Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu stii unde sa iti faci iubiti?

dar eu nu inteleg de ce sa faci din asta o tinta?

Se poate foarte bine sa te bucuri de viata si fara sa ai un iubit, iar atunci cand va fi sa fie, iesind cu prietenii, calatorind..vibrand in esenta ta..va aparea si iubitul.

Parerea mea e ca m omentan ai nevoie de o perioada , tu cu tine si cu lumea din afara. Nu cu iubitii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
rodicka, de ce crezi ca diana ar trebui sa continue o relatie in care ea sufera, in care el nu-i intoarce dragostea, in care el nu investeste nimic, in care el si-a pierdut interesul?

 

imi pare ca asa ceva nu ar merita nici daca erau din acelasi oras, daramite daca ea bate 700 de kilometri pentru el. iar el are alte treburi. de ce sa se impace?

Nu! Asta nici nu intra in discutie. In momentele rationale stiu ca nu trebuie sa ma impac cu el si n-o sa fac atsa niciodata, desi imi imaginez cum ar fi. Dar n-ar fi bine. Mai mult rau mi-as face si prefer sa ma scutesc. Nu mai vreau sa trec o data prin asta. N-as mai fi in stare. Stiu ca nu ma merita si ca n-a apreciat nicio clipa sacrificiul facut de mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi tu Diana?..peste tot, nu numai in lumea reala se creeaza controverse. Tu trebuie sa convietuiesti cu oamenii, nu sa te feresti de ei doar pt ca risti sa te dezamageasca..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stii unde sa iti faci iubiti?

dar eu nu inteleg de ce sa faci din asta o tinta?

Se poate foarte bine sa te bucuri de viata si fara sa ai un iubit, iar atunci cand va fi sa fie, iesind cu prietenii, calatorind..vibrand in esenta ta..va aparea si iubitul.

Parerea mea e ca m omentan ai nevoie de o perioada , tu cu tine si cu lumea din afara. Nu cu iubitii.

Ai dreptate. Cred ca am facut din asta o tinta, desi nu pot sa concep idee de a fi cu altcineva acum. Problema e, dupa cum am mai spus, ca eu n-am mai fost singura de 7 ani. Nu stiu cum e sa fii fara iubit. Cred ca si de asta mi-e asa greu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce crezi ca diana ar trebui sa continue o relatie in care ea sufera, in care el nu-i intoarce dragostea, in care el nu investeste nimic, in care el si-a pierdut interesul?

Pentru ca vrea sa-l schimbe.

Bad guy -> Good boy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu! Asta nici nu intra in discutie. In momentele rationale stiu ca nu trebuie sa ma impac cu el si n-o sa fac atsa niciodata, desi imi imaginez cum ar fi. Dar n-ar fi bine. Mai mult rau mi-as face si prefer sa ma scutesc. Nu mai vreau sa trec o data prin asta. N-as mai fi in stare. Stiu ca nu ma merita si ca n-a apreciat nicio clipa sacrificiul facut de mine.

 

Si in cele irationale ce stii? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi poti da id-ul tau de mess pe p.m. ?

cer prea mult?

pls...

:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu cum e sa fii fara iubit.

Oh, pai e cazul sa afli!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca vrea sa-l schimbe.

Bad guy -> Good boy

Da, recunosc. Am stat alaturi de el in speranta de a-l schimba si asa am ajuns sa-l iubesc tot mai mult. Acum sunt constienta ca nu s-ar fi schimbat niciodata pt. ca nu m-a iubit cu adevarat. Eu m-am schimbat de dragul lui. Si asta e inca o dovada pt mine ca l-am iubit cu adevarat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×