Sari la conținut
Forum Roportal
crocobaur

O speranta pentru Daniel

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Astazi trebuia sa i se faca al doilea tratament cu citostatice dar din nefericire, pustiul a racit iar medicii prefera sa astepte cateva zile pana se face bine pentru ca nu pot garanta ca nu se ajunge la pneumonie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a racit in spital?

poate e caldura prea mare. ca asa au obiceiul in spitale. dau o caldura de-ti provoaca suferinta chiar si sanatos fiind.

imi pare rau.

cred ca nu e o problema foarte grava. cei mici isi revin repede iar daca e si izolat ii trece mai repede.

ajuta Dumnezeu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
a racit in spital?

poate e caldura prea mare. ca asa au obiceiul in spitale. dau o caldura de-ti provoaca suferinta chiar si sanatos fiind.

imi pare rau.

cred ca nu e o problema foarte grava. cei mici isi revin repede iar daca e si izolat ii trece mai repede.

ajuta Dumnezeu.

a racit in spital, dar nu din cauza caldurii, din cauza frigului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

azi, in drum spre casa, m'am gandit din nou la voi, vroiam sa te intreb cum se mai simte baietelul.

imi pare rau sa aflu vesti nu bune...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ieri dupamasa, dupa ce am vorbit cu mama, medici au hotarat ca se poate face tratamentul, asa ca a trecut peste a doua repriza. Se simte bine, nu-i e rau, nu vomita doar ca e foarte obosit.

A incercat sa mearga putin cu tricicleta prin salon si dupa o jumatate de tura s-a dat jos si-a preferat sa stea pe pat si sa se uita dupa elicoptere si sa coloreze

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

starea de oboseala e cauzata de tratament?

o fi si raceala, si faptul ca sta inauntru mereu.... n-are voie afara deloc? mananca la regim?

s-ar hrani mai bine daca ar iesi macar cate o ora la aer in fiecare zi. pentru pofta de mancare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Laura, cum se mai simte nepotelul tau?

 

azi m'am gandit la voi iar, am primit pe fax un apel asemanator cu al tau, facut de o institutie similara din tara, in sprijinul unui coleg de acolo, 26 de ani, suferind de o forma rara de cancer.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tolereaza foarte bine tratamentul, analizele de sange arata o imbunatarire dar din cauza tratamentului are apa la inima. Acum i se mai administreaza un medicament si pentru absorbtia apei.

Daca analizele ies bine, peste 2 saptamani o sa aiba 3 zile libere. Asta inseamna ca poate merge acasa, cu muuuulte precautii dar totusi este un avans.

Starea de oboseala este cauzata de tratament la care acum intervine si panica. De fiecare data cand intra cineva in salon, incepe sa planga si e speriat pentru ca nu stie ce-l asteapta

 

Laura, cum se mai simte nepotelul tau?

 

azi m'am gandit la voi iar, am primit pe fax un apel asemanator cu al tau, facut de o institutie similara din tara, in sprijinul unui coleg de acolo, 26 de ani, suferind de o forma rara de cancer.

Imi pare rau pentru colegul tau, e groaznic atat pentru el cat si pentru familie, egal la ce varsta apare boala.

Ii doresc putere sa lupte cu boala!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Laura, cum se mai simte nepotelul tau?

 

azi m'am gandit la voi iar, am primit pe fax un apel asemanator cu al tau, facut de o institutie similara din tara, in sprijinul unui coleg de acolo, 26 de ani, suferind de o forma rara de cancer.

Este cumva vorba despre acest coleg? http://www.nikiflorescu.co.nr/?p=1#respond

 

Scuzati offtopicul, dar mi se ridica tensiunea cand vad atatea cazuri de oameni omorati de TRATAMENTUL alopat :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×