Sari la conținut
Forum Roportal
VictorN

Convocare de entitati pozitive

Postări Recomandate

Care vraja e mai eficienta ? Hocus Pocus sau Abracadabra ? ;)

Abracadabra chiar se foloseste in magie :P este un "cuvant magic", care invoca forta protectoare a lui Abraxas.

post-294143-1281864225_thumb.jpg

Editat de Black_Wizard

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
din ce am auzit eu entitatile nu traiesc in planul material...ci in lumile astrale...iar noaptea cand dormim si sufletul se perinda prin lumi astrale ai sansa sa intalnesti sau nu entitati....pe care le poti recunoaste sau nu.....:P

 

Nu-ti pleaca nicaieri sufletul cand dormi. Totul se petrece in creierul nostru.

Si nu... nu exista entitati.

Aaa...apropo...vazusem acum de unul la stiri care facea afaceri cu moaste. Ia duceti-va si voi, ca am auzit ca daca pupi moastele castigi la loto marele premiu.

 

Abracadabra chiar se foloseste in magie ;) este un "cuvant magic", care invoca forta protectoare a lui Abraxas.

post-294143-1281864225_thumb.jpg

 

Pai da. Eu mereu cand ma plictisesc il invoc pe Abraxas si mai stam la o barfa despre ce se intampla in lumea spiritelor. Cateodata ma razbun pe manelisti si il pun sa ii ia din lumea asta. E de treaba Abraxas asta.

 

Si ce-i cu triunghiul asta ? E vreun board-game ceva ? Cum se joaca ? E cu zaruri sau e doar de strategie ?

Editat de Abc2009ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai da. Eu mereu cand ma plictisesc il invoc pe Abraxas si mai stam la o barfa despre ce se intampla in lumea spiritelor. Cateodata ma razbun pe manelisti si il pun sa ii ia din lumea asta. E de treaba Abraxas asta.

Si ce-i cu triunghiul asta ? E vreun board-game ceva ? Cum se joaca ? E cu zaruri sau e doar de strategie ?

Hahahaha ;) pentru disparitia manelistilor nu te poate ajuta nici Abraxas, nici Odin, nici Cenunnos din pacate. singura solutie ar fi sa pleci cat mai departe de Romania.

Triunghiul ii confera putere "cuvantului" (de fapt e mai mult o expresie, in aramaica: "avda kedavra", s-ar traduce ceva de genul: ceea ce s-a spus, a avut loc) la fel cum sunt si patratele magice (o sa atasez o imagine cu unul). Este folosit in principal ca un talisman, pentru protectie, dar unii il folosesc si ca sistem divinatoriu, adica incearca sa afle viitorul cu ajutorul lui.

post-294143-1281866375_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-ti pleaca nicaieri sufletul cand dormi. Totul se petrece in creierul nostru.

Si nu... nu exista entitati.

 

asta e credinta ta si ti-o respect.eu cred altceva....ca mai exista si altceva in afara materiei organice...si anume scanteia divina care exista in fiecare dintre noi....poate tu nu ai asa ceva din moment ce te crezi doar materie organica :suicide:

Editat de andi_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta e credinta ta si ti-o respect.eu cred altceva....ca mai exista si altceva in afara materiei organice...si anume scanteia divina care exista in fiecare dintre noi....poate tu nu ai asa ceva din moment ce te crezi doar materie organica :suicide:

Entitati magice exista si se pot si crea, fie ca sunt pozitive sau mai putin pozitive. Si in traditia populara erau acele vrajitoare care faceau "spiridusi", "pui de drac" sau cum se mai numesc, acestea sunt de fapt niste entitati create pentru a servi anumitor scopuri: de razbunare, prosperitate, vindecare etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta e credinta ta si ti-o respect.eu cred altceva....ca mai exista si altceva in afara materiei organice...si anume scanteia divina care exista in fiecare dintre noi....poate tu nu ai asa ceva din moment ce te crezi doar materie organica :roll:

 

le cam amesteci. scanteia divina suna a crestinism, lumile astrale a ezoterism iar entitati suna a stiinta popularizata. un ghiveci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
le cam amesteci. scanteia divina suna a crestinism, lumile astrale a ezoterism iar entitati suna a stiinta popularizata. un ghiveci.

 

pai vrei sa zici ca lumea e un loc simplu,usor explicabil? dar lumea/lumile imateriale si fiintele care le populeaza?:roll:

Editat de andi_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si daca la convocare raspund entitati negative, care pretind ca sunt pozitive?

 

Iei un aparat de masura. Daca la masurare iti da negativ, le dai una in barba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×