Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

Cazare cat de ieftina posibil in Bucuresti

Postări Recomandate

Caut de jumatate de ora un topic potrivit unde sa ridic problema asta dar nu gasesc si pace.

Asa ca iacata-ma-s! .. cum naiba gasesc si eu o chirie cat de ieftina posibil in Bucuresti?

As prefera un camin social..daca mai exista..unde mai exista..si ce conditii trebuie sa indeplineasca persoana pe care vrei sa o cazezi acolo. E musai sa aiba un card de identitate (aka buletin) sau se poate si cu un CIP (buletin provizoriu, se face de obicei pentru un an)...am io mai multe interbari de fap..da deocamdata ma rezum la atat.

 

Am mare nevoie de ajutor ca eu nu-s in capitala si .. ma orientez foarte greu din aceasta cauza.

Va multumesc anticipat pt timp si rabdare.

 

:pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
un camin social..daca mai exista..

 

 

:lol: .... vrei si niste paduchi sau puricii-ti ajung :good:

 

La un homeless shelter te referi???

Provincia nu se accepta!!! din cate stiu eu, dar poate daca spui putin mai detaliat problema, te poate ajuta cineva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai nu e pt mine..e pt un om de pe strazi, fara casa. incercam o reabilitare a lui. Primul pas e o chirie cat de ieftina (dar decenta)..sau camine particulare..macar pt prima faza..

Omul are in jur de 50 de ani si e epileptic. Deocamdata ia putini banuti ca si ajutor social..dar..vrem sa ii obtinem si ceva pensie de boala..e proaspat cazul..prea multe detalii nu pot da.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai deocamdata i-a expirat si CIP ul..mai intai iau cazarea pe numele meu si il las pe el..si incet incet ii facem rost si de buletin. Multumesc mult. Am dat si eu de ceva agentii..banuiesc ca as iesi mai ieftin cu o camera..uf, spalat si imbracat..omul e intelectual..e chiar o placere sa il ai in preajma..dar e lunga povestea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da..Cip ul, daca mergem la politie il elibereaza in cateva zile sau pe loc. Dar pt buletin trebuie cel putin o dovada de chirie..ca e f greu sa gasesti pe cineva sa il treaca ca domiciliat..numai ca unde naiba sa il bagi la chirie fara buletin..cred ca initial incercam cu cipul..si apoi cu buletinul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu ar sta acolo. are doar 52 de ani..vrea reabilitare..sa se angajeze undeva..sa se puna pe picioare..

ca si vechime pe cartea de munca, are abia 10 ani ca si inginer econom..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te scuza. Eu chiar iti sunt f recunoscator ca iti dai cat de cat interesul. Sunt tanar si num-am lovit niciodata de problemele astea..si de aceea caut sfaturi si idei..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmm..o fac si pe asta..oricum, alte idei sunt binevenite oricand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×