Sari la conținut
Forum Roportal
Onix75

Pietre la rinichi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca piatra are o dimensiune asa mare (0,5 - 1 cm), atunci nu poate fi eliminata cu ceaiuri. Acestea oricum nu trebuie evitat, ca fac bine, ajuta la diureza. Trebuie concultat un urolog. Probabil cea mai comoda si neinvaziva metoda de a elimina aceste pietre este litotritia, care presupune bombardarea pietrelor cu ajutorul unor aparate care emit ultrasunete. Ultrasunetele pulverizeaza piatra in fragmente mai mici, care pot fi eliminate. Iarasi ceaiuri si lichide multe. Medicul o sa prescrie si antispastice si poate un antibiotic usor pentru a preveni infectiile.

 

Exista astfel de aparate si in Bucuresti, exista si in tara, un medic urolog poate recomanda cea mai apropiata clinica unde se gaseste asa ceva.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ceai de cozi de cirese la greu

 

In Arizona nu se gaseste asa ceva ca nu cresc ciresi din cauza caldurii si iarna! Ciresul are nevoie de un ger iarna!

 

Azi au aparut niste ciresi in magazin si au o cozi asa de scurte ... sora mea voia sa-mi trimita insa nu este permis.

 

Fiul meu mi-a cumparat un kit/o trusa de facut bere ...... cu diferite arome de fructe ca nu-mi place gustul amar.

Este pentru incepatori ... un butoias de plastic si totul in pungi ... ies 2 galoane, cam 8 litri de bere, il fac maine.

Nu stiu cat timp am de baut asa de toate alea??? Eu sint convinsa ca s-a dus deja pietricica mea ca notez toate alea si cu o luna in urma am avut semne ultima data. CT am facut la inceput de Aprilie insa cu doctorul m-am intalnit peste o luna sa-mi spuna ce a vazut pe poze .... inca nu m-a durut nimic!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zilele astea merg la un Ultra Sound sa vada ce mai face pietricica mea .... maninc ciresi, beau suc de cranberry si apa.

O sa fierb si cozile de ciresi adunate si uscate deja!!! N-am facut asa ceva in viata mea. Precis fara zahar se bea amaraciunea :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara , am si eu un prieten , anonim ,pe care il ustura canalul penisului. Prima data i sa parut ceva normal , ca na i sa mai intamplat de la bautura :P na stiti cum e , dar aceasta usturime persista si incepe sa se trezeasca nopatea cu niste dureri incredibile... Ii este frica de doctori :P , ca inginerilor de RM :soc:) :) Va rog eu ajutatil pe Georgica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E destul de mare pietricica Onix75. Eu am fost la o clinica privata de langa mine aproape de Baba Novac si mi-au recomandat litotritia. Am mers pe mana lor si nu am gresit. A trecut un an de atunci si ma simt perfect. recomand celor cu probleme aceasta metoda (nu e dureroasa), ca daca stai sa astepti sa le elimini inebunesti de durere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

pentru a elimina pietre la rinichi sau ca tratament preventiv pentru formarea lor in organism va recomandam sistem SLACKSTONE II care acum se vinde si in Romania. Un produs fabricat in Spania din 1966, este vorba de un proces fizic care modifica moleca apei si ii imbunatateste calitatiile de disolvent pe care deja le are apa. Nu este un medicament, de aceea nu are efecte secundare sau contraindicatii. Pur si simplu tratamentul consista in a bea apa dialitica activata cu sistemul SLACKSTONE II pe stomacul gol.

Daca doriti mai multe informatii puteti sa ma contactati sau sa vizitati https://www.slackstone.ro

Multa santatate

Editat de slackstonero

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Beer may be better for your gut than probiotics 

Positive health effects of beer: - Gut health, Reduced risk of Type 2 Diabetes, Bone density, Heart health, Mental health, etc.

https://www.msn.com/en-us/health/medical/beer-may-be-better-for-your-gut-than-probiotics/ar-AA1g6kfY?rc=1&ocid=winp1taskbar&cvid=ed5c4a6b9c8b4e41eeed8c1081da156b&ei=9

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×