Sari la conținut
Forum Roportal
Dimineata

Despre putina putere de salvare a legii celei vechi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tu chiar crezi ca stau pe loc?

Dar trebuie sa cunosti calea.

matei 23

29. Vai vouă, cărturarilor şi fariseilor făţarnici! Că zidiţi mormintele proorocilor şi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inari,toate postarile tale sunt copy-paste dupa Scriptura. Pe langa faptul ca fiecare are la dispozitie versetele ,nu le asteapta de la tine,simpla subliniere a unor parti din versete, nu este intodeauna lamuritoare pentru pozitia ta. Pe langa asta ,la regulament scrie asa:

 

- Este interzisa doar postarea de citate, in regim "copy/paste", fara contributie personala sau fara a se specifica sursa/autorul. In caz contrar, mesajele ce contravin acestui punct, vor fi sterse.

 

Sursa o stim,asteptam contributia personala .Daca vei continua in acelasi stil ,nu numai ca postarile vor fi sterse, dar voi lua in considerare si "ignorarea avertismentelor unui moderator"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sta in puterea mea sa interpretez biblia, insa indic niste surse clare, parerea mea se afla in acele versete, si nu am dat copy paste decat la subiect, nu la toata biblia.

P.S. nu toti citesc biblia

Editat de Burel001
Scos citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu sta in puterea mea sa interpretez biblia, insa indic niste surse clare, parerea mea se afla in acele versete, si nu am dat copy paste decat la subiect, nu la toata biblia.

P.S. nu toti citesc biblia

Chiar daca crezi ca nu e in puterea ta si totusi ai o anumita parere,si crezi ca e adevarata.

37. Ierusalime, Ierusalime, care omori pe prooroci şi cu pietre ucizi pe cei trimişi la tine; de c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa ramanem suspendati in trecut. De ce sa nu ne aducem aminte de versul care spune ca daca cineva se intoarce la Dumnezeu, i se vor ierta toate pacatele si nu i se vor pune lucrurile rele de dinainte. As astepta ca cei ce trec la ortodoxie sa scape de lichidul rosu din cer, de boli si alte belele + sa obtina viata vesnica si intrare in rai.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu trebuie sa ramanem suspendati in trecut. De ce sa nu ne aducem aminte de versul care spune ca daca cineva se intoarce la Dumnezeu, i se vor ierta toate pacatele si nu i se vor pune lucrurile rele de dinainte. As astepta ca cei ce trec la ortodoxie sa scape de lichidul rosu din cer, de boli si alte belele + sa obtina viata vesnica si intrare in rai.

Da si daca ar fi ceva concret ,sa vedem cu ochii,sar inmulti ortodocsii ca mustele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar daca crezi ca nu e in puterea ta si totusi ai o anumita parere,si crezi ca e adevarata.

 

De cite ori a mai vrut sa adune pe Israel si el nu a vrut?

Ai raspuns la aceasta intrbare?A mai venit cumva inainte si a incercat sa-i stringa si nu a reusit?

 

Da chiar asta-i intrebarea;Cind a mai vrut sa-i adune?

Si arata mi un prooroc pe care l-au omorit evreii inainte de Isus?

isaia 1

1. Vedenia lui Isaia, fiul lui Amos, pe care a văzut-o despre Iuda şi Ierusalim,

Editat de Inari*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
isaia 1

1. Vedenia lui Isaia, fiul lui Amos, pe care a văzut-o despre Iuda şi Ierusalim,

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma bucur ca ti-ai dat seama ca Dumnezeul prin acel profet se adreseaza poporului sau ...si nu crestinilor!

 

 

cred ca ai realizat ca e vorba de Mantuitoru evreilor si nu de cel al crestinilor ...ca doar nu o fi Dumnezeu atat de redus la bibilica incat sa vorbeasca despre mantuitorul altei religii ...cand El a facut propria sa religie?

 

 

Iata inca o data un text care se refera clar la un mantuitor iudeu... pentru ca stim toti ca obiceiul sacrificiului ritual este unul mozaic ...iar cei care cauta asemanari fortate cu Isus sa realizeze ca Isus nu a fost jertfit ca o oaie..asa cum reiese din textul tau ... ci s-a jertfit pe sine ... sau ma insel cumva?

 

 

Mai zi si tu ceva inspirat de "dumnezeul" crestinilor ... adica ala care a facut un copil cu o fecioara ... ca vad ca pana acum nu ne povestesti decat din religia Dumnezeului fara copii!

 

... daca nu crezi asta, intreaba si tu pe la o sinagoga daca Dumnezeul lor are vre-un fiu?

isaia

 

14. Pentru aceasta Domnul meu vă va da un semn: Iată, Fecioara va lua

Editat de Inari*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×