Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Intr-o noapte pe la ora 12:20 ma duc s-o duc pe sora mea la ea aksa, la 2 blocuri distantza de blocul meu. Mergand noi ne oprim la trecere (nu mai era nimeni in jur) si de o-data auzim cum cineva strica incet si pitigaiat FLORI FLORI (numele surorii mele). Ne-a cuprins frik si am amutit, dupa care sora mea mi-a zis sa-mi fac cruce cu limba si sa ne continuam drumu; dar vociile nu se termineau. Imediat cum am ajuns la sora mea i-am povestit ce sa intamplat cumnatulului meu si el a zis k mai bine sa dorm in noaptea aia la el, dar eu mi-am luat inima in dinti si m-am intors aksa in fuga. DE data asta n-am mai auzit nik, si imediat cum am ajuns aksa m-a izbugnit plansul si i-am povestit asta mamei mele; iar ea mi-a zis k e posibil sa fi fost SANZIENELE . Voi ce crede-ti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va mai spun eu una:P

Eh..nu stiu daca e adevarata, doar ca am citit-o dintr-o carte de-aia bisericeasca, de pe la bunica-mea... Este vorba despre o femeie, ramasa vaduva cae se chinuie din rasputeri sa-si creasca unicul copil. Pentru acesta este in stare de orice..doar sa-l stie fericit. Baiatul creste cu frica de D-zeu, credincios. Insa, la varsta de vreo 20 de ani se indragosteste de o fata, care era satanista. Sub influenta ei, se schimba treptat..dintr-un om credincios, ajunge un ateu... Mama acestuia observa schimbarile si sufera, insa nu poate face nimic. Intr-o noapte, dupa una din intalnirile cu grupul satanist, prietena lui il provoaca sa-i demonstreze cat de mult tine la ea, ucigandu-si mama si scotandu--i inima din piept. Acesta, orbit de promisiunile logodnicei, isi ucide mama, facand intocmai cum ii spusese fata. Mandru de fapta lui..se intoarce cu inima mamei la iubita lui, insa pe drum o creanga de copac il loveste . In acelasi timp aude vocea mamei :"te doare, puiule?".

Atunci isi da seama de lucrul ingrozitor pe care l-a facut, si se caieste enorm. Se duce la un preot, ii povesteste ce a facut, si ii cere sfatul. Preotul, vazandu-l ca se caieste cu adevarat, ii spune ca in noaptea de inviere sa ia o limanare, sa se inchida in camera sa, iar daca lumanarea se va aprinde la 12 noapate, inseamna ca mama sa l-a iertat. baitul face intocmai..si..ce credeti..lumanarea chiar s-a aprins singura la 12 noaptea.

Va spun sincer, nu prea cred ca este adevarata, dar la sfarsitul povestii scria cum ca este povestita si traita de un calugar, care si-a dedicat viata Domnului dupa aceasta intamplare.

Ce credeti?: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragi forumisti, ia auziti ce se mai intampla prin lume...

 

Cursuri despre fantome, intr-un castel din Anglia

 

 

Pentru amatorii de povesti de groaza cu spirite, vampiri si strigoi, decisi sa-si aprofundeze cunostintele din domeniu, castelul Muncaster, una din cele mai cunoscute case bantuite din Anglia, se pregateste sa devina prima scoala de fantome din Marea Britanie. Reputat pentru fiorii de groaza pe care ii da vizitatorilor prin desele aparitii ale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tare, eu chiar m-as implica intr-o chestie din asta atat timp cat nu patesc nimic :yahoo: dar nu m-as duce singura, as lua pe cineva cu mine

 

ce pot sa iti faca chestiile alea???... chiar ar putea fi o experienta interesanta... doar sa nu incerce sa insele oamenii cu tot felul de efecte... aia ar fi chiar nasol

 

Cursurile vor incepe in luna martie si vor costa 176 de euro pentru doua zile.

 

ce se invata la cursurile alea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce se invata la cursurile alea?

 

Sincera sa fiu... don't know ! :P cine stie... probabil se studiaza fenomenele de acolo... sau li se explica mai multe... oricum, e ceva din care chiar ai ce invata..:)... si ar fi super palpitant !!!!! Sa vezi cum reactionezi la pasii din spatele tau..si fantomele din fata ta :D .. si aaa... la urlete ! :flowers: .... super cool ! :doh: :kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna forumisthilor...de cand nu am mai intrat sau cam adunat o tona de povesti si leam citit pe toate au fost super cool si mi s-a cam facut pielea de gaina si parca deja simt o prezenta in camera mea si ma tot tenteaza sa ma intorc in spate lolz...btw sa va povestesc si eu ce mi sa intamplat intro vacanta de vara:

 

Era vara si eram la tara si cum bunica sta in capatul satului si acolo la 2 pasi e si cimitiru.Eu cu niste prieteni de acolo nu am avut o idee mai buna decat pe la ora 10 sa ne adunam niste fete si baieti din vecini si sa spunem povesti de groaza si bancuri pe bancile de la cimitir.Eram destul de multi cam 8 fete si vreo 10 baieti.Si am inceput cu bancurile pan se face mai bine noapte iar dupa o portie de ras ne-am apucat cu povestile de groaza.Care mai de care cu ce stia.pan cand unu dintre prieteni a inceput sa faca misto de un mormant si isi batea joc ca cica sa vorbeasca cu mortul...Logic noi toti radeam pe ruptelea

si incetul au incept sa se care aproape toti acasa.Am ramas eu si inca vreo 2 fete si un vecin vizavi de mine.Era cam ora 12 si ceva si ne-am cam gandit ca e cam timpu sa plecam acasa si dupa povestile alea de groaza ne cam tenta sa ne uitam in spate din instinct (sincer eu eram cam speriat dupa ce am ramas mai putini tot mi se parea ca vad pe cineva ca se misca si ceva de genu da ma gandeam ca e imaginatia )

Si cand ne ridicam si ne pregatim sa plecam se ia lumina de pe drum(eram in cimitir un pic mai incolo de poarta si pe drum erau Becuri si s-au stins)Am stat prea mult am uitat ca de la un moment dat se sting becurile nu-i ca la oras sa tina toata noaptea...Si in bezna aia am auzit ceva in spatele nostru cum se misca ceva...A fost unu dintre cele mai nasoale momente din viata mea...nu stiam ce sa faceam logic ca am zbierat cat ne tineau gurile si am luat-o la fuga prin bezna.Intrun sfarsit am ajuns fiecare la casele noastre si parca se mai auzeau zgomote in urma noastra eram al naibi de speriati...Bunicaa s-a culcat deja asa ca am dormit la vecinu ala care era singur acasa si m-a implorat sa dorm la el.Dimineata ne-am adunat iara toti si leam povestit prin ce am trecut...ceilalti au ras de noi da ei nu au stiut prin ce am trecut...a fost chiar nasol tot tot tremuram...De atunci si cand indrept privirea catre cimitiru ala mi se face pielea de gaina Creapy HuH :blinca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut! :yahoo: Sa va povestesc si eu o intimplare. Sa stiti ca e adevarata. Deci, intr-un sat a decedat o domnisoara de 17 ani si, cum provinea dintr-o familie bogata, cea mai bogata familie a satului, parintii iau pus linga ea in sicriu toate bijuteriile pretioase pe care le avea, si erau multe!!! Doi baieti pusi pe trasnai si sotii, au hotarit sa le fure. Asa ca noaptea dupa ce au inmormintat fata, au dezgropat-o, au scos sicriul, l-au deschis si i-au luat toate bijuteriile. Dar colierul cel mai de pret, de aur, era legat la gitul ei si unul din baietandri s-a aplecat de-asupra ei, s-a razamat cu cotul pe pieptul ei pentru a putea sa-i deschida colierul. Incercati sa va inchipuiti asa o situatie foarte strange: Stati aplectai de-asupra unui mort incercind sa-i deschideti colierul de la git cind deoadata deschide ochii!!!!!!! :spiteful: Baitaul a murit din cauza socului iar prietenul sau si acum este la spitalul de nebuni. Sa va spun acum o chestie: fata nu a murit cu adevarat, ea pur si simplu s-a inecat cu o muscatura de mar......dupa ce a inviat parintii celui de-al doilea baiat i-au dat tot aurul drept recompensa ca i-au inviat fiica cea draga!!!!!!!!!!!!! hehehe :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce farmec?! "hehehe"-ul de la sfarsit arata clar ca nu stie sa povesteasca o astfel de intamplare!

Si oricum nu cred ca e posibil asa ceva

 

 

Hehehe-ul de la sfirsit inseamna ca chiar daca e scary povestea are si o nota de amuzament! Sa va mai spun una! Pe aceasta mi-a povestit-o profa! Deci cind invata la univesitate traia in camin si erau vreo 4 fete in camera. Si intr-o noapte se plictiseau groaznic si au hotarit sa-l cheme ne Necuratu'..... au invitat toate prietenele si s-au pus pe treaba. Au stins lumina, au aprins luminarile, au asteptat ora 12 noaptea, deci toate conditiile pentru ritualurile de acest fel. S-au pus in cerc, dar inainte de aceasta au desenat pe o foaie de hirtie alba Dracusorul asa cum si-l imaginau ele, i-au desenat si buricul si l-au "intepat" cu un ac cu ata rosie. L-au ous i mijlocul cercului lor si au rostiti cuvintele pentru chemare! Deci va imaginati ce atmosfera era acolo. Le tremura pina si ultimul neuron din cap! Iata ca dupa ce au rostit acele cuvint s-a facut o tacere moarta in camera si o fata care statea cu spinarea la fereastra a inceput sa transpire rau! Toate se uitau la ea cu mirare se inspaimintate si au observat cum s-a ridicat draperia din spatele fetei! Au incepu toate sa strige din toate puterile, le-au trecut atitia fiori prin tot corpul, parul li s-a ridicat de frica. Au fugit toate din camera, ultima fiind fata ce statea linga fereastra. A doua zi, metgind prin hol profa mea, a intilnit-o pe prietena ei care ii venea in intimpinare si a observat ca are o privire foarte stranie, parca se uita pina si in sufletul ei. A incercat sa vorbeasca cu ea, a numit-o de citeva ori pe nume dar ea nu a avut nici o reactie si a trecut mai departe. Profa noastra s-a speriat rau de tot si cind a ajuns in camera, fiinda intr-a acolo mergea ea de la inceput a vazut-o pe prietena ei stind in camera cu altele si discutind. Atunci ea a intrebat-o de ce nu a vrut sa discute cu ea acum 3 minute in urma si cum a reusit ea sa ajunga prima in camera? La care ea a raspuns ca de jumate de ora ea nu a iesit. Aceasta poveste a bagat sperietii in noi deoarece am vrut si eu cu colegii sa incercam de Sf.Andrei niste smecherii de genul asta, iar profesoara ne-a spus ca cu asa ceva nu se glumeste si mai bine nu trebuie deoarece o sa regretam amarnic! :spiteful:

 

Chestia asta e pe bune? :blink: :yahoo: WOW!!!! 8) :doh: E chiar creepy! Desi o zi intreaga sa stai sub pamant.... cred k trebuia sa cam moara. Un om nu poate sa stea atatea ore fara aer. Dar ce stiu eu?!? :)

 

Si ea nu a stat toata ziua, ca doar seara au ingropat-o! Si in plus nu e unicul gen de asa intimplari cind ingroapa omenia ei fiind vii de fapt. Chiar un scriitor rus s-a trezit in sicriu, la 2 metri sub pamint. Cind l-au dezgropat au observat ca era intpors cu fata in jos si capaul era zgiriat deoarece el incerca sa iasa. De ci e pe bune povestea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×