Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E deosebita daca ai cu cine ti-o petrece. Ca sarbatoare nu e nicio schema cu ea, e la fel de importanta pentru romani cum este si Ziua Cartitei sau Ziua Recunostintei sau 4 iulie :roll: Insa iti da un motiv bun sa te simti bine cu cine iti este alaturi, daca e vorba de indragosteala. Si sa nu mai aud ca in orice zi poti sa faci nu stiu ce si nu stiu cum cu persoana iubita, fara un motiv special - e o vrajeala mare si grasa. Uneori poti sa surprinzi, dar rar, in rest iti trebuie motiv si sa surpinzi oricum, genul ala de "surpriza" pe care il are copilul in dimineata de Craciun, daca intelegeti ce vreau sa spun...

Editat de Scorpionul_Rosu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este deosebita pentru voi aceasta zi ? Sau va fi o zi ca oricare alta ?

 

Pentru mine as vrea sa fie mai deosebita :roll:

 

Acest Sf Valentin tine de marketing.

 

Daca iubesti pe cineva nu trebuie sa astepti 14 feb. Poti sa i-o demonstrezi si in alta zi.

 

E mult mai placut sa-i faci o surpriza partenerului intr-un weekend obisnuit.

 

Cand vine SF Valentin te astepti de la o surpriza din partea partenerului....deci efect 0.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu omu' , e o tactica bulangista specifica anumitor femei - respectiv - este Sf Valentin (nu stiu cam cate pitzipoance stiu ca acest sfant nu exista in calendarul ortodox ci in cel catolic si ca nu e mare lucru de acest sfant - a murit intr-o inchisoare romana e asa de faimos ca am uitat exact cu ce s-a ocupat) deci iubi daca ma iubeste trebuie sa imi ia un cadou - si culmea, la ele e mai eficient decat surpriza pe nepusa masa. In traducere libera: pitzi nu e fericita de cadoul ala ci fiindca in mintea ei e nesigura de "dragostea" cocalarului ei, iar acesta ii confirma respectivul sentiment facand cadou de Sf Valentin - ca doar o iubeste si deci trebuie sa ii faca, ca asa se face, daca iubesti, ma-ntelegi :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Valentine's Day are o noima in cultura de religie catolica sau protestanta si in special cea americana. Are pentru noi aceiasi valoare precum Halloween sau 4 Iulie.

Personal nu suport aceste sarbatori importate si implementate agresiv si nejustificat la noi in tara.

Povestea ca avem si noi Dragobetele ,este insa usor ipocrita.Nu prea sarbatoream noi nici Dragobetele asta.Adevarul este ca in cultura noastra religioasa si nu numai ,sunt cu totul alte sarbatori importante, nu Ziua Indragostitilor ,care este un moft siropos si un kitch de prost gust ,cu ratiuni comerciale. Nu mai pot de nerabdare sa vad daca este batut recordul la cel mai lung french-kiss anul acesta. :)

 

 

Nu omu' , e o tactica bulangista specifica anumitor femei

 

Aici m-ai bgat in ceata.Ce fel de tactica de femei :roll: zici?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cat ma enerveaza ziua aceasta ... o adevarata isterie

cadouri de sf. Valentin , petreceri de sf. Valentin ...ce faci de sf. Valentin ? etc.

In primul rand e comerciala . In al doilea rand , e trendy sa sarbatoresti Sf. Valentin

Superficialitate si cam atat ... :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
genul ala de "surpriza" pe care il are copilul in dimineata de Craciun, daca intelegeti ce vreau sa spun...

Cu asta m-ai convins! Mai ales dupa experienta traita la Craciunul 2009 cu ai mei zgubilitici :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu mai pot de nerabdare sa vad daca este batut recordul la cel mai lung french-kiss anul acesta. :roll:

 

ca sa te ajut in nerabdarea ta, hai sa incercam.......

 

care-i recordu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da recordu la cel mai lung french-kiss pe net?

 

on-topic: si mie mi-e sila de toata valentineala asta. inimioare peste tot, hotelurile fac oferte de weekend romantic, restaurantele te innebunesc cu cine la lumina lumanarilor, magazinele vand toate nimicurile ramase in stoc, cofetarii fac ciocolate cu imagini din kama-sutra. sunetm toti indragostiti la comanda. ne uitam la televizor si ne loveste deodata romantismul in freza ...

Editat de Lynxulnegru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe mine ma enerveaza cate pregateli se fac, cat se mai agita lumea. Parca doar acum isi amintesc de inima lor. Pe vremuri eram si eu asha, cautam cadoul potrivit, dar s`a ales praful de toata treaba. E frumos cand iubesti si vrei sa impresionezi partenerul, cu o surpriza. Nu cadoul conteaza, ci felul in care il faci sa se simta.

Va fi primul valentines day care il voi transforma in ballantines day :roll:

Deasemenea mai cred k dragobetele sunt mai importante si mai de suflet, pt k totusi e sarbatoarea noastra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×