Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Cred ca s-a folosit o arma de dezintegrare si asta din satelit.

Scopul?

Capacitatea de a distruge buncare fara a trimite rachete care sa poata fi interceptate, asa se va pozitiona unde trebuie satelitul si "FOC".

Nu puteau sa o foloseasca intr-o tara dezvoltata pentru ca alea au servicii secrete si aflau cine se joaca in spatiu deasupra lor pe timp de pace.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Suntem mintiti si manipulati cu nerusinare. Majoritatea oamenilor ajuta inconstient sistemul corupt al minciunii prin actiuni care frizeaza somnambulismul. Intr-o lume artificiala nimic nu ne mai pare natural si chiar daca este natural, avem grija sa-l facem sa arate artificial.. Ne este o frica groaznica sa vedem mai departe....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu stirea pe yahoo ... si am vrut sa aflu adevarul ... so ...

 

 

In clipul de mai sus ... un barbat care sta la 50 m de "groapa" isi descrie experienta. In cuvintele lui ...

 

"Am auzit o explozie precum cea creata de o bomba si in scurt timp totul a disparut ... sora mea a stat pe o parte si 3 dintre rudele mele , cumnatul si 2 nepoti au picat direct in abis."

 

Deci ... explozie ... then ... surpare.

 

Daca ma uit la imagini ... se explica perfect acea "gaura". Este cauzata de o explozie venita din subteran. Cineva cauta ceva pe acolo ... si din greseala ... precum in 2007 ... au creat ditamai surparea.

 

"In locuri precum Guatemala din America de Sud , tunele imense au fost 'mapate' sub complexul de piramide Maya din Tikal ... care se extind 800 km pana in partea opusa a tarii."

 

r03xbm.jpg

 

Tikal se afla la o distanta de 300 km fata de Guatemala City , acolo unde au aparut surparile create de detonari subterane. Cum orasul de acum reprezinta o extensie a unei asezari importante care mai mult ca sigur a fost construita pe importante zone subterane ... cred ca se poate intelege cu usurinta de ce apar astfel de detonari.

 

"Within the confines of modern Guatemala City is the ancient Maya city of Kaminaljuyu. Kaminaljuyu dates back some 900 years and is one of America's most notable archaeological sites"

 

Explicatiile cu "sisteme de canalizare" si alte filme asemenea ... ma lasa rece.

 

"Cutremurele" din zona Busteni (Bucegi-Baiului) din anii 1993-1994 reprezinta ceva asemanator , numai ca fara surpari. Detonau aia dinamita la greu ca sa creeze spatii de acces subteran.

 

---

 

Concluzie: artificial

Editat de Sol_Invictus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda. Am gasit poze de aproape ale gaurii.

Pare sa fie asa cum am zis, subsol de sediment aluvionar. Cauza surparii e considerata a fi uraganul Agatha, care a adus cantitati uriase de apa sub forma de precipitatii. Acestea s-au scurs in subteran, formind izvoare sau mai bine zis torenti subterani ce au spalat si carat cu ele solul moale.

Mai mult, acelasi uragan si inundatiile provocate de el a provocat in acelasi timp mai multe alunecari de teren in regiunea, celelalte alunecari de teren au avut insa forma "clasica", normala. Dar chiar nici asta nu are o forma perfect rotunda decit fotografiata dintr-un anume unghi. In aceasta alunecare de teren "circulara" se pare ca a murit un singur om, un paznic. Insa in total uraganul Agatha se estimeaza a facut 150 de victime prin inundatii si alunecari de teren. In afara de Guatemala, a afectat si Honduras si Salvador. 110.000 de oameni au fost evacuati de autoritati in Guatemala datorita inundatiilor si alunecarilor de teren produse de uragan. In Salvador au fost evacuate peste 10.000 de persoane si se estimeaza 10 victime.

In plus, cu doar doua zile inainte de uragan, vulcanul Pacayo, aflat la doar 20 de km de Guatemala City, a erupt, provocind probabil perturbari in subsol, si aruncind in aer cenusa vulcanica. Chestia cu sistemul de canalizare era cu totul altceva, faptul ca exact inainte de inundatii acesta fusese astupat de cenusa vulcanica, facind scurgerea apelor torentiale dificila.

Fenomenul pare sa fie complet natural. (Daca era o singura alunecare izolata de teren, pe vreme frumoasa, fara inundatii, fara eruptii vulcanice, puteai sa suspectezi ceva anormal).

Asta inseamna sa scoti o informatie din context si sa o prezinti separat. Daca spuneai ca in urma inundatiilor produse de uraganul Agatha, au avut loc multe alunecari de teren, dintre care doar una de o forma mai ciudata, disparea senzationalul si nu-si mai facea nimeni idei cu arme experimentale, paranormal, ninja, Batman, Invictus...

Poze de aproape:

http://www.timescolonist.com/Photos+Guatem...7528/story.html

http://www.timescolonist.com/Photos+Guatem...7528/story.html

http://www.timescolonist.com/Photos+Guatem...7528/story.html

http://www.timescolonist.com/Photos+Guatem...7528/story.html

http://www.timescolonist.com/Photos+Guatem...7528/story.html

 

Invictus/Infinitus, ca de obicei...

Ramian/Kether, la fel...

 

In Romania avem 20 de milioane de locuitori, dar 40 de milioane de paranormali. :lol:

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Florianb: Deci concluzia ta este... natural.

 

M-am uitat si eu pe pozele de pe site-ul trimis. Nu mai comentez tipul solulului pentru ca nu are rost. Oricum nu iesea in mod natural o gaura de felul asta. Parerea mea. :huh:

Concluzia mea: artificial. :blink:

 

Daca mai spun si de coincidenta cu eruptia vulcanului Pacayo, uraganul Agatha si micile cutremure din zona si mai anexez si niste initiale langa, gen... HAARP, o sa zici ca sunt nebun cu acte, nu? :) Dar cu toate astea o sa o fac, pentru ca mi se pare a fi mai mult decat varianta oficiala.

De regula, lucrurile sunt altfel decat par a fi.

Pfff... gaura naturala adanca de 61m cu pereti netezi. Si tot in Guatemala si la doar 3 ani distanta... Si cauza sunt tot fenomenele "naturale"... Yeah, right! :) :lol:

 

Apropos de cutremure si alte fenomene naturale, uite aici coincidente...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca e naturala gaura aia. nu stiu, nu am cunostinte in domeniu, dar ma gandesc ca daca era vorba de surpare,sau alunecare de teren, ma rog, avea forma de palnie nu de cilindru perfect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bine , treaba asta e chiar ciudata :) ,cu siguranta nu e ceva natural, eu as spune ca e vre o arma experimentala,dar daca vre un stat ar testa arme,ar face-o in zone nepopulate,si un astfel de experiment nu l-ar face pe planeta noastra. Cel mai probabil :lol: ...

 

 

esti sigur? SUA de multe ori si-au testat armele chimice si biologice in diverse sate ale statelor considerate inamice....de ce nu ar proceda asa si acum?

 

si oricum la ce arme poseda acum marile puteri...cu care pot provoca cutremure,eruptii vulcanice ,manipula clima si lasere foarte puternice ....nimic nu ma mai poate mira.....cred ca bombele nucleare au devenit cam

depasite...de aceea se si insista pe distrugerea treptata a lor....:)

Editat de andi_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

The Unknown, citeste regulamentul forumului!

 

 

 

Limba folosita pe forum este romana.

 

- Pe acest forum este permisa doar folosirea limbii romane. Va rugam sa limitati folosirea altor limbi la citate sau fraze bine cunoscute (sau traduse) si doar cand acest lucru este in concordanta cu situatia respectiva. Exceptie fac teme cuprinse in sectiunea "International Area".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda. Am gasit poze de aproape ale gaurii.

Pare sa fie asa cum am zis, subsol de sediment aluvionar. Cauza surparii e considerata a fi uraganul Agatha, care a adus cantitati uriase de apa sub forma de precipitatii. Acestea s-au scurs in subteran, formind izvoare sau mai bine zis torenti subterani ce au spalat si carat cu ele solul moale.

Mai mult, acelasi uragan si inundatiile provocate de el a provocat in acelasi timp mai multe alunecari de teren in regiunea, celelalte alunecari de teren au avut insa forma "clasica", normala.

 

Ce vrajeala de analiza.

Vrei sa pari real/cu picioarele pe pamant ... da de fapt le ai cracice prin aer.

 

---

 

Ma repet ...

 

Omul caruia ii este luat interviul in clipul asta

zice urmatoarele:

 

"Am auzit o explozie precum cea creata de o bomba si in scurt timp totul a disparut ... sora mea a stat pe o parte si 3 dintre rudele mele , cumnatul si 2 nepoti au picat direct in abis."

 

Nu e clar?

 

A bubuit ceva in subteran (explozie ). Poate solul a fost "sensibilizat" in urma inundatiilor ... si din cauza asta explozia subterana a produs surparea.

 

Omul sta la 50 metrii de gaura. Crezi tu ca sti mai bine ca el ce a experimentat?

 

Asa arata un sink-hole normal.

 

2zi3mlg.jpg

 

Asa arata un sink-hole creat de o explozie subterana.

 

23lyzcm.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×