accepta :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×