Sari la conținut
Forum Roportal
crocobaur

O speranta pentru Daniel

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Este bine ca ii merge tratamentul, dar cu banii au rezolvat?

Sunt o problama si banii, trebuie sa recunostem asta. Este mult prea scump tratamentul.

 

Bydy, tratamentul pe luna actuala, adica inca vreo 2 saptamani este achitat. Din pacate, pentru luna viitoare, suma necesara inca este departe de a acoperi cheltuielile tratamentului care va urma.

Cu toata bunavointa familiei si ajutorul primit din partea unor necunoscuti suntem inca departe de suma necesara. Speram ca in scurtul timp ramas sa putem gasi oameni dispusi sa acorde un minim ajutor unui copil si unei familii disperate.

Doamne Ajuta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Joi, Daniel a terminat prima luna de tratament. Duminica a primit sange, analizele aratau groaznic. Acum analizele sunt mai bune, azi i s-a facut o punctie si rezultatele le aflam maine. Dar....a facut febra, a racit si tuseste, de joi a inceput sa.i curga nasul. Medicul curant este in concediu iar medicul rezident habar n.-are ce trebuie sa faca. Azi a intrebat-o pe mama lui Daniel ce antitusiv sa-i prescrie :) Daca pana joi, nu ii scade febra iar punctia nu arata o imbunat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am văzut un reportaj la tv şi ziceau că leucemia poate fi tratată prin transplant de celule stem de la cineva compatibil din familie (mai probabil) sau necunoscut (durează mai mult p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Laura, ce noutati mai ai?

ce mai face Daniel, cum se simte?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Laura, cum se simte Daniel?

nu ne'ai mai dat vesti demult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu scuzele de rigoare, timpul nu mi-a permis sa intru pe forum

 

Daniel se afla acasa, de astazi, pentru 3 zile. A inceput al doilea tratament cu citostatice dupa ce au asteptat doua saptamani ca numarul leucocitelor din sange sa creasca iar apoi dupa fiecare tratament facea febra mare. Saptamana asta au sistat tratamentul cu Citostar si n-a mai facut febra. Luni vor merge inapoi la spital, inca nu stiu parintii ce fel de tratament va continua Daniel.

Dupa prima luna de tratament, la control, nu s-au mai gasit celule canceroase in sange si au ajuns la concluzia ca maduva spinarii nu mai produce celule canceroase.

Acum parintii sunt hotarati sa mearga la Timisoara la un control amanuntit pentru ca evolutia bolii le da de gandit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pentru Daniel , pare un copil adorabil , chiar daca am 15 ani o sa imi rog parintii sa ii trimita o suma de bani.. Nu-mi pot imagina ce simt parintii sai .. Succes in continuare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci cand soarta a inchis o usa, noi am luptat sa deschidem o fereastra si impreuna sa salvam o viata. O viata care e la inceput. Daniel a avut nevoie de ajutorul vostru, de sprijin moral, financiar si spiritual. Impreuna, mana de la mana am reusit sa aducem putina pace in sufletul parintilor lui , am reusit sa strangem suma necesara p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La fel tin mult sa multumesc revistei BMW carora le raman indatorata.

daca s-a simtit si contributia revistei noastre la ceva, iar Daniel e mai bine, atunci nu pot decat sa ma bucur !

 

am fost, suntem si vom fi alaturi de el...

 

multa sanatate ii dorim, iar voua multa putere sa treceti prin ceea ce va mai urma...

Editat de BMW4Life

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×