Sari la conținut
Forum Roportal
alex600

Conteaza religia intr-o relatzie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cand iubesti,nu conteaza nimic...nici pamantul pe care calci.... :drunk:

Cand crezi nu exista decat o singura iubire - cea pentru Dumnezeu. Restul e sacrificiu. Asta o spune si o cere chiar Iisus, si nu poate fi altfel pentru ca asa vrem noi. Vrei sa iubesti un om mai presus de iubirea pentru Dumnezeu atunci ai pierdut mantuirea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pacate la cea mai mare parte din cupluri religia este un subiect delicat.

Nu chiar. Cum am spus si mai sus, cunosc persoane care se inteleg prea bine. :drunk:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:drunk: Nu cred ca ar fii un obstacol intr-o relatie religia!!!Eu am doi prieteni care sunt impreuna de 2 ani!!Heidy ii stie!! ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
;) Nu cred ca ar fii un obstacol intr-o relatie religia!!!Eu am doi prieteni care sunt impreuna de 2 ani!!Heidy ii stie!! ;)

da nenea cristy, ii stiu, dar tu pe unde naiba umbli? :D :drunk:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sti cum zic parintii?!nu conteaza ca e ungur,tigan sau neamt...tie sa-ti placa ,tu o sa traiesti alaturi de el...sunt cazuri unde ca zic ei asta ca nu,intervin,sau nu...totul depinde de cuplu...eu sunt de parere ca nu conteaza,iubirea trece peste orice hotare,si indragostitii nu tin cont de originea lor,daca se iubesc infrunta orice!UN SINGUR D-ZEU EXISTA,iubirea e manifestata oriunde in lume in acelasi fel de ce ar conta atunci religia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×