Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

ok...uite asta e a unei prietene:

Era odata singura in casa ... Si i s-a facut pofta de mere... Deja si simtea gustul proaspat de mere zemoase si bune. A cautat timp de vreo 15 min in toata casa macar un mar sau o felie ,a cautat in special pe hol si-n bucatarie da' n-a gasit nimic....dupa ceva timp de cautat s-a decis sa mai caute un pic...a iesit pe hol a mai cautat in camere... intorcandu-se din bucatarie in hol a gasit pe un scaunel doua mere mari care iainte nu fusesera acolo...crezand ca i le-a adus mama ei (desi se aude cand intra cineva pe usa pt ca usa face un sunet dar nu mai conta!)) ,(care trebuia sa vina de la piata),le-a luat si le-a mancat pentru ca murea de pofta!!Peste ceva timp vine maica-sa ,ea iese din bucatarie pe hol si ii multumeste la maica-sa pentru mere... Maica-sa nedumerita ii spune :-Ce mere?

-Cum "ce mere?" ,pai , merele care mi le-ai lasat cand ai venit mai inainte si .....stai...ca nu s-a auzit usa! / Maica-sa era nedumerita ,ea a venit de la piata da' nici macar nu a luat mere....

-da' eu n-am luat mere! Si nici n-am venit numa' acuma ca am mers pe jos....

 

Nici azi nu stie cum au ajuns merele acolo ,dar conteaza ca i-au potolit pofta si ...au fosst bune... :tease:

 

da..asta e adevarat..crede-am ca fac acolo infarct..mai ales ca nu vede-am nimic..nimeni nu se misca..dar..tot auzeam ca cineva..tot umbla..pe linguri..pe la sertare..le tot deschidea si inchidea!!de..atunci..nu m-i sa mai intamplat..doar..ca..intr-o seara..nu aveam somn..eram mai mica,si..aud ca vorbeste cineva pe hol(dorme-am in camera mea)..si prima data crede-am ca sunt ai mei,dar.nu am auzit pasi..nu am vazut umbre,nu am vazut lumina..nimic..doar glasuri..si..merg eu la usa..sa vad cine este..si tot asa..nu este nimeni..dar..eu auze-am clar..cum cineva susotea pe hol..si erau mai multe persoane..sau..ce o fii fost..nu una!!ma tot gandesc..ca..poate visam..dar..prea real parea

 

 

 

cam acu' cat timp ti se intampla? La cati ani?

A mai locuit ininte cineva in casa aia...sau poate a murit cineva acolo?

Mai locuiesti acolo?

 

 

tu ai vazut in zilele astea OZN-urile?

aparitzia lor a coincis cu o gramada de chestii! Nu mergea radioul (cat erau pe cer OZN) ,cazuse net-u'....

comenteaza intamplarea mea cu OZN-ul! :sorry: Vi s-a mai intamplat cuiva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da..mai locuies..dar..sa-ti spun ceva..de la o sursa sigura..am aflat asta..si poate e adevarat..mi-a spus.,.ca aici stau 2 batranei..si inainte..aici unde e blocu a fost casa..lor!!si..acum ei stau pe aici..persoana aia mi-a spus lucruri pe care nu avea de unde sa le stie decat daca era acolo cu mine..si mi-a spus..ca..batrani i-au spus..si..ca nu prea vorbesc..si..ca ele nu vor sa faca rau la nimeni!!!de..atunci..suntem un pic..cam ciudati noi aici..pentru..e..ciudat..sa te gandesti..ca e cineva in casa..chiar daca e pasnic!!!11

si nu glumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da..mai locuies..dar..sa-ti spun ceva..de la o sursa sigura..am aflat asta..si poate e adevarat..mi-a spus.,.ca aici stau 2 batranei..si inainte..aici unde e blocu a fost casa..lor!!si..acum ei stau pe aici..persoana aia mi-a spus lucruri pe care nu avea de unde sa le stie decat daca era acolo cu mine..si mi-a spus..ca..batrani i-au spus..si..ca nu prea vorbesc..si..ca ele nu vor sa faca rau la nimeni!!!de..atunci..suntem un pic..cam ciudati noi aici..pentru..e..ciudat..sa te gandesti..ca e cineva in casa..chiar daca e pasnic!!!11

si nu glumesc

 

 

 

Te cred shi te intzeleg!

 

Te cred shi te intzeleg!

 

 

Oricum daca cineva se confrunta cu "cineva" care nu e tocmai pashnic...,trebuie sa ii ofere multa iubire(daca e capabil,dac nu ...sa incerce) pt ca shi strigoii au un motiv pt care se poarta asha...Facetzi slujbe,daca nu inceteaza ,facetzi pomana ,toate trebuie sa fie cu semnul crucii ,altfel nu au nici un efect... Oricum...ei fac chestiile astea,pt ca au nevoie de atentzie shi iubire... Mai ales daca-s pashnici ,da' traitzi totushi cu spaima in suflet, lasa-i ,poate nu vor sa plece de acolo, acolo se simt bine shi daca-s pashnici le place sa stea pe langa voi,pot fi protectori,poate stau acolo ca le place sa va protejeze... Pot fi multe motive...

 

sa stii ca ei cred ca locul ala li se cuvine lor , pt ca a fost si pt ei inca este teritoriul lor, dar e f bine daca sunt pashnici shi va accepta shi pe voi acolo! Daca va accepta inseamna ca va si protejeaza ! Asta e un caz destul de bun , doamne fereste! putea fi mai rau... gandeste-te la asta! oricum fii optimista, ofera-le multa iubire, shi nu-ti vor face nimic...

 

Cei care vor mai multe... Va recomand site-ul www.sfaturiortodoxe.ro e f bun! vetzi afla multe...

E un site religios shi educativ...

 

eu revin peste vreo 1/2 sau 1 ora!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

povestea pe care vreau sa v-o spun s-a intamplat cu ceva timp in urma.

nu mai stiam nimic de prietenul meu de cateva zile si nu stiam ce s-a intamplat cu el. m-am pus in pat sa dorm si am adormit cu gandul la el. visam ca mergea cu masina pe sosea si ca la un moment dat face accident de masina. la un moment dat l-am auzit strigandu-ma in vis, dar era o senzatie atat de reala incat m-am trezit instantaneu uda leoarca strigand da si foarte speriata. m-am invartit prin casa vreo 10 min, foarte speriata..m-am uitat pe geam, apoi la ceas..era ceasul 2 dimineata. m-am dus inapoi in pat, dar m-am intors pe o parte si pe cealalta, nu am putut sa dorm deloc..a doua zi, am aflat ca avusese un accident de masina.. :tease:

din fericire, accidentul nu a fost grav.... :sorry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am varat si eu coada...

 

Fata de un spirit trebuie sa iti pastrezi neutralitatea... Tu ai un camp energetic pe care un spirit, entitate energetica dealtfel, s-ar bucura sa ti-l consume... it feeds it. Peste acest camp insa se poate crea un scut, tot energetic (necomestibil ca sa zic asa :sorry: ) care te poate apara de interferente externe (inclusiv blesteme, care se manifesta ca niste particule energetice care se prind de aura ta etc). Orice om are un scut implicit... dar destul de slabutz... si in orice caz acel scut devine permeabil atunci cand te sperii... de aia spiritele incearca sa te faca sa te sperii inainte sa te "suga" ... altfel ar fi mult mai inteligent din partea lor sa te suga fara sa stii ca sunt ele acolo... nestiind ca e ceva acolo nu ai stii ca trebuie sa te aperi... legile universale insa nu le prea permit...

 

Daca esti iubitor cu un spirit s-ar putea sa vrea si el sa simta acel sentiment de iubire pe pielea lui... si s-ar putea sa vrea sa poata... si s-ar putea sa iti vrea corpul... dar inainte de toate trebuie sa te cunoasca bine bine de tot... pentru ca exista multe erori ce pot avea loc in acest proces inclusiv respingere din partea corpului sau moartea acestuia din cauza diferentelor de matrici energetice (fiecare suflet este unic)... In orice caz el vrea sa te cunoasca pentru ca nu este clar ca poate avea acces la memoria ta... iar in momentul in care intra in tine el va face tot posibilul sa "keep a low profile"... desi comportamentul lui va fi diferit...

 

Cei mai multi oameni habar nu au ce se ascunde sub ceea ce scrie in Biblie... Stii de ce pier "chestiile rele" cand faci semnul crucii ? Pentru ca tu ai asociat acel lucru cu conceptul divinitatii, al sferelor superioare... tu cand iti faci semnul crucii invoci acele puteri... prin puterea mintii poti invoca orice... ritualurile folosesc doar pentru creerea asocierii intre ceea ce vrei sa faci si ceea ce vrei sa se intample...

Faptul ca invoci o putere si uiti este irelevant... daca ai un subconstient puternic e destul sa ai impresia ca ai invocat ceva si acel ceva se va considera chemat... iar entitatile energetice nu intarzie... sunt foarte prompte...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa ma prezint...eu sunt ruxi si stau in pitesti.stiu foarte multe povesti adevarate de la prietenii si bunicii mei.dar acum o sa va povestesc ceva ce mi-a spus bunica mea.s-a intamplat acum 45 de ani,pe cand bunica mea avea 15 ani.era vreo 12 noaptea iar ea era cu o prietena de-a ei si bunica prietenei.se intorceau de la gara si ca sa nu mai mearga asa de mult,s-au dus pe o scurtatura prin padure pt k stiau drumul.merg ele ce merg si deodata le apare in fata o femeie foarte inalta,imbracata in alb si cu un val pe fata.s-a indreptat spre ele si a inceput sa se plimbe in jurul lor.in timp ce ele se fereau de ea.spunea niste cuvinte in alta limba....bunica mea incremenise.nu mai stia ce sa faca,dar batrana aceea le-a spus sa isi faca semnul crucii cu limba in gura si sa spuna tatal nostru...dupa ce au facut asta ,aceea aratare s-a indepartat de ele,a facut 3 pasi in urma,a pocnit si a disparut...cand am auzit-o pe bunica mea spunandu-mi chestia asta,nu mi-a venit sa cred si am intrebat-o pe mama care mi-a confirmat spusele bunicii.aceasta poveste e adevarata pt k nu am dc sa inventez sau sa va spun minciuni.mama ma cearta k sunt fascinata de lucrurile astea si ii interzice bunicii sa-mi povesteasca dar tot aflu....va mai povestesc cand am timp.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sal din nou

:D

acum o sa va povestesc o intamplare la care am participat chiar eu.....asa k pregatiti-va :hi:

eram mai mica,aveam vreo 12 ani si eram la tara.seara ne strangeam pe la poarta mai multi copii pt a povesti sau pt a ne juca.de,eram si noi mai mici...eram vreo 10 copii iar peste drum statea tatal unei prietene pe nume cristina.tatal ei era preot.si in timp ce ne jucam noi,nici nu ne-am dat seama cand a venit preotul langa noi,chiar in mijloc.si a inceput sa vorbeasca cu cristina:"cristina, ce faci tati?mai stai mult cu prietenii?hai vino la mine sa te iau in brate sa plecam departe..."nici nu a terminat bine de vorbit k in acel moment a aparut o lumina ca un fulger,iar tatal ei a disparut.noi am inceput sa tipam si sa fugim in toate partile,iar din curtea cristinei a iesit tatal ei speriat si ne-a intrebat dc tipam.....nu mi-am mai simtit picioarele cand preotul ne-a spus k in tot acest timp el era la masa cu nevasta.si acum ma mai intreb ce a putut sa fie...poate ma ajutati voi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:hi: am venit si eu pe aci'...

mie mi se par povestile lui ruxy amandoua inventate...daca ma apuc sa o intreb pe bunica o sa-mi zica si ea 10000 de povesti auzite de la toate catzele barfitoare din bloc de acum nu stiu cati zeci de ani, inventate asa doar ca sa nu le poti verifica autenticitatea...

Cat despre chestia cu slujbele preotii etc etc nu cred ca sunt adevarate...in aceste momente cand avem intamplari paranormale frica este cel mai mare dusman al nostru si nu lighioana de la 2 strazi departare.

Cand rotim blesteme, vraji, facem semnul crucii depasim faza de frica "critica" capatand curaj si sperand ca o forta supranaturala ne va salva etc etc si inchipundu-ti ca va fi POATE mai bine...si uite ca merge!!!si ce zice lumea pe la coltul strazii...ca a functionat nu stiu ce blestem ca a disparut monstru cu cornite din fata nepoatei de 5 ani cand a zis ce "trebuia"...

am trecut si eu prin intamplari ciudate si poate am sa scriu cateva...si am depasit momentul fara frica deoarece de multe ori este de vina doar subconstientul nostru :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-a spus tata ce i s-a intamplat lui la varsta de 18 ani.statea cu parintii lui(bunicii mei) la tara dar dormeau separat.tata dormea in casa mare,iar bunicii in casa mica(sunt despartite de curte).intr-o sambata,pe la 3 noaptea,tata s-a intors de la discoteca si ca orice om s-a dus sa se culce....la foarte putin timp dupa aceea,a auzit un zgomot ciudat in geam si s-a intors sa vada ce e.era o pasare mare si neagra si falfaia cu aripile in geam k si cum ar fi vrut sa intre in casa.tata s-a intors speriat cu spatele la geam,dar a auzit o voce de femeie care il striga pe nume.l-a strigat de doua ori si apoi a plecat.am fost foarte curioasa si l-am pus pe tata sa-i interpreteze glasul.era o voce de cioara,cu craonitu acela specific foarte repede si ragusit.de aceea nu-mi place mie sa dorm singura si mai ales la tara....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici mie numi place sa dorm singur mai ales cand ma trezesc noaptea tot tot transpirat dupa un cosmar,chiar numi doresc sa fiu singur in clipe ca alea,mi sa intamplat de multe ori ca amei sa fie plecati peste noapte szi sa ma trzesc in plina noapte szi sa vezi nu aveam somn...chestia asta imi aduce aminte de o poveste care mia povestito un prieten.Eram la bloc si cum era vreme urata afara neam adunat la o scara szi am inceput sa zicem povesti de groaza.Mia povestit cum matusesa care era credincioasa szi ca era deaia care inregistra trenurile care trec szi la ce ora,avea o cabina mai incolo de statia de tren,avea pat in cabina ca dupa ora 12 schimba postu cu una de peste sinie (alta cabina)szi se culca.intro seara era destul de obosita szi era pe cale sa se culce szi cand a descais plapuma sub plapuma era un bebelus care se uita fix la ea fara sa clipeasca , atunci ea a inchis ochii szi sia facut cruce szi a disparut faptura aceea.Sia intrebat rudele szi a aflat copilul lui sorasa lui mamasa a murit fara sa fie botezat...oare aia sa fie cauza....sincer nu stiu ce sa cred....creapy HuH :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×