Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma crezi ca realizez ca asa stau lucrurile? dar nu am putere. E peste puterile mele. Stiu exact cat valoreza ca om...si cat valoreaza prietenia lui... Dar nu pot, pur si simplu nu pot. Daca ma cheama sunt acolo in 2 ore. Nu pot altfel. Cum e posibil sa iubesti un om despre care realizezi ca nu face doi bani? Cum e cu putinta? Nu mai inteleg nimic.

 

Te cred, stiu ca nu se poate exprima in cuvinte asa ceva. Uneori ne indragostim complet irational. E cu putinta daca esti prea buna la suflet si incerci sa vezi binele din el, chiar daca nu exista.

E pacat atata timp cat ai foarte multe de oferit in sens spiritual si iti consumi energia pentru cineva care nu va ajunge sa aprecieze asta.

 

daca te ajuta, si poti duce mai usor asa, da-i `nainte. esti o iubareatza simpatica. :)

 

Asa e.

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu povestea. :good:

Si eu mai intru acolo cu nickul asta.

 

Acolo oamenii sunt mai rai, acizi, etc

Topicul se numea ceva de genul:"Cum iti multumesti partenera/ul..."? Corect?

 

Exact.

O, pai ai putea sa ma juti cu ceva atunci, daca nu iti cer prea mult. Ai sa vezi prin ultimele postari, o postare de la cineva cu nick ul searcher sau cam asa ceva. Imi placea mult cum gandea si cum posta, si as vrea, daca se poate, sa il inviti aici. Ma ajuti?

 

Searcher_star se numeste.

 

Te cred, stiu ca nu se poate exprima in cuvinte asa ceva. Uneori ne indragostim complet irational. E cu putinta daca esti prea buna la suflet si incerci sa vezi binele din el, chiar daca nu exista.

E pacat atata timp cat ai foarte multe de oferit in sens spiritual si iti consumi energia pentru cineva care nu va ajunge sa aprecieze asta.

 

 

 

Asa e.

 

 

Nu e prima data cand mi se intampla. Cred ca e in mine ceva defect care face asta cu putinta. Uoffffff..... :)

 

daca te ajuta, si poti duce mai usor asa, da-i `nainte. esti o iubareatza simpatica. :)

 

 

Merci. :jester:

 

Sa nu va imaginati ca sunt vreo tristutza care umbla asa pe strada. Dimpotriva, sunt foarte vesela, glumesc mult, sunt sprintena, asta e singurul loc in care sunt asa...mai...tristutza.

Editat de Anther_one

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Another one, .. am doar impresia ca tu asociezi foarte mult sexualitatea cu dovada de dragoste din partea partenerilor tai.

As zice ca tu esti cea care in strafundul sufletului isi doreste o familie..nu faptul ca te preseaza cei din jur. Un loc cald, portia zilnica de afectivitate, siguranta in sentimente.

Probabil ca ai obosit sa iti pui sufletul la bataie..sa iti amintesti ca au trecut in viata ta atatia..si posibil ca inca la multi sa le mai simti 'fantomele'..lucru care iti scade si mai mult increderea in tine - de ce nimeni nu a ramas?

 

Fiecare clipa poate fi un nou inceput. Toti avem dreptul asta. Dar ca un nou inceput, in primul rand trebuie sa vezi unde stai - ce iti doresti - ce crezi ca nu iti mai doresti - ce consideri ca te reprezinta - si ce anume te-ar face fericita si totodata ti-ar aduce implinire.

 

Apoi, sa o iei de la capat. Formula asta de acum, se pare ca nu iti aduce fericire. Redescopera-te si..cum zicea cineva aici..invata sa spui si NU.

Nu lasa pe nimeni sa iti spuna ce poti si ce nu poti sa faci!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exact.

O, pai ai putea sa ma juti cu ceva atunci, daca nu iti cer prea mult. Ai sa vezi prin ultimele postari, o postare de la cineva cu nick ul searcher sau cam asa ceva. Imi placea mult cum gandea si cum posta, si as vrea, daca se poate, sa il inviti aici. Ma ajuti?

 

Searcher_star se numeste.

 

I-am trimis PM

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Another one, .. am doar impresia ca tu asociezi foarte mult sexualitatea cu dovada de dragoste din partea partenerilor tai.

As zice ca tu esti cea care in strafundul sufletului isi doreste o familie..nu faptul ca te preseaza cei din jur. Un loc cald, portia zilnica de afectivitate, siguranta in sentimente.

Probabil ca ai obosit sa iti pui sufletul la bataie..sa iti amintesti ca au trecut in viata ta atatia..si posibil ca inca la multi sa le mai simti 'fantomele'..lucru care iti scade si mai mult increderea in tine - de ce nimeni nu a ramas?

 

Fiecare clipa poate fi un nou inceput. Toti avem dreptul asta. Dar ca un nou inceput, in primul rand trebuie sa vezi unde stai - ce iti doresti - ce crezi ca nu iti mai doresti - ce consideri ca te reprezinta - si ce anume te-ar face fericita si totodata ti-ar aduce implinire.

 

Apoi, sa o iei de la capat. Formula asta de acum, se pare ca nu iti aduce fericire. Redescopera-te si..cum zicea cineva aici..invata sa spui si NU.

Nu lasa pe nimeni sa iti spuna ce poti si ce nu poti sa faci!

 

 

Aici ai dreptate, se pare ca pentru mine sexul a devenit o plata pentru afectiune. Si se pare ca tocmai de aceea sunt in stare sa merg in domeniul asta pana oriunde. Ca si cum, daca as da mai mult, as primi mai mult. Stiu eu ca nu e asa, dar mecanismul cam asta e.

 

De dorit imi doresc, dar imi este foarte frica de asta. Daca n-am sa fiu o mama buna? Daca n-am sa fiu o sotie buna? Daca am sa-mi fac familia sa sufere? Nu sunt genul casnic, nu sunt gospodina, nu stiu sa gatesc, fac curat o data pe saptamana, dupa care poate sa se aleaga praful...eu nu mai ridic un pai de pe jos...si tot asa...

 

Cat despre marea oboseala, nici eu nu as fi putut spune mai bine. Exact asta simt. O mare oboseala. Nu e prima data. S-a mai intamplat. Si in momentele astea de oboseala, parca simt ca ar trebui sa schimb ceva. Si in moemtele astea de oboseala, toate fantomele vin la cafea, si e exact cum ai spus tu: de ce nu am ramas nicaieri? De ce am facut sa sufere ataia oameni? De ce ma mai apropii de ei, daca stiu ca pana la urma am sa plec si am sa ii ranesc? De ce nu m-au iubit cei care nu m-au iubit?

 

Incredere in mine? Am capatat prea multa. Nu am cuvinte sa va spun cat de mult am fost iubita pana acum. Cati oameni am ranit, fara sa vreau. A ajuns sa-mi fie mie frica de puterea pe care o am asupra oamenilor. A ajuns sa-mi fie frica sa ma mai apropii de cineva. Parca mai bine asa, sa sufar eu, cum se intampla acuma, decat ei.

 

:)

 

Searcher_star poate fi o "ea" ....

 

Nu cred :good: Femeile nu gandesc asa. O sa aduc postul care mi a atras atentia, dar trebuie sa intreb intai daca e ok.

 

So...pot sa aduc posturi de pe alt forum?

Editat de Anther_one

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema e ... ce te vei face atunci cand atractia ta fizica va dispare ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Problema e ... ce te vei face atunci cand atractia ta fizica va dispare ?

nu va disparea

atractia unui om nu dispare! nici macar cu trecerea timpului

ca e barbat, ca e femeie

pt ca atractia vine din interior

de aceea o femeie chiar uratica poate fi senzuala

intrebare de pustan...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Problema e ... ce te vei face atunci cand atractia ta fizica va dispare ?

 

Nu ma tem. Stiu ca mai am si alte arme :). Si nu la excentricitati ma refer. Cei care au avut mintea sa ma iubeasca, chiar nu m-au iubit pentru cum arat. Chiar stiu sa fac un barbat fericit. E super power-ul meu. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×