Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Am si eu o intrebare pentru adeptii conspiratiei: cine sapa pe dedesubt GC si, mai ales, de ce?

Hmmm...

Propun urmatoarele ipoteze de lucru:

 

1. Cartelul drogurilor din Medelin, Columbia, sapa un tunel pina in SUA pentru transportul de cocaina.

2. British Petroleum a furat din Guatemala tot petrolul pe care il deverseaza in Golful Mexic si asa a aparut gaura asta.

3. Omuletii cenusii de pe Luna au construit o fosa septica pentru reziduurile ET sub Guatemala (asa s-ar justifica si mirosul de rahat care vine din gaura).

 

Alte idei mai are cineva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, stiti ce este ironic? Era o vorba care spunea ca, atunci cand apare o gaura noua, toti barbatii sunt innebuniti sa afle ce este cu/in ea. Noi nu facem acum decat sa confirmam vorba aia . :o:

 

Ideea este destul de simpla: sunt persoane asa-zis mai "ancorate in realitate" care spun ca aceste gauri nu sunt decat o canalizare prost facuta, si alte persoane asa numitii "paranormali de Roportal" care cred ca aceste gauri sunt altceva mai mult decat o canalizare facuta de mantuiala. Eu fac parte din categoria care nu "pune botul" la explicatiile oficiale din presa (scrisa sau TV). Nu spun ca este asa ca mine, nu vreau sa coving pe nimeni de treaba asta. Spun doar ca parerea mea este ca acea gaura este prea "ciudata" ca sa aiba cauze naturale. Si am adus si argumentele care-mi sprijina mie ipoteza. Atat!

 

Argumente sunt si de o parte si de alta. Argumentele mele sunt experienta proprie ca inginer constructor, in materie de alunecari/surpari de teren. Am avut chiar cateva lucrari exact pe aceasta tema. Mai mult de atat, eu personal am observat (poate nu am vazut eu bine 8)) ca nu de fiecare data ce se spune la TV este si adevarat (vezi o gramada de exemple, de la Boc, pana la...ce vreti voi).

 

Acum, treaba sta in felul urmator: unei persoane care nu a auzit in viata ei, sau nu este interesata de fenomene mai.... "ciudate", gen HAARP, mistere ale antichitatii, experimentul Philadelphia etc. poti sa-i spui o viata intreaga despre treburile astea, si daca nu vrea/poate sa le inteleaga/intereseze este egal cu zero. Asa ca toata galceava asta in care cele 2 tabere sunt ferme pe pozitie si nu cedeaza deloc, este total inutila.

 

Recomandarea mea este urmatoarea: exprimati-va pct de vedere in aceasta problema, dar nu incercati sa convingeti pe nimeni de nimic, pt ca nu veti reusi. Putem aduce oricate argumente, daca cineva este fixat pe o idee, greu se mai poate misca de acolo. (Este valabil atat pt unii, cat si pt ceilalti) ;)

 

:roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hmmm...

Propun urmatoarele ipoteze de lucru:

 

1. Cartelul drogurilor din Medelin, Columbia, sapa un tunel pina in SUA pentru transportul de cocaina.

2. British Petroleum a furat din Guatemala tot petrolul pe care il deverseaza in Golful Mexic si asa a aparut gaura asta.

3. Omuletii cenusii de pe Luna au construit o fosa septica pentru reziduurile ET sub Guatemala (asa s-ar justifica si mirosul de rahat care vine din gaura).

 

Alte idei mai are cineva?

Te rog sa nu jignesti gaurile din Guatemala. ca sint mai multe de genul ala, si reale. Explcatiile noastre sint ipoteze. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×